Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 516
  • 731
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 92
Обривът при нас се оказа следствие на алергия от новото лекарство. АСАТ и АLAТ гледам в понеделник са били повече от двойно по- високи от допустимите граници. Сега нивото е поспаднало,но още е над тях. Депакин не сме намалявали,спряхме петинутина и започнахме пак ривотрил. Някой знае ли нивата на АСАТ дали сами могат да паднат или трябва специален режим?

# 211
  • София
  • Мнения: 70
Момичета, някоя от вас дава ли Гамалон? Чета в листовката обаче, че засилва действието на антиконвулсантите.
Досега е приемал само рибено масло, но ми се иска да добавя и Гамалон. Вероятно трябва да преценя дозата.

# 212
  • Мнения: 237
Мила, имам закупен за шест месечен курс и не съм го започнала.Добре ,че ме подсети.То все сменяме лекарства и хайде да не започвам и него и все го отлагам.Отделно,че ще го започна моя глава .На вас лекар ли ви го препоръча

# 213
  • София
  • Мнения: 70
sergeeva11@abv.bg, не е по препоръка от невролог. Защото и те самите имам чувството, че не са наясно.
Сама се поинтересувах за препарата. Синът ми изостава в говора само. Иначе съм питала невролози дали мога да давам аминокиселини. Отговорът беше, че не би попречило. Но изрична препоръка нямам.
Но зачитайки се, че ГАБА може да повиши действието на антиконвусантите, ме притесни.

# 214
  • София
  • Мнения: 132
Благодаря на rosij и Ива Тодорова 600671 за бързите отговори и препоръката на Анадолу МЦ.
Всичко се случи много бързо - в рамките на 2 седмици успяхме да получим оферта, да насрочим преглед, хоспитализация, да отидем и да се върнем.
Организацията им е перфектна, отношението - чудесно.
За щастие след проведеното видео ЕЕГ (18 часа) отхвърлиха епилепсия - оказа се, че сина ни има Shuddering attacks.
Съжалявам само, че изгубихме 3 месеца в лутане и безкрайни притеснения, обикаляйки българските "специалисти". От нашите лекари, професори и доценти получихме единствено арогантно отношение, претупване, неглижиране на резултати, липса на човешко отношение, и най-важното - подхвърлени съмнения за страшни диагнози, които евентуално да потвърдят, ако състоянието на детето се влоши. (Изключвам единствено д-р Христова, която отдели необходимото време и изказа категорично мнение.) И дума не може да става за ранна диагностика (4 месеца чакане за видео ЕЕГ на 8 месечно бебе - 2 месеца за да ни приеме доцентката, за да назначи изследването за след още 2 месеца)...   
Бих препоръчала на всеки, който има възможност, иска да получи адекватно отношение и бързи резултати да отскочи до Турция - там хората са професионалисти.
Пожелавам от сърце на всички децата ви да се оправят бързо и да бъдете щастливи.
И още веднъж благодаря за съветите.

# 215
  • Мнения: 92
Здравейте. В момента сме с ново лечение, тъй като ривотрила в комбинация с депакина доведе до нови и още по- ужасни пристъпи, започващи с викове. Наложи се да постъпим отново в болницата и отново беше на системи. Искаха да сложат още едно лекарство диакомит, което щяло да помогне. То вървяло само в комбинация с ривотрила. Аз отказах, защото съм на мнение, че клоназепамът и влияе много зле и че от него получава тези силни пристъпи. Сега е на кепра / леветирацетан  ( 500мг сутрин и 500мг вечер + депакин 500мг сутрин и 500 вечер ). На места четох, че двете лекарства не е хубаво да се комбинират. Някой взима ли по подобна схема и дозата като цяло за едно 25 кг дете не е ли много?

