МБАЛ Св. София (частна клиника на д-р. Мазнейкова) - Тема 2

  • 49 551
  • 309
  •   1
Отговори
# 135
  • Габрово
  • Мнения: 311
Здравейте Simple Smile Родих там преди месец. Много се колебаех, т.к. и тук няма много мнения за болницата. Затова сега бързам да споделя впечатления, за да помогна на други бъдещи майки Simple Smile

Много, много съм доволна! Бременността си следих в Св. София при д-р Въргулева-Илиева, но до последно мислех да раждам в Шейново без избор на екип. След един некадърен преглед в Шейново размислих и избрах да родя със секцио в Св. София.

Раждането започна 2 дни преди планираната дата за секцио. В 22:30 вечерта бях в болницата с контракции, до 00ч моята лекарка дойде и в 1часа бях в операционната. Веднага след това са изнесли бебето до коридора таткото да го види, мен също ме изкараха до коридора да ме види и мен.

Раздвижиха ме привечер на следващия ден, след това ми докараха бебето да поседи при мен. Върнах им го за през нощта, защото не можех да го обслужвам. На следващия ден ми го докараха за постоянно и през цялото време си стоеше при мен. Като цяло бебетата ги вземат само за баня и прегледи, през останалото време са си при вас.

За целия ми престой в болницата попаднах на една единствена кисела акушерка. Всички бяха супер мили, никой не ти отказва помощ или съдействие, отговарят на въпросите ти. Ако попитате - показват ви как се сменя памперс, как се слага бебето на гърда.

За бебето осигуряват всичко - дрешки, памперси, мляко. Не е зле да си носите само мокри кърпички и крем за дупе. За вас - вземете си нощници, лични принадлежности и чаша (сутрин носят чай, но нямат чаши; аз не си бях предвидила и ми носеха от личните чаши на персонала). За първите дни след раждането ви дават памперси, за след това си вземете бельо и дамски превръзки. Храната не е нещо невероятно, но е ок. Багаж могат да ви носят по всяко време, само трябва да излезете до коридора да си го вземете, или пък може да го дадат на някоя санитарка. Свиждания официално няма, таткото не може да влезе вътре, но вие може да излизате по всяко време. Бебето не може да го изнасяте. Simple Smile

Педиатърката д-р Дамянова е страхотна, невероятно отношение, дори обмислям да си ходим и на прегледи при нея.

Цената за секцио е 1880 + 30лв за ковид тест.

Ако някой има въпроси, съм на линия. Simple Smile

# 136
  • Мнения: 6 627
Д-р Дамянова и аз много я харесах, но по 'наше време' не можеше да се избере за педиатър по НЗОК, само платено.

# 137
  • Мнения: 240
Здравейте, проучвам варианти за раждане и съм малко объркана за Зебрите. Ако се спра на тях, разбирам че трябва са се следя при друг лекар, но това означава ли, че лекар по мой избор може да ме изражда или само специалист, който има договор с болницата?

Ако не избирам сама лекар, човек който е на смяна ли изражда със Зебрите? Кога е добре да започна да ги посещавам, ако ЖК трябва да е другаде?

Благодаря ви! ❤

# 138
  • Мнения: 2 987
Ако раждате със Зебрите, ви израждат 2 от тях, които са на смяна. Лекар присъства през цялото време, но не се намесва, ако раждането протича нормално, само накрая Ви преглежда, дава оценка на състоянието и Ви зашива, ако има нужда. Не си водите лекар, назначава Ви се лекар от болницата. Зебрите работят с д-р Кобаков, д-р Мазнейкова (дъщерята), д-р Босева и мисля отскоро с още една лекарка. На сайта им пише кога да отидете, като 1 месец преди термин те Ви казват кой от лекарите, с които работят, има възможност да Ви поеме, и минавате 1-2 прегледа и при него, вкл. може да Ви издаде направлението за раждане. Иначе може да се следите и при тях, и при лекар в болницата, независимо дали работят с него или не, или пък с лекар по Ваш избор, независимо от болницата или МЦ, където практикува. Ограничението се отнася за самото раждане.

# 139
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета, има ли вариант за секцио БЕЗ настаняване в реанимация,а даване на бебето веднага след операцията в стаята при майката (която е с придружител) -  знам ,че със Зебрите има такава практика , но ако раждането е просто в болницата,а не с акушерския им екип?

# 140
  • Мнения: 2 021
Някой може ли да ми каже раждане (нормално надявам се) без избор на екип също ли се заплаща 1000+лв
Предното ми раждане беше в МД и буквално си платих само анестезията. Сега обаче се следя при И. Мазнейкова и живот и здраве да знам къде да се ориентирам за раждането.

# 141
  • Мнения: 2 987
Преди имаше ценоразпис на сайта на болницата, вижте там или звъннете на регистратура. По спомен се плащаше, то това им е смисълът на частните болници, доплащате за по-добрите условия, които имат, иначе парите за самото раждане те си ги вземат от здравната каса.

# 142
  • Мнения: 2 021
Ясно, че се плаща, но не можах да се ориентирам колко. Ценоразпис не се отваря на сайта. Ще проверя на място, благодаря.

# 143
  • Мнения: 2 987
Права сте, свалили са го, сега погледнах. Не мога да Ви помогна за съжаление, аз раждах със Зебрите и е различно, фиксирана си е сумата. Бях гледала миналата година по това време и имаше цени тогава, имаше си цена за здравноосогурени и неосигурени, но не помня колко. Все пак прилагам моята фактура, за да видите разбивка.

Последна редакция: ср, 22 юни 2022, 14:13 от Melusine

# 144
  • Мнения: 2 021
Благодаря!

# 145
  • Мнения: 21
Права сте, свалили са го, сега погледнах. Не мога да Ви помогна за съжаление, аз раждах със Зебрите и е различно, фиксирана си е сумата. Бях гледала миналата година по това време и имаше цени тогава, имаше си цена за здравноосогурени и неосигурени, но не помня колко. Все пак прилагам моята фактура, за да видите разбивка.


Би ли споделила впечатленията си от Зебрите .

# 146
  • Мнения: 2 987
Не знам доколко ще съм полезна. За мен беше второ раждане, първото ми беше в държавна болница с всичките там рутинни процедури: клизми, грубо отношение, обиди, епизиотомия, мизерия и пр., въпреки че бях платила за екип. Та аз общо взето втория път исках да ме оставят на мира и да родя на четири крака във вода. Съвсем честно смятам, че от доста време изнемогват от натоварване и нямат, наистина нямат капацитета да вкарат и осигурят индивидуално отношение. И това не е обвинение, то физически е невъзможно да останеш ангажиран и адекватен, и все повече работа имат. Илона и Вики бяха на моето раждане, през цялото време бяха с мен, то това цялото време за второто раждане беше по-малко от час и половина. При мен нямаше усложнения, бременността също беше спокойна, д-р Босева ми бяха назначили, след раждането трябваше да ми направят 2-3 шева, тя искаше да ме приспи, но Илона се намеси доста категорично тогава и само с местна упойка ме обработиха. Д-р Босева обаче е като цяло благ и тих човек, д-р Мазнейкова не изглежда така и не знам ако беше тя, дали щеше да се чува в залата друго мнение, освен нейното. Според мен те са под натиск в ежедневието си, и то не само от пациентите, имам усещането, че болницата, дето уж им е подала ръка, всъщност всякак се мъчи да ги вкара в рутината. Доволна съм като цяло, но оставам със смесени чувства. Благодарна съм им за това, което правят, но факт, че доста жени се чувстват някак подведени, очакват повече лично отношение и споделено време, а те са от консултация в консултация, за тонове редовно ходех в болницата. Пишете ми на лично, ако искате, струва ми се доста неопределено това, което написах, но истината е, че така се чувствам след първоначалната еуфория. Интересно ми е да прочета, че вече искат родилките да се свързват с тях толкова рано. Когато аз го направих миналата година, общо взето ме отрязаха, че е рано и да звънна около 32-а седмица или нещо такова (по спомен говоря, но си беше към края на бременността, а аз просто исках да поговоря с тях, да видя дали ще си допаднем взаимно, да ги усетя дали ще ми е спокойно и ще им имам доверие, за да имам време да се настроя за друго и да потърся болница и лекар, ако се наложи).

Последна редакция: пн, 27 юни 2022, 23:01 от Melusine

# 147
  • Мнения: 307
Здравейте, надявам се тук някой да може да ми помогне, уж се следя при д-р Башлиева във въпросната болница, като сега влизам в 17та седмица и дори кръвно не ми е мерено, всеки път до сега иначе ме гледа с ехограф,но нещо взех да се замислям,че май не получавам достатъчно. Аз ходя в Люлин понеже ми е удобно, занесох и направлението тя не можа да го регистрира и се разбрахме след няколко дни да мина да си взема направление за стандартните ПКК урина и т.н тя ме забрави аз и писах пусна ми ги онлайн, днес отивам да ги правя и виждам,че следящ лекар пише д-р Мазнейкова, правих при нея ФМ и съм далеч от доброто впечатление 10минути 100лв и това е, някаква нормална практика ли е това? Аз в крайна сметка съм избрала един лекар,пък то по документи друго излиза..

