От кой матрак сте доволни? - Тема 7

  • 110 695
  • 726
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 53
Да, не ми допадна някак как ме обгръща. Пробвах Сирена Мемори, не помня беше ли с Фреш в името, но разликата поне в магазина не ми се видя драстична, беше по-мек сякаш, но и по-скъп.

На сайта на Нани отново го дават с проблемната за мен твърдост.
https://matracinani.bg/double-faces/sirena-fresh-memory (между балансиран и твърд) Head Band
И освен това е само от едната страна меморито? Един вид не е двулицев или с друга страна която няма да мога да ползвам удобно?

# 526
  • Мнения: 5 727
Повечето двулицеви не са с еднакви характеристики на двете страни. Казахте, че не искате пружинен матрак, но бих Ви казала да пробвате Тед силвър кеър. Ние бяхме купили много твърд на Тед, на който не можех да спя. Сменихме го с горепосочения. Води се средно твърд и се вмества в бюджета Ви.

# 527
  • Мнения: 19 525
Да, не ми допадна някак как ме обгръща. Пробвах Сирена Мемори, не помня беше ли с Фреш в името, но разликата поне в магазина не ми се видя драстична, беше по-мек сякаш, но и по-скъп.

На сайта на Нани отново го дават с проблемната за мен твърдост.
https://matracinani.bg/double-faces/sirena-fresh-memory (между балансиран и твърд) Head Band
И освен това е само от едната страна меморито? Един вид не е двулицев или с друга страна която няма да мога да ползвам удобно?
И двете му страни - зимна и лятна са невероятно удобни. Меморито е само от едната страна, от другата е някакво друго покритие, но не потъваш в него, а същевременно е удобен. Матракът е доста дебел 25 см, което според мен е важно. Явно сте пробвал Сирена мемори, който на практика е еднолицев, защото се ползва само от страна на меморито, от другата е твърд като дъска. Защо го дават двулицев не зная. Всъщност аз пробвах и матраци с дебел слой мемори пяна и това не е удобно за мен, наистина си като в пясък, предпочитам нещо по-стабилно, но не и да ме убива като спя.

# 528
  • Мнения: 2


Някой купувал ли си е такъв протектор и доволен ли е? Протектора изхлузва ли се от матрака?
[/quote]
Ние си взехме притектор Diolis или нещо от сорта, цена около 50 лв, но не съм доволна - да пази наистина,  но тък като има нещо като найлон отдоло или нещо такова, е доста спарващо и целия се будиш потен. Моят съвет е да си вземете от тези протектори, които имат като малко гумено покритие- или поне на мен така ми изглежда, извинявам се, ако не се нарича точно така. 😁

# 529
  • Мнения: 424
Ох, върна ме назад във времето.
Сигурно са били от Кирби...
Едни “симпатяги”, дето се опитват да ти продадат прахосмукачка за 5 бона...

Протектор за 180х200 sm за 100 лв. То не беше подматрачна рамка 200 лв(файда не усещаме), матрак за 1100(на децата Полифлексите са по-удобни), сега и протектор?? Дали има препарат със сребърни йони и диамантен микрофибър, за да закръгля на 2 бона?

Относно акарите: според мен те живеят в главата на хората Wink Преди 2-3 години беше идвал един нахалник да представя прахосмукачка с изпирани и ни показваше Акаритеее. С мъжа ми го изгонихме. Стига филми, хора Simple Smile

# 530
  • Мнения: 147
Някой с препоръка за средно твърд матрак около 25см до 1к лв размер 160-200.


Таман си набелязах да ходя да пробвам един на Дон Алмадон и тя промоцията му била до март. Много ме хваня яд и сега съм пак кота 0.

# 531
  • Мнения: 797
Здравейте. Знаете ли колко време дават isleep ако матрака не ти е удобед да го сменят с друг? Ортото ми е много твърд. Искам нещо с поне 4 см мемори. Да обгръща извивките.

# 532
  • Мнения: 49
Здравейте. Знаете ли колко време дават isleep ако матрака не ти е удобед да го сменят с друг? Ортото ми е много твърд. Искам нещо с поне 4 см мемори. Да обгръща извивките.

Здравейте, на 99% съм сигурен, че след като матракът е разопакован и ползван - не може да го върнете или да го замените за друг. В гаранционните им условия не пише нищо за замяна.

Аз бих се свързал директно с тях, бих обяснил случая и да видим какво ще предложат.

