От кой матрак сте доволни? - Тема 7

  • 110 153
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • varna
  • Мнения: 3
Здравейте, в търсене на матрак сме: 160/200, средно твърд, с покет пружинки, индивидуално опаковани.

Засега се колебаем между:

https://matraci.bg/matraci/poket-prujini/matrak-aruba-memory-nani
https://ted.bg/ted-bed/mattresses/adry-cool
https://ted.bg/ted-bed/mattresses/favourite-nova

Някакви съвети или предложения ще може ли? Благодаря.
Пробвай ги и трите, но за мен Арубата е най-добър.
Някой питаше дали да избере Нани или Екон. Между кои матраци е чуденето? По принцип латексът е най-добрият материал за мен. Но пак зависи...
За мен Арубата беше прекрасен, но до първите 5 години максимум. Вече кара десета - деформиран е, хлътнал и неудобен. Другото, което е че не може да се използва за спане от другата страна. Сега пак се изкушавам за хибриден матрак, но като знам че тази spring система при мен се прецака до към петата година.... Някой има ли дългогодишни наблюдения как се държи този матрак на яташ във времето http://yatas.bg/%D0%A1%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D0%B … 0%BA-cool-action/

# 706
  • Мнения: 5 924
Противник съм на матраци с пружина. Някои в един момент започват да скърцат. Виждала съм матрак с пружина, пробила горния слой. Наложи се да теглят, дърпат, за да я отрежат. Може да съм попаднала на изключения и този да е прекрасен,но вече имам предубеждение.

# 707
  • Мнения: 643
То пък нашия от меморито не скърца, обаче за 4г е като лодка.

# 708
  • Мнения: 5 924
Каква марка е? Нашият е Екон-латекс. За 8 години е в много добър вид. Но спазвам препоръките и през няколко месеца завъртам на 180 град. и след още няколко обръщам, така че долната част да дойде отгоре. Така се ползва равномерно, още повече, че ММ е доста тежък.
На единично легло имаме Нани-и него въртя или обръщам през 3-4 месеца.
Та и до марка е, и до експлоатация.

# 709
  • София
  • Мнения: 6 269
Всичко си зависи от качеството на матрака и добрата му употреба. Нашият е Магнифлекс над 10 годишен и няма нито една забележка - няма хлътнало, изкривено или нещо друго. Имам опит с Тед с пружина, за няма и 2 години хлътна и се деформира, виждала съм и Нани - също деформиран след няколко години.

Ако мога да си го позволя, бих заложила на утвърдена марка като Магнифлекс пред българските матраци. Но при всички положения трябва да се пробва.

# 710
  • Мнения: 5 924
Пробата не е показател за качество и какъв ще е матракът след 5-6 години.

# 711
  • Мнения: 643
Ами общо взето май е до късмет с тези матраци, но наистина по-добре да се заложи на доказана марка ако разбира се бюджета го позволява!

# 712
  • София
  • Мнения: 6 269
Пробата не е показател за качество и какъв ще е матракът след 5-6 години.

Естествено, че не е, но е показател дали даден матрак ви пасва - удобство, тъврдост и т.н.

# 713
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Купихме дормео s plus за сега сме супер доволни.  Препоръчвам с две ръце .

# 714
  • София
  • Мнения: 4 397
От 10 г. сме с Магнифлекс Аманте, но той е по мек , а мъж ми покачи малко кг. и сега не ни е комфортен, и искаме да го сменим .
Спряли сме се на този
https://magniflex.bg/magni-grande
 
Някой с отзиви за него ако го има  Hug

# 715
  • Мнения: 176
Избирането на твърдост на един матрак зависи от позата ви за сън. Ако спите настрани, се избира средно мек, ако спите по корем се избира твърд матрак, ако спите по гръб се избира средно твърд. Когато легнете в определена поза на матрака не трябва да имате празни пространства между определени места от тялото и матрака. Например, като легнете по гръб, не трябва да има "дупка" или празно пространство между кръста и матрака. Значение има и взаимодействието възглавница-матрак. Ако спите по корем /въпреки, че това е най-лошата поза за сън, тъй като се усукват вратните прешлени/, възглавницата трябва да е супер ниска. Ако спите по гръб или настрани трябва да е ортопедична, тоест да запълва разстоянието между врата и възглавницата.

# 716
  • Мнения: 19 487
Всички хора си сменят позицията при спане и затова средна твърдост е най-оптималния вариант според мен.

# 717
  • Мнения: 6
Здравейте! Моят италиански матрак Демафлекс не се е деформирал много с годините, но вече усещам неравности (вероятно причинени от подматрачните рамки) и сутрин ставам със схванат гръб и кръст. Изчетох доста мнения във форумите, обиколих магазини, пробвах мостри, но с лежане за по 2-3 минути не мога да преценя какъв да купя . Дали няма да реша проблема времнно, ако сложа олекотена завивка върху стария мартак (обичам да спя на по-меко)? Някой пробвал ли е такъв вариант?

# 718
  • София
  • Мнения: 6 269
Здравейте! Моят италиански матрак Демафлекс не се е деформирал много с годините, но вече усещам неравности (вероятно причинени от подматрачните рамки) и сутрин ставам със схванат гръб и кръст. Изчетох доста мнения във форумите, обиколих магазини, пробвах мостри, но с лежане за по 2-3 минути не мога да преценя какъв да купя . Дали няма да реша проблема времнно, ако сложа олекотена завивка върху стария мартак (обичам да спя на по-меко)? Някой пробвал ли е такъв вариант?

А не е ли по-добре да си вземете топ-матрак? Олекотената завивка все си мисля,че ще се набира по време на сън при въртене.

# 719
  • Мнения: 5 924
Всички хора си сменят позицията при спане и затова средна твърдост е най-оптималния вариант според мен.

Че сменям, сменям позиция, но никога не спя по гръб. Матракът ни е среден, към твърд и е добре.
Относно неравности в матрака, мои познати спасиха положението с дунапрен. Продават различни дебелини
/мисля до 16 см. /и ширини на дължина 2 м. С подходящ калъф върши работа. Бюджетен вариант.

Последна редакция: вт, 06 авг 2019, 14:54 от W

Общи условия

Активация на акаунт