От кой матрак сте доволни? - Тема 7

  • 110 470
  • 726
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 49
По дефолт онлайн покупките имат право на връщане в 14-дневен срок, но само при условие, че стоката може да се приведе обратно в идеален търговски вид. След разопаковане на матрака няма как да се случи това.

Матраци.бг мисля че имат пробен период само за Sleepy продуктите, но там имат пак някакви луди изисквания - матракът да е в найлона, връщането за Ваша сметка и не знам си какво още.

Наскоро Европейският съд е решил, че правото на отказ на потребителите при онлайн покупки важи и  по отношение на матраците, чийто защитни опаковки са били  отстранени след доставка.
За подробности, може да се запознаете с тази статия:  https://www.segabg.com/node/59448



Интересно е това, но пак има много фактори, които могат да се измислят - матракът не може да се сложи обратно в кашона, или пък щом е разролиран - не може обратно на руло и още не знам си какво.

Най-добре е да се види какво ще каже търговеца и ако ситуацията не е ок за потребителя - КЗП.

# 541
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 144
Търся си добър топ матрак за диван. дивана е доста твърд, като цяло е удобен пък и на твърдо е по- добре да се спи. Но често се получава дупка защото е от две части които не са залепени или заковани,  не е дефект просто е такъв модела. Ако човек рита или мърда повечко се разместват , получава се тази дупка и после проблеми с кръста...
Ще се радвам на конкретни марки, линкове и конкретни модели както и от къде е най-добре да се купят.

# 542
  • Мнения: 791
Аз не съм съгласна с лансираното преди години "твърдение", че твърдите и "ортопедичните" матраци са по-удобни за спане и са по-добри за здравето. Думата "ортопедичен" се оказва много добър маркетингов трик, по мое мнение.
За човек с болки в гърба тъй наречените ортопедични матраци би трябвало да са идеалният избор. Но за съжаление, такива се оказват изключително неудобни за мен. Спах доста години на такъв, надявайки се, че щом експерти са се произнесли, значи така трябва. За мен спането на тях не се различава от спането на дъски. Още повече аз спя предимно на една страна и гръбначният ми стълб се изкривява.
Та по този повод да изкажа и своето мнение за идеята на Благословена да купи мемори пяна топ матрак 4 см. Аз също си купих и поставих първо топ матрак (около 7-8 см. висок) с надеждата, че положението с гореописания твърд матрак ще се подобри. За съжаление тази стъпка никак не помогна - матракът продължи да бъде изключително неудобен. Допълнително си купих и скъп топ матрак с пух и перушина (дали беше някъде 12 см., но той се и сляга), метнах го и него отгоре. Резултатът остана същия. Уютно, особено през зимата, но пак неудобно.
Така след дълги години издевателства над бедното ми тяло и банковата сметка, след стотици пробвания по реални магазини, най-накрая намерих и купих Удобния за мен и моите нужди матрак (коментирах преди месец тук в темата какъв тип). Вече две седмици спя на него и засега съм изключително доволна.
Ако трябва да направя заключение на по-горните ми писания, бих дала съвет на Благословена - прочети пак условията на закупуване на матрака си, и използвай всяка опция за връщане/замяна. Топ матракът не е идеалното решение на проблема, още повече ако е много тънък (4 см. както имаш идея да купиш). Да, може да омекоти малко, но абсолютно недостатъчно за създаване на нужния комфорт. За мен това ще е само загуба на пари.

# 543
  • Мнения: 797
Много ти благодаря. Всъщност съм била в огромна заблуда, че в меките матраци потъваш, те просто са с повече мемори. Би трябвало да си купя среден. Какъв модел е твоя, каква марка? 

# 544
  • Мнения: 147
Не е точно така. Може да има 6см мемори и пак да е твърд.
Аз мек го усещам ако е пружини или ако пяната основната е мека и като седнеж потъваш. Ама веднага.
Не като при меморито на средно твърд матрак - сядаш на пейка и след 2-3 сек почваш да потъваш бавно. СУпер не естествено и дразнещо усещане е това за мен. Това може и на Латексов матрак да е, защото и на възглавници съм изпитвал същото неестествено поведение.

  Kashmir Suprime на Парадайс е леко твърдичък и е на промо в момента и нещо му се чудя. Нещо не ги хвалят Парадайс от това дето съм чел но тоя матрак не е лош.

# 545
  • Мнения: 791
Моят матрак е хибриден. Бях постнала тук по-напред линка и снимка. Има (както пишат) 2000 покет пружини (не знам това малко ли е, много ли е), и след това два слоя някаква си тяхно производство пяна, но не пишат да е мемори, а и като лягам не се държи като мемори.



Този бранд мисля си е местен (Mammoth) за Великобритания (където съм) и надали продават в други държави.

Деян спомена за някакви матраци Престиж в по-горния пост, и като ги разгледах, моделът Силк на мен пък ми прилича малко на моя като концепция. Гледам че има и латекс (не видях да пише какъв, но прилича на Дънлоп тип, ако е естествен), към който се бях насочила първоначално (исках да си купя матрак с органичен латекс по технологията Талалей). Другите, които виждам хибридни там, са Сиана Силвър и Аметист.

