Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 777
  • 731
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 240
Malinita, искрено ви съчувствам.
Не ми стана ясно пристъпите са ежедневни,влиза ли в статус идва ли в съзнание (адекватно) между тях.Моето дете го бяха докарали до пет лекарства ,искаха и шесто да започнат.Отказахме и настояхм е за намаляване.На фона на спиране на двете лекарства, гърчовете също спряха..Сега трудно се съгласявам и на три.За съжаление при нас е резистентна и всеки месец прави тежък статус.Според състоянието на детето има лекарства,които могат да се вливат венозно за овладяване на тежки състояния за момента.При епилепсия е направо налучкване кое с кое лекарство и доза.Проучете кетогенната диета,дава добри резултати

# 241
  • Мнения: 92
Да, всеки ден има абсанси, а от четвъртък всеки ден прави по един до два големи пристъпа ( един сутрин и един