Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 680
  • 731
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 92
При някои пациенти конвулексът всъщност предизвиква гърчовете, така че - може и да си права

А този депакин винаги ли се взима като са комбинации от лекарства? Вече няколко месеца не се маха - имаше комбинация с клонарекс,петинимид,петинутин,ривотрил,репитенд - който сега е левитарецетин. Не мога да разбера защо не го махат, утре ще питам лекаря. Теоретично може ли да се взима само ривотрил?

# 226
  • Мнения: 183
При някои пациенти конвулексът всъщност предизвиква гърчовете, така че - може и да си права

А този депакин винаги ли се взима като са комбинации от лекарства? Вече няколко месеца не се маха - имаше комбинация с клонарекс,петинимид,петинутин,ривотрил,репитенд - който сега е левитарецетин. Не мога да разбера защо не го махат, утре ще питам лекаря. Теоретично може ли да се взима само ривотрил?
В листовката обикновено си пише дали се прилага в комбинация и за каква възраст в каква комбинация, дори това може да е различно. При вас болестта съвсем внезапно ли започна? Без да е имало някакво заболяване или травма?

# 227
  • Мнения: 92
Да,просто така. Не разбирам от какво се появи и защо вместо да се подобрява тя се влошава. По принцип колко време се чака да се види дали даден медикамент действа?

# 228
  • Мнения: 534
Моето дете от 15 години е на депакин.В различни комбинации с различни лекарства .Никога не се съгласиха да го спрем.Аз не го харесвам заради качването на килограми.Моето дете е с костна дисплазия и е на 18.год.110висока и 42кгМай месец решихме да сменим лечението и лекарите.Новия доктор също остави депакина но махна рязко другите две лекарства и въведохме Ривотрил.В началото бяхме въодушевени но след 1месец зачестиха гърчовете и направи толкова страшен гърч че едвам я спасиха.Наложи се да върнем старите лекарства.Сега 6 месеца ще махаме Ривотрил а.Това е от мен за Ривотрила и Депакина

# 229
  • Мнения: 92
rumka_73, а при вас кои бяха старите лекарства?
явно при някои деца тази комбинация не е ок. аз самата не съм лекар, но като настоях да спре ривотрила излезе че се правя на по- компетентна от него. мен честно казано ме е страх утре да тръгнем от болницата,защото гърчовете са неовладяни и много силни

# 230
  • Мнения: 534
Лекарствата бяха кепра Депакина и талопам.Сега сме на Депакина талопам и Неврокоп

# 231
  • Мнения: 92
Лекарствата бяха кепра Депакина и талопам.Сега сме на Депакина талопам и Неврокоп


Талопам не съм го чувала, но кепра и депакин явно също не са правилните за нас

# 232
  • Мнения: 309

[/quote]
Телефонът в кабинета на доц.Димова е: 02/8526267. Там се запазва час за ЕЕГ. Обикновено вдига някоя сестра.
Носите си всички изследвания, които сте правили до момента. Всичко останало тя ще назначи.
[/quote]

Благодаря!

# 233
  • Мнения: 1 980
Malinita, правен ли е ЯМР на детенцето ти? В болницата какво правят, когато получи пристъп?

# 234
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте, аз не съм лекар, но това, което са ви изписали са конски дози за тези килограми според мен. Ние сме 27кг и пием 300мг за целия ден. Какво е натрупването на лекарствата следите ли?

# 235
  • Мнения: 92
Malinita, правен ли е ЯМР на детенцето ти? В болницата какво правят, когато получи пристъп?

Наблюдават и записват.. Нищо не правят.

# 236
  • Мнения: 92
Здравейте, аз не съм лекар, но това, което са ви изписали са конски дози за тези килограми според мен. Ние сме 27кг и пием 300мг за целия ден. Какво е натрупването на лекарствата следите ли?

300мг депакин или 300мг кепра? И аз мисля, че са много високи- сега като се появи пак ще говоря с него. Последните резултати от ривотрила и депакина не съм ги виждала, само всички останали. Днес ще ги изискам.

# 237
  • София
  • Мнения: 70
Момичета, аз все пак да споделя какво ми каза днес д-р Денева за Гамалон. Не е подходящ да се приема от нашите деца, защото наистина ще увеличи нивата на антиконвулсанта. А реално е безсмислено да се редуцира дозата на основното лечение. Каза, че детето може да приема Пирацетам от 800 мг.

# 238
  • Мнения: 9 860
Malinita, правен ли е ЯМР на детенцето ти? В болницата какво правят, когато получи пристъп?

Наблюдават и записват.. Нищо не правят.
в коя болница сте?
Лежали сме в педиатрията в София , доволна съм. Там ходят всички, които са обиколило болниците в страната и не да намерили решение. Много негативно се изказа една жена за 4- ти км. Направо като я слушах и ми идваше да ги удуша лекарите там

# 239
  • Мнения: 92
Ние не живеем в България, но лятото, когато бяхме там лежахме в Свети Наум при др. Божинова и в Медицинска академия при Литвиненко. Условията в първата болница няма да коментирам - такива до тогава не бях виждала, но отношението на лекарите беше добро. Къде е тази детска педиатрия? От всичко което съм чела до момента основно се въртят техните имена + Чавдаров, Димова, Христова и Алексиев. При тях не сме били, но посетихме един друг по препоръка, който беше много арогантен и непрекъснато изтъкваше какъв специалист е. Въпреки че за момента намери някакво решение повече не го потърсихме. Учудвам се как "лекар" може да каже аз върша услуга, за да излекувам вашето дете ( въпреки че му платихме дооста ! ) и затова и вие ще ми направите такава ( под формата на  закупуване на някаква си негова хоби играчка на стойност близо 3000 евро ! ). Гаден и самоповярвал си тип, преподавател в университет и най- вероятно страшно корумпиран. Името му ще го спестя- дори си бях казала, че ще пробвам да го забравя, но сега изплува и не можех да не напиша какви изроди има.

Общи условия

Активация на акаунт