От кой матрак сте доволни? - Тема 7

  • 110 066
  • 726
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 4 572
Много зависи на какви възглавници обичате да спите, имате ли проблеми, обичате ли да е меко/твърдо/високо/ниско... Допреди известно време обикновените възглавници на Икеа (по-високи) ми бяха много удобни. После започна да ме боли гърба. Откакто спя с мемори пяна, нямам проблем. Наглед е твърда, не е ортопедично изрязана, а е като класическа, средно висока. Приятелят ми си харесва на Юск със силиконови топчета, средно висока, или тази, която ни подариха с матрака. Тя пак е подобна, но е малко странна форма - по-тясна и дълга. Някои си харесват изрязаните ортопедични. Баба ми спи на толкова високи, че аз ще се схвана ако легна на такива. Майка ми спи на каквито и да е и нищо не й пречи.

# 601
  • Мнения: 65
Здравейте, момичета. Имам проблеми с кръста и доста силни болки в долната му част и си търся някакъв матрак, който да е подходящ за мен.  Много трудно се напасвам към матраци и възглавници и постоянно имам чувството, че не са ми удобни. Нямам възможност да отделя много голяма сума за матрак и за това искам да ви попитам дали може да ми препоръчате нещо компромисно като съотношение качество/цена, защото колкото повече чета, толкова повече се обърквам.

# 602
  • Мнения: 40 909
Единственото, което мога да ти препоръчам, е да не следваш препоръки. Да ти препоръчам матрак е като да ти препоръчам маратонки. Ми измежду многото качествени и хубави маратонки някои са с висок свод, други са плоски, някои са за хора, стъпващи навътре, други за хора стъпващи навън, някои бегачи обичат тънки и твърди подметки за да усещат терена, други искат дебели и меки за да не им се набиват краката... И с матрака е така - някои има лордоза, други сколиоза, трети дископатия, или нервни заболявания или кой знае какво. Евентуално лекар ортопед може да ти препоръча нещо след преглед, но последната дума е твоя - ти сама избираш кое ти пасва на теб.

# 603
  • Мнения: 1 377
Във всеки случай най-доброто е да отидеш в магазин с по-голямо разнообразие и да полежиш по няколко минути върху тези, които ти се сторят подходящи. Ако трябва ще направиш няколко посещения.

Аз преди 3г взех Ted Exclusive Memory Silver, но не е нашето нещо, мъчим се вече толкова време, а мъжът ми все по-често спи на дивана. Вероятно ще търсим нов матрак, но по обясними причини този път трябва да е по-бюджетно решение. Сегашният е с мулти покет система и се деформира бързо, не го препоръчвам. Няма как да го върна, а вече сигурно е и късно, макар да е с 10г гаранция. А се оказа, че и на двама ни идва твърд, но ММ е 105кг (а аз 55кг) и съответно той усеща значително по-сериозен дискомфорт. Събужда се схванат и с болки. Аз също, ако съм лежала по-дълго на една страна. А и усещам пружините при обръщане, което ме дразни.

Решила съм този път да се насоча към Нани и Екон. ММ спи отлично върху простия дунапренен диван, което ме навежда на мисълта, че трябва да търся латексов матрак. Обаче в сайта на Екон не се ориентирам кои са по-меките модели? Хубаво е, че техните всички ги дават със седем опорни зони, но то май и сегашният на Тед го пишеха такъв... А на Нани преди имаше много препоръчван модел, подходящ за двойки с по-голяма разлика в кг и сравнително мек, непружинен, можете ли да ме подсетите кой беше той?

# 604
  • Мнения: 19 485
Да не би да е това? https://matracinani.bg/outlet/moderato
Аз иначе горещо препоръчвам Сирена Фреш Мемори, но не зная дали на вас ще ви допадне.

# 605
  • Мнения: 1 377
Върти ми се Бахама мемори, но може и да бъркам. Трябва да е мек до средна твърдост и до към 500-600лв, твоето предложение го погледнах, но май и на двете усливия не отговаря. Благодаря все пак.Simple Smile

# 606
  • Мнения: 1 565
Преди около 10 г бяхме взели матрак латексов на Парадайс с мемори пяна, не знам си колко зони на комфорт, ... Аз обаче постепенно стигнах до момента, когато отглеждах дете в прохождаща възраст и макар да ми беше супер приятно да легна в матрака за принцеси, усещах, че гърбът ми въобще не може да си почине. В същия период съпругът ми вечер след работа ремонтираше по дома ни. Като почна и той да усеща, че не успява да си отпочине и че му се появиха и на него болки в гърба (понеже матракът беше мек) решихме да го сменим (макар гаранцията му да беше 10 г). Та някъде преди 5 - 6 г го сменихме с твърд матрак (дунапрен или латекс се води) на Парадайс. Постепенно почнахме да се възстановяваме от болежките си във кръста и гърба, докато преди няколко месеца не почнаха да ми се възвръщат болежките по гърба и кръста, а на всичкото отгоре и болка в едната гърда (от страната на която по-често спя), за капак получих и силна болка в дясната ръка по цялото продължение вкл. плешката която я обхваща. Както обиковено, последва обръщане на матрака (двулицев е и сменяме лятно със зимно и обръщане на опаки, за равномерно износване) и хоп и съпругът ми почна да се оплаква от проблеми в гърба и гърдите. Разгледахме матрака и установихме, че проблема идва от подматрачната рамка. Тъй като е на летвички, разположени на разстояние, там където матракът е подпрян на тях, с годините все повече се набива и в един момент става като със зони и прилича на много мек матрак. Иначе много хубав матрак, но явно така се е съсипал. Сега сме поръчали твърд на ТЕД, без мемори  и чакаме да ни го изработят, а през това време сме постлали върху наличния матрак всички одеяла, които имаме в къщи. Отделно сме сложили едни плоскости върху подматрачната рамка и леглото изглежда достатъчно твърдо, че да не потъваме в него. Та от няколко дни се чувстваме по-добре и двамата. Да чукна на дърво, моите болежки почти спряха (някои все още не са ми минали напълно, съпругът ми изглежда също има подобрение). Та ние сме от хората, които не можем да спим на меко (но и на дъска не можем разбира се). Както казва мъжът ми: "Меките матраци са направени за млади хора, явно ние сме вече в другата категория Simple Smile".