# 148
  • Мнения: 153
Здравейте, момичета, има ли вариант за секцио БЕЗ настаняване в реанимация,а даване на бебето веднага след операцията в стаята при майката (която е с придружител) -  знам ,че със Зебрите има такава практика , но ако раждането е просто в болницата,а не с акушерския им екип?
Преди 2г беше така. Въпреки че се наложи да съм под пълна упойка, не съм стояла в реанимация. След секцио при д-р Кобаков (без Зебрите) и след като ме събудиха, много настоявах да ми донесат бебчето. Случи се след като ме преместиха в стаята.

# 149
  • Мнения: 293
Родих дъщеря си при д-р Честименова през април. И искам да споделя мнение, защото няма много.

Следя си при нея още преди да забременея и бях сигурна, че тя ще е лекарката, която ще проследи бременността ми. Тя работи с НЗОК, но като цяло оттам нищо не се покрива. Аз имам допълнително здравно осигуряване и почти всички прегледи минаха през него. Като цяло съм от тревожните хипохондрични пациенти и си ходех доста често на прегледи. В началото на бременността по нейна препоръка си направих генитични изследвания за тромбофилия и ми откриха някои мутации. Д-р Честименова, с получаването на резулататите си направи консултации с нейни колеги и ми назначиха терапия, която започнах още на следващия ден.
Д-р Честименова е страшно търпелива и обяснява нещата много разбираемо и е много внимателна. ФМ ги правих при д-р Павлова в МЦ Марков по нейна препоръка и д-р Павлова е страхотна. Няколко пъти ме преглежда д-р Илиева-Въргулева, понеже беше в отпуск и тя също е много внимателна.
За раждането много се колебаех в началото, основно заради неоноатологията искаше ми се да е голяма. След няколко разговора с д-р Честименова реших да раждам в тази болница, основно заради нея. С две думи избрах лекаря не болницата и не сбърках. Исках в този момент до мен да е лекар на когото имам пълно доверие и знае как протича бременността от ден 1. Стана дума и за Зебрите, но много бързо се отказах. Естественото раждане за мен беше на дневен ред, но не и на всяка цена и си бях казала, че и при най-малкото показание минаваме на варианта за секцио.
Тоновете започнаха в 34 г.с. и понякога пускаше втори само за да е сигурна, че всичко е наред. С прегледа за разкритие изчака максимално дълго и беше само 1 понеже родих същата нощ Grin
на 08.04 отидох за тонове и преглед за разкритие в 39 г.с. Оказах се с 3см разкритие без дори да съм разбрала и контракции, които не съм усетила. Приготвиха ми картона (като искам да уточня, че всички докумети за прием в болница, изследвания си ги беше подготвила лекарката, аз носех само личната си карта, което е страхотно облекчение).  Следобяд започнаха контракциите, аз не бях сигурна точно какво става, писах ѝ и директно ме изпрати в болницата. Прегледа ме д-р Аврамова, но на апарата конракции не се показаха, нищо че аз ги усещах и с ултразвук ме прегледаха, но в крайна сметка ме пратиха вкъщи.
Вече в 1 през нощта болките бяха много силни и на често. Отидох пак и се оказа, че раждам и съм с 6см разкритие. Д-р Честименова дойде почти веднага. Приеха ме и директно в родилна зала, анестизиолога доста закъсня и докато дойде аз вече бях с почти пълно разкритие. В началото беше малко груб, но после беше много грижовен в операционната. Заедно с д-р Честименова и д-р Аврамова беше и д-р Димитров. След пукането на водите изчакаха 2 часа и стана ясно, че няма да се получи естественото раждане и директно в операцаионната.
През цялото време около мен имаше хора, най-вече д-р Честименова, независимо, че преди упойката доста ме болеше, даже бих казала че не бях на себе си в нито един момент не съм била притеснена за мен или за бебето.
Извадиха я в 6.31 и само ми  я показаха, после ме приспаха, докато ме зашият. Като всичко приключи и ме събудиха ме отнесоха да ме види ММ на врата и после в стаята. Бяхме 2 и беше много добре, на 2рия ден даже останах сама. След няколко часа ми донесоха бебето и го сложиха на гърда. Д-р Дамянова е страхотна с голяма любов гледа бебетата, заедно с акушерките. А те повечето са млади и много мили, за целия престой имаше само една, която не беше в час. Раздвижиха ме на следващия ден и си взех бебето при мен за постоянно.
Като цяло целият екип на болницата е страхотен и съм много доволна. Не мога да кажа същото за базата и храната обаче. От прозорците духаше, леглото се повдигаше с една ръчка и като си с операция се изисква доста усилие. Храната е кетъринг, който е ужасен аз хапнах само на 2 ден и после ми носиха храна от вън.
Като цяло останах с много хубави емоции от раждането и много бързо се възстанових. Препоръчвам д-р Честименова с 2 ръце, лекар не само по професия, но и по призвание Heart

Последна редакция: ср, 13 юли 2022, 17:11 от DareAngel

Общи условия

Активация на акаунт