От кой матрак сте доволни? - Тема 7

  • 109 911
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Като гледам (защо съм и на румънски описанията по снимката , съвсем ги е домързяло да си оправят снимките), има нещо си Elioform и мемори пяна. Знаете ли какво е Elioform?

# 61
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Като гледам (защо съм и на румънски описанията по снимката , съвсем ги е домързяло да си оправят снимките), има нещо си Elioform и мемори пяна. Знаете ли какво е Elioform?
Често пяната която се влага в матраците се кръщава със страхотни имена като : Poliflex ,Elioform , Ortoflex  и др. На разбираем език това са различни разновидности дунапрен , които за по модерно днес се назовават полиуретанова пяна . Ако по задълбочено прочетете описанията на различните модели ще забележите и още нещо интересно : всички те са изработени от високоеластична пяна .Но каква е тази пяна ? Просто полиуретана може да е с различни плътности  -  от Т18 до VISCO T50 /което е мемори пяна /. Колкото по висока е плътноста , толкова по качествен е модела . Сигурно има "малка " разлика между  високоеластична пяна Т23и високоеластична НR пяна Т40 ! Имайте предвид , че за повечето продавач консултанти всички матраци са ортопедични и анатомични .

Източник: https://matrakexpert.com/kakav-matrak-da-izbera.html

# 62
  • Мнения: 13 243
Имате ли представа с колко се оскъпява матрак по поръчка. Търся размер 82/195, никъде не можах да намеря такъв размер

# 63
  • София
  • Мнения: 12 006
Като гледам (защо съм и на румънски описанията по снимката , съвсем ги е домързяло да си оправят снимките), има нещо си Elioform и мемори пяна. Знаете ли какво е Elioform?
Скрит текст:
Elioform с отворена структура. Опора за тялото.Elioform – Пяна с високо ниво на ортопедичност, висока еластичност и отворена клетъчна структура. Материалът Elioform е невероятно издръжлив и гарантира добра опора за цялото тяло, като помага на гръбначния стълб да заеме правилната “S”-образна позиция.
Източник: http://matraci-italia.com/?p=853

• Слой Elioform® предоставя допълнителна ортопедична опора на гръбначния стълб;
източник: https://www.matraci-sofia.bg/?p=3996

# 64
  • Мнения: 481
Ние пък си взехме матрак от пенолатекс

https://ekon.bg/latex/zashto-latex/penolateks/

Твърдост съобразена с килограмите.
Исках да е по-скоро твърд матрак и ортопедичен.

# 65
  • Мнения: 16
Здравейте ще ви помоля за помощ.Покупката на матрак се оказа по трудна отколкото си мислех.Бях се спряла на матраци ай слип,но моя седем годишен син ми каза че всичките са му много твърди и не ги искал.Пробвахме на нани с покет пружини,но аз май съм предубедена към пружините.Той сега расте и искам да взема наистина нещо което ще е удобно.Бюджета е до 450лв.Размер 90/190.Продавачката в магазина ме уверяваше че нани аруба мемори е добър.Аз гледах сирена фреш мемори сега са и на промоция.Като цяло детето иска по мек матрак,а на мен ми се иска да има и твърда страна.Знам ли като порасне дали няма да потъва ако е по мек.
Всякакви мнения ще ми бъдат от полза.

# 66
  • Мнения: 729
http://www.dormeo.bg/hero-topper?med=sem&cex=19627038&sr … AYASAAEgIy1_D_BwE
За този матрак какво ще кажете?Мисля да го поръчам.

# 67
  • Мнения: 4
Здравейте,

Оглеждам се за матрак последните дни когато ми попадна обявата на матраци "Амбър".

https://ambermattress.com/

В момента имат намаление и се опитвам да събера някакви по-неутрални мнения, защото ги срещам само в тяхната ФБ Страница с доста позитивни коментари и един лек скандал.

Изглеждат симпатично и с намаленията цената става прилична, но факта че Шоурума им е в друг град ме спира да го поръчам след тест там.