Всичко това го написах, за да може някой да се възползва от нашия опит и да си помогне, ако попадне в подобна ситуация. Wink

# 607
  • Мнения: 797
Saudade, лягала съм върху Екон, всичките модели са почти неразгадаеми.
С, е много мек, М е според тях среден, но според мен е малка разликата между М и С.  Ф  е среден, дори и той, за мен си е доста пухкав и потъваха някои части.
Еф или Аф по спомен беше най-твърдия матрак от Екон. Който не е повече от средно твърд за мен. Те нямат твърди матраци.

Но както сигурно и всички, аз бях срамежлива да накарам консултантите да се отдръпнат от мен. Във всички магазини ми висяха на главата докато ме питаха как е. Еми как да им кажа че не мога да го усетя, докато ме гледат втренчено?

Та ако можете постойте повече и се отпуснете. Пробвайте и по корем и по гръб и настрани. Нани съжалявам, че не си купих. Защото ми трабваха 20 см матраци, а те нямаха много избор. Иначе Лаго и бахама, сякаш спиш на облак. 🌈☁

# 608
  • Мнения: 1 377
Аз съм доста разочарована от опита си дотук и не съм оптимист като цяло за предстоящата покупка. По характеристики и предвид нуждите на двама ни сегашният матрак трябваше да ни пасне. На място в магазина също ми се струваше добър избор, но явно 10-15мин лежане в магазина не са достатъчни, за правилна преценка. После пък след разопаковане не може да се върне...

Vyara D, изхождайки от личния си опит, не мога да се съглася с обобщението, направено от мъжа ти - ние с моя имаме сериозна разлика както в кг, така и в годинките, обаче и двамата не сме ОК дори с този средно твърд матрак. Предния ми също беше Тед, някакъв базов модел средно твърд матрак, също не ми е ок, нито на баща ми, който го ползва в момента. Просто добавям споделен опит, нищо лично, но да не подведем някой.

Blagoslovena, благодаря, ще търся къде да ги пробваме.

# 609
  • Мнения: 797
Се в някой магазин ще намериш най-твърдия екон да пробваш. В Пловдив в Дита аз дори си откраднах малко латекс за спомен;)

# 610
  • Мнения: 1 078
Днес имах малко свободно време и разгледах какво се предлага в един от магазините на Юск. Та така лека полека стигнах и до матраците. Почти всички изложени матраци бяха единични, поставени върху единични рамки, плътно допрени една до друга или в рамка тип спалня. Мисля си, че май това ще е удачният вариант за нас - отделни матраци.

# 611
  • Мнения: 789
Предишната ми база беше твърда, и в комбинация с твърдия ни матрак беше като уред на Инквизицията за мен. Новата ни подматрачна рамка е точно със извитите летвички (slats - не знам как е на български терминът) и заедно с по-мекия матрак направиха чудеса за мен, по-удобно и приятно не съм спала никога.
Но както и предишни девойки са коментирали преди мен - трябва да се пробва, по възможност повече матраци и по повече време. Отделно при закупуване да има опцията да има период, в който да може да се върне/замени без необходими обяснения и "експертна оценка".
Не знам какво предлагат българските магазини, но при нас 100 дена се налага като стандартна опция за матраци напоследък. Фирмата, от която купих моя матрак, предлага само 40 дена, но за щастие на мен ми бяха достатъчни и две нощи, за да се убедя в правилния си избор.

# 612
  • София
  • Мнения: 3 753
Каква марка е вашия матрак?В коя държава сте?

# 613
  • Мнения: 789
Каква марка е вашия матрак?В коя държава сте?

Марката за мен беше световно неизвестна - Mammoth. В Англия.



Показала го бях няколко страници назад.
Като погледнеш - се оказва нищо кой знае какво по-различно, ама е тоолкова удобен за мен, че умирам от кеф да спя на него. Мъжът ми не намира никаква разлика между него и предишния отвратително твърд матрак, направо му се чудя, защото разликата в комфорта е от земята до небето

# 614
  • София
  • Мнения: 3 753
Март месец ходихме на екскурзия в Рим. Спахме на супер удобен матрак в квартирата. Яд ме е, че не вдигнах чаршафите да видя( ако имаше етикет) каква марка е. Изключително удобен беше. Чак мислех да пиша мейл на хазаина да го питам,но се отказах. Предстои ни ремонт на спалня, всичко сменяме и затова следя. По-нагоре писах те за подматрачна рамка тип скара - имаме от Тед и много се разскърца. Не препоръчвам!

Общи условия

Активация на акаунт