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 170
Моето взима Депакин с Ривотрил и е като обезумял на моменти. От известно време се оплакваше, че му заглъхват ушите и му пари на ръката. Мислихме, че е от високо кръвно, тъй като като премеря в такъв момент и е доста високо, обаче вчера се случи на два пъти в деня и за първи път по време на заглъхването започна да заваля говора до неразбираемо ломотене. Иначе е напълно в съзнание. Чух се с професора и в понеделник сме на преглед да видим какво ще правим с лекарствата. Иначе след последното увеличаване на ривотрила нямаше проблеми от гледна точка на епилепсията до вчера, горе долу месец... Та така...
Май се взима комбинацията по преценка на лекар.

# 217
  • Мнения: 92
При нас лятото пак беше на ривотрил и депакин- 20 дни нищо и след това с пълна сила избиха тея пристъпи. Сега по същия начин... Вие каква доза взимате депакин и ривотрил и колко кг сте?

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 170
При нас лятото пак беше на ривотрил и депакин- 20 дни нищо и след това с пълна сила избиха тея пристъпи. Сега по същия начин... Вие каква доза взимате депакин и ривотрил и колко кг сте?
Беше 24 и малко при последната корекция на 14 септември. Взима 2 х 1/2 таблетка ривотрил 0.5 и 3 х 3.5 мл Депакин сироп.
В момента е 23.2 и намалява, тъй като беше качил ударно след кортикостероидите.

# 219
  • Мнения: 309
Здравейте,дъщеря ми отключи епилепсия преди 2 месеца и искаме да запазим час при доцент Димова.Можете ли да ми кажете какви изследвания е добре да се пподготвят предварително и как да запазя час.Намирам директни телефони в Иван Рилски?

# 220
  • Мнения: 92
При нас лятото пак беше на ривотрил и депакин- 20 дни нищо и след това с пълна сила избиха тея пристъпи. Сега по същия начин... Вие каква доза взимате депакин и ривотрил и колко кг сте?
Беше 24 и малко при последната корекция на 14 септември. Взима 2 х 1/2 таблетка ривотрил 0.5 и 3 х 3.5 мл Депакин сироп.
В момента е 23.2 и намалява, тъй като беше качил ударно след кортикостероидите.

А ние взимахме два пъти по 1мг ривотрил ( сутрин и вечер ) + два пъти по 500мг депакин ( сутрин и вечер ). Имате ли идея на колко мг се равнява 1мл? Предполагам нашата доза е била мн голяма, каквато е и сегашната с кепра.

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 170
А ние взимахме два пъти по 1мг ривотрил ( сутрин и вечер ) + два пъти по 500мг депакин ( сутрин и вечер ). Имате ли идея на колко мг се равнява 1мл? Предполагам нашата доза е била мн голяма, каквато е и сегашната с кепра.

В 1 мл има 57,64 мг, т.е. взимаме 605,22 мг дневно Депакин за 24 кг грубо. Т.е. двойно по-малки дози и на двата препарата сякаш.

# 222
  • Мнения: 92
Аз се чудя дали големите пристъпи не ги прави вече от предозиране. Трети ден откакто пие леветирацетама и депакина и продължават. Възможно ли е още да се изчиства организма от ривотрила?
Има ли някой тук, който да е взимал антиконвулсанти и от тях пристъпите да са ставали по- сериозни?

# 223
  • Мнения: 9 853
При някои пациенти конвулексът всъщност предизвиква гърчовете, така че - може и да си права

# 224
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте,дъщеря ми отключи епилепсия преди 2 месеца и искаме да запазим час при доцент Димова.Можете ли да ми кажете какви изследвания е добре да се пподготвят предварително и как да запазя час.Намирам директни телефони в Иван Рилски?
Телефонът в кабинета на доц.Димова е: 02/8526267. Там се запазва час за ЕЕГ. Обикновено вдига някоя сестра.
Носите си всички изследвания, които сте правили до момента. Всичко останало тя ще назначи.

Общи условия

Активация на акаунт