Трябва да видите колко ще Ви струва да изпратите матрака обратно и да  измислите начин как да го опаковате, че да не се изцапа/скъса при доставка. Препоръчвам няколко пъти в стреч и след това найлон. Шансът куриерите да го изцапат/скъсат е много голям, дори и след добро опаковане. Sad

# 533
  • Мнения: 797
Първо в сайта им ичаше някакви дни написани, нали не може да го пробваш като е неразопакован, но сега не го набирам. Ще се свържа с матраци.бг.

# 534
  • Мнения: 49
Първо в сайта им ичаше някакви дни написани, нали не може да го пробваш като е неразопакован, но сега не го набирам. Ще се свържа с матраци.бг.

Откъде сте закупила продукта, поръчката онлайн ли е била или във физически магазин?

По дефолт онлайн покупките имат право на връщане в 14-дневен срок, но само при условие, че стоката може да се приведе обратно в идеален търговски вид. След разопаковане на матрака няма как да се случи това.

Матраци.бг мисля че имат пробен период само за Sleepy продуктите, но там имат пак някакви луди изисквания - матракът да е в найлона, връщането за Ваша сметка и не знам си какво още.

# 535
  • Мнения: 797
Ужас. Еми ще си поръчам мемо пяна 4 см и ще я бутна в протектора на матрака, с цип, който поръчах за 33 лв от ранфорс. За 25 беше от обикновен памучен плат. Мога да ви дам контакти да поръчате. Сега има много хубава фб група която продават чаршафи  с ластик от 9 лв. Ная май беше.

# 536
  • Мнения: 49
Ужас. Еми ще си поръчам мемо пяна 4 см и ще я бутна в протектора на матрака, с цип, който поръчах за 33 лв от ранфорс. За 25 беше от обикновен памучен плат. Мога да ви дам контакти да поръчате. Сега има много хубава фб група която продават чаршафи  с ластик от 9 лв. Ная май беше.


Дано Ви свърши работа. Аз все пак бих се обърнал към търговеца, за да видя дали няма да направят компромис.

Имам леки резерви към доработката със мемори пяна. Неслучайно меморито се слага в ядрото на матрака, под самия калъф. Мисля, че ще имате доста проблеми със спарването и ще Ви е доста топло, а и много бързо ще мухляса тази пяна тъй като всякакви телесни неща ще минават през протектора и директно ще попадат в пяната.

Може би някакъв топ матрак ще е по-удачно и дългосрочно решение, но не знам какъв е бюджетът Ви.

Ако може да върнете сегашния матрак и да си вземете друг ще е най-добре.

# 537
  • Мнения: 797
Тедо амбер, знам на къде вървите. Нямам пари за топ матрак като сама мога да си го поръчам, плюс калъф за не повече от 60 лв. Купих ъглови легла чам с трето сандвич-830 лв плюс огромна ракла, три матрака, 290,236,176, сега ни чака нова маса и нова секция на стената. А съм вече безработна така че не мога да си позволя никакви екстри. Нито съм от хората които с благи приказки биват придумвани да купят нещо иновативно, скъпо и т.н. Така че ме очаква сухо лято, вероятно и без море;) Поздрави.

# 538
  • Мнения: 49
Тедо амбер, знам на къде вървите. Нямам пари за топ матрак като сама мога да си го поръчам, плюс калъф за не повече от 60 лв. Купих ъглови легла чам с трето сандвич-830 лв плюс огромна ракла, три матрака, 290,236,176, сега ни чака нова маса и нова секция на стената. А съм вече безработна така че не мога да си позволя никакви екстри. Нито съм от хората които с благи приказки биват придумвани да купят нещо иновативно, скъпо и т.н. Така че ме очаква сухо лято, вероятно и без море;) Поздрави.

Въобще не бия на никъде, а искрено се опитвам да помогна, защото разбирам ситуацията, в която сте и колко е кофти това.

Затова споделям мнение и информация и какво може да стане. Като няма възможност за оптимален вариант - търсят се компромиси.

Наистина вижте какво ще Ви кажат от iSleep и тогава ще видим какво може да се направи.

# 539
  • Мнения: 299
По дефолт онлайн покупките имат право на връщане в 14-дневен срок, но само при условие, че стоката може да се приведе обратно в идеален търговски вид. След разопаковане на матрака няма как да се случи това.

Матраци.бг мисля че имат пробен период само за Sleepy продуктите, но там имат пак някакви луди изисквания - матракът да е в найлона, връщането за Ваша сметка и не знам си какво още.

Наскоро Европейският съд е решил, че правото на отказ на потребителите при онлайн покупки важи и  по отношение на матраците, чийто защитни опаковки са били  отстранени след доставка.
За подробности, може да се запознаете с тази статия:  https://www.segabg.com/node/59448

Общи условия

Активация на акаунт