Та ако някой има реални впеачатлния дали си заслужава, моля да сподели Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 авг 2018, 11:57 от Andrey Slavtchev 603041

# 68
  • Мнения: 19 290
Бях в Практикер за друго и се загледах в матраците, които предлагат.
Сложили са тази голяюа табела за Isleep:

А на етикета на матрака пише това

# 69
  • Мнения: 164
От Тед бяха много любезни и ще ми подменят сегашния Ексклузив Мемори Силвър за Фаворит Нова, без да доплащам. Иначе трябваше около 200лв да доплатя. Ексклузива го взех 160/200 за 340 лв с 40% на черен петък, а този Фаворит  сега е 570 някъде. Дали да приема и да го взема, офертата е дожра, стига да е хубав.
Ние купихме  Тед Favourite  Nova -еднолицев  вариант и сме много доволни.

# 70
  • Мнения: 2 165
От Тед бяха много любезни и ще ми подменят сегашния Ексклузив Мемори Силвър за Фаворит Нова, без да доплащам. Иначе трябваше около 200лв да доплатя. Ексклузива го взех 160/200 за 340 лв с 40% на черен петък, а този Фаворит  сега е 570 някъде. Дали да приема и да го взема, офертата е дожра, стига да е хубав.
Ние купихме  Тед Favourite  Nova -еднолицев  вариант и сме много доволни.
И на мен ми харесва много. Преродих се. Дано да е читав Simple Smile

# 71
  • Мнения: 572
Здравейте, бихте ли ми препоръчали еднолицев матрак,  с размер 180/200, бюджетът ни е до 500 лв.

# 72
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Нани Каспия полифлекс, но като гледам в момента е 514 лв.

# 73
  • Мнения: 787
Ние сме вече 5 г.с Нани Аруба - няма такова удобство, невероятен. Онзи ден купихме пак на Нани, но Нани Аруба мемори. И той е страхотен, с 1 идея е малко по- мек, заради меморито. Фенове сме на марката Нани. Децата ни от 2 г.са с Нани Аруба. За Нани Арубата Мемори ни казаха, че.ако чувстваме да е по- мек или да ни е топло да го обърнем. Така и направихме и е с 1 идея по- твърд, защото няма мемори. Така че може да го ползвате както искате.

# 74
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Доста четох по въпроса за матраците,най-вече за тези от пяна, като в крайна сметка реших, че качеството на матрака не зависи от марката, а от материалите, вложени вътре. А те не са безкрайно много. Освен това ми е чудно как определят колко и от какво да сложат.
 Елиоформ беше високоеластична пяна, но не съм сигурна  HR32 или HR35. Едната има по-меко усещане от другата. Меката се води анатомична, твърдата ортопедична. меморито е Виско50, което е мемори пяната. Дава страхотно усещане, но ако е с дебелина повече от 5см не е подходяща за хора, които спят движейки се, защото по-бавно заемала формата. Освен това запарвала. Затова слагат мемори гела, който има качествата на мемори пяната, но създава усещане за хлад. Всички други видове дунапрени са за да увеличат височината, намаляйки цената. И се деформират бързо, в зависимост от плътността им.
А всякакви различни вносни имена са мижи да те лажем.
Така, по една картинка описания на луксозен матрак с цена около 6500лв за 120см , успях да "сглобя" същия за около 500лв, без луксозния калъф и мемори гела. Гелът не виждам да се продава някъде в България.
Който има време да чете и да се информира, тази страница е доста подходяща. http://shop.dunapren.eu/
Изпълняват и поръчки - съчетание на различни дунапрени с калъфи, калъфи с цип и т.н. Има таблици с цени за всякакви размери и дебелини.


Мислех да изхвърлям сегашния пружинен матрак, който всъщност ми е удобен, но вече се усещат пружините. Обаче след прочетеното реших, че по-добър вариант ще е да си поръчам топ матрак от високоеластична пяна HR35, от твърдата (предпочитам да ми е твърдо) , и да го "подобря" за прилична цена.

Общи условия

Активация на акаунт