Много важно е да отбележа, че когато купихме матрака, си сменихме и базата. Предишната се оказа като някакви дъски под дамаската на базата. Сегашното легло си го взех метално с крака и е с ламели. Тези ламели допълнително допринасят за удобството.

И трето, също така важно за комфорта ми при спане, е вълнен надматрачен протектор, който ми помага да не ми е толкова топло от пяната на матрака - а е и известно, че и мемори пяната държи много топло и запарва. Както и винаги спя с вълнено одеало, имам с най-различни дебелини и си ги сменям в съответствие с температурата.

Преди не ми се ходеше да спя вечер, сега нямам търпение да се метна в леглото.

# 546
  • Мнения: 4 239
И трето, също така важно за комфорта ми при спане, е вълнен надматрачен протектор, който ми помага да не ми е толкова топло от пяната на матрака - а е и известно, че и мемори пяната държи много топло и запарва. Както и винаги спя с вълнено одеало, имам с най-различни дебелини и си ги сменям в съответствие с температурата.

Преди не ми се ходеше да спя вечер, сега нямам търпение да се метна в леглото.
             Вълната си е вълна - не запарва и топли точно колкото трябва. Понякога с носталгия си спомням юрганите от естествена вълна. Вярно е, че бяха тежки, но пък как хубаво се спи под тях в хладна стая.
            За да не се отклонявам от темата - ако си спомняте, преди години се продаваха т.нар. "магнитни одеяла" (имаха вградени магнитни ленти, нещо свързано с биополето и т.н.), които бяха изработени от вълна. Слагах чаршаф върху такова магнитно вълнено одеяло и наистина беше много приятно за спане - по-скоро от вълната, отколкото от магнитите Simple Smile 
            Тук в България не съм виждала вълнен надматрачен протектор, може ли линк?

# 547
  • Мнения: 791
Аз съм го купувала от физически магазин в Англия. Но ще трябва да си купя по-голям. Например този:

https://www.thewoolroom.com/product/deluxe-washable-wool-mattres … rotector/#reviews

https://www.amazon.co.uk/Original-Sleep-Company-Australian-Prote … p;sr=8-4&th=1

А този хем става и за протектор, а и за топър:

https://www.amazon.co.uk/Original-Sleep-Company-Superior-Reversi … M6W1B1BH0B62B22CT

А иначе може и да се ползва и фино вълнено одеало.

Много хубави вълнени одеала (пухкави, леки и топли) съм купувала в един магазин, който беше на Симеон (в софия), който впоследствие мисля се премести на Женския пазар, някъде по средата на пазара.

# 548
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Трябва ми нов матрак. Ходих , пробвах, четох и пак пробвах и четох и  се спрях на 2 матрака https://matracinani.bg/single-faced/kaspia-polyflex#/38-%D1%80%D … 5%D1%80-144_x_200  и https://matracinani.bg/single-faced/kaspia-pocket-spring#/38-%D1 … 5%D1%80-144_x_200 ., да еднолицев ми трябва. Може ли ако някой ги е ползвал мнение- като качество как се държат във времето. Спарват ли, държат ли много топло и др. забележки. А и кой от двата е по- добрия избор. А и ако има промоция някъде, ще съм Благодарна ако някой сподели Flowers Hibiscus

# 549
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 835
За Каспия полифлекс съм писала многократно. Седма година година го ползваме и сме без забележки. Който е спал на него винаги е бил доволен. Дано и сега качеството му да е такова. Успех в покупката.

# 550
  • Мнения: 5 705
На нас полифлекса ни беше прекалено теърд и неудобен и след 5 г., през които го ползвахме с топ матрак, го сменихме. Заради топ матрака не мога да дам отзив дали спарва самият матрак. Но свекърите са доволни. Индивидуално е.

# 551
  • Мнения: 791
Аз не виждам как матрак, 17 или дори 22 см. висок, с твърда основа, би ми бил удобен. Но аз и не намирам твърдите, или т.нар. ортопедични (какво им е толкова полезното след като спейки на твърд матрак всяка сутрин се събуждах с болки навсякъде като пребита) за подходящи за такива като мен (първо за жени - тялото ни има различна конструкция и за да се поддържа гръбнакът прав, при спане на една страна, трябва хълбокът да се потъне в матрака, което не виждам как ще стане при твърда основа).

Бих посъветвала пробване в реален магазин, и то не само лягане за 2 минути. Аз, когато най-накрая "намерих" матрака, сигурно лежах на него близо час (макар че от първата минута ми хареса), а и впоследствие пак ходих още два пъти, за да се убедя напълно, че това е "той".

# 552
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 835
Дамата е писала, че е ходила, пробвала матраци и се е спряла на тези двата. Аз казах моето мнение за единия, за който пита и то след като съм го ползвала дълги години. Освен това за мен не е толкова твърд.
Матрак, на който само като седнеш и потъва, не е моят матрак. Явно е, че всеки си има различно усещане.

# 553
  • Мнения: 791
Извинявам се, не писах моето мнение веднага след като прочетох запитването, и съм забравила, че е пробвала матраците.

# 554
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 835
Няма защо да се извиняваш. Ти просто сподели твое мнение. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт