МБАЛ Св. София (частна клиника на д-р. Мазнейкова) - Тема 2

  • 48 904
  • 309
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 373
аз ходя при вецев и хистеро в турция

Може ли да ми пишете на лично за хистероскопията в Турция? В коя болница си я правихте? Ще ви бъда много благодарна. Честно да ви кажа след всичко, което съм прочела за Сигридов, и към него съм скептична и не бих искала да се предоверявам и да бързам с разни процедури.

# 121
  • Мнения: 7
Момичета, може ли да ме ориентирате за цените за раждане и какво включва цената? Дали е като пакет, или е просто раждане?
В сайта им июа ценоразпис, който ми казаха, че не е актуален.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 338
Преди две години нормално раждане-1500лв., секцио-1800лв, присъствие на таткото-100лв.

# 123
  • Мнения: 8
Здравейте, някой знае ли дали в болницата таткото се допуска при раждането?Благодаря

# 124
  • Мнения: 167
Преди Ковид можеше, сега не знам🙄

# 125
  • Мнения: 31
Здравейте, някой знае ли дали в болницата таткото се допуска при раждането?Благодаря


Привет, ако сте при зебрите таткото може да присъства. Правят му антигенен тест в лабораторията им и ако всичко е наред остава с майката. При другите раждания на болницата не мисля че се допускат. Аз раждах със зебрите април тази година

# 126
  • Мнения: 2
Здравейте момичета! В момента се следя при др Аврамова в Св. София и обмислям дали да не раждам при нея. Ако някой има някаква информация ще ми бъде много полезна. Другата ми опция е Майчин дом, където беше и първото ми раждане. Лично аз не държа на лукс и отношение, а да родя нормално (без операция) при възможност и адекватни грижи за мен и бебето.
Благодаря много предварително!

# 127
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile

В края на 7-ми месец съм и се следя при д-р Лекова. Много съм доволна от отношението и вниманието, което ми обръща. Бихте ли могли да споделите мнение за раждането при нея и нейния екип, тъй като няма скорошни коментари и не мога да придобия представа за това как стоят нещата в момента.
Отделно искам да споделя нещо полезно, с вас, а именно цените в болницата за здравноосигурени пациенти, които разбрах днес след като говорих с АГ секретаря, защото никъде не може да се намери пълен и актуален списък с цени и услуги:

 - нормално раждане - 1 670 лв. (включва и анестезия, в случай че се наложи);
 - нормално раждане със Зебрите - 2 860 лв. Допълнително на ЖК трябва да уточня дали работят с д-р Лекова;
 - секцио - 1 880 лв.;
 - цена за болничен престой на ден (двойна стая) - 95 лв.;
 - цена за болничен престой във VIP стая - 2 450 лв. за целия престой в единична стая.
 - присъствие на бащата по време на раждането - 95 лв. Трябва да си направи PCR или антигенен, който да е валиден към момента на раждането.             

Допълнително попитах дали поемат консумативите за бебенцето или трябва да нося аз. Каза, че всичко осигуряват те (памперси, мляко и т.н.)
За майката също осигуряват консумативи за първоначалните нужди след раждането, но трябва да си носим и ние.
Също така питах, ако нещо сме забравили в бързината напът за болницата, дали може бащата да го донесе и потвърдиха, че няма проблем.

Simple Smile

# 128
  • Мнения: 68
Здравейте, аз също ще раждам в Света София и много ще се радвам ако някоя мама сподели списък с неща, които изискват при прием в болницата или друга полезна информация 🙂

# 129
  • Мнения: 42
Моето се роди преди близо две години, но да ви кажа, по съвет на моята АГ докторка, която има договор с болницата за провеждане на раждания, не си платих за вип стая и самостоятелна/двойна стая и т. н. Тя ми каза, че така или иначе шансът да съм сама е много голям и не си заслужава да си давам парите, а дори и да не съм сама, може да се окаже по-добре. Е, оказа се че бях сама и честно казано май беше по-лошо, беше ме страх да оставя бебето да отида до тоалетна.
Най-вероятно списъкът с необходими неща е актуален и сега: 2 нощници (аз си занесох и клин и тениски, чорапи, да ми е удобно, когато няма визитации), нощни дамски превръзки, нормалното си ваше си бельо (няма нужда от всичките гащи и глупости дето се изписват по списъците и форумите), личните ви работи (рол-они, четка за зъби, за коса, ластици за коса и каквото друго ползвате; моята докторка ме посъветва да не ползвам ароматизирани продукти първите дни, защото бебето да усеща мен), аз бях взела за всеки случай за бебето мокри кърпи и памперси, дрешки, но не се наложи да ги ползвам. Бях си взела и батерия за телефона, но се оказа че контактът е достатъчно наблизо да стига със зарядното до леглото. И слушалки си бях взела, но не стигнах до тях, гледахме food network 24/7. Сега като чуя мелодията на Пекарната на Рудолф направо ме заболява стомах 😂

# 130
  • Мнения: 68
Здравейте, има ли някоя мама наскоро родила в Света София, да сподели мнение и да даде съвети? 🙂

# 131
  • Мнения: 113
Здравейте, дали имате информация по кой метод оперират секцио в болницата. Интересувам кой работи по Щарк. Благодаря.

# 132
  • Мнения: 1
Здравейте на всички,

 Предстои ми раждане в средата на март месец . От началото на бременноста се следя при доктор Лекова , и съм страшно доволна , тя е и причината да искам раждането да е в Света София . Заради предишна операция , ще ми се наложи да раждам секцио , в тази връзка са и въпросите ми … ако има някой който може да ми даде повече информация от първо лице ще съм много благодарна Simple Smile
 На първо място , след като ви прехвърлят в стая дават ли ви детето , и като цяло от личен опит някой да сподели дали е окей след такъв тип операция да поемеш изцяло грижи за детето ?

Таткото дали може да идва да ви вижда ( естествено в часовете за свиждане ) предвид Covid ситуацията в която се намираме ?

Колко време след самото раждане ви изписаха от болницата ?

Ценово как стоят нещата , намирам много малко информация по въпроса . А именно освен цената за секцио , плащаш ли допълнително за избор на екип и ако да колко ? Какви други разходи се появяват по време на болничния престой , искам да се подготвя финансово и психически за да няма изненади в деня на изписването Simple Smile

Благодаря предварително , на всички които ще ми дадат малко повече информация ❤

# 133
  • София
  • Мнения: 1 338
Здравей.
Цената преди 2г3м беше 1800лв за секцио. Бебето го дават да си го гледаш изцяло ти на втория ден след като те раздвижат. Взимат го само за рутинни изследвания и баня. Мисля, че сега заради Ковид няма свиждания.
Аз родих в петък и в понеделник ни изписаха. Ако всичко е наред могат да ви изпишат по-рано.

# 134
  • Мнения: 2 946
Здравейте, има ли някоя мама наскоро родила в Света София, да сподели мнение и да даде съвети? 🙂

Раждах със Зебрите в края на октомври. Техните родилки са в самостоятелни стаи, включено е в цената. Бебето е 24/7 при вас, разбира се винаги можете да звъннете в неонатология да го вземат, ако имате нужда. За него нищо не трябва да носите, дават памперси, резервни дрешки. При желание от ваша страна, го къпят всяка вечер. Иначе сутрин и вечер ги вземат за преглед и манипулации. Аз бях взела залъгалка само и май това беше. Помпа за кърма имах от първото дете, но не я носих с мен. За вас самата носите нощници, лични вещи - козметика, зарядно, моя съвет е и за топли чорапи/чехли и жилетка или халат, в самата стая беше много топло, но като цяло след раждане на повечето жени постоянно им е студено, така че по-добре подготвени за всеки случай. Храната е кетъринг, но доста вкусна, носят еднократни прибори с нея, макар че аз си бях взела метални от вкъщи. Вземете си чаша/бутилка, за да имате вода близо до себе си, трябва си доста в началото. Леглата могат да ср вдигат и спускат, което беше удобно за кърменето. Повечето от персонала са млади и доста мили, макар и леко отвеяни за моите разбирания 😊 Носят няколко торби за боклук, има си правила как се събира, питайте, че на мен първата вечер санитарката ми се скара, не че ù останах длъжна, де. Педиатърката е много мила. Визитациите на родилките ми се сториха малко проформа, но за мен беше второ раждане, бързо и безпроблемно, така че реално не е имало много какво да се занимават. Малко е хаотично като организация, иначе нямам забележки, особено като сравнявам с Окръжна болница, където беше първото ми раждане. Официално не можеше свиждания заради ковид, неофициално постоянно имаше хора в коридора и стаите. Няма проблем да ви донесат допълнително багаж. Подгответе си документи за записване на бебето, при мен дойдоха 1 час след като ме бяха свалили в стаята след раждането: ако имате брак с бащата, то вашата лична карта, копие от личната карта на бащата и копие на удостоверението за граждански брак.

Общи условия

Активация на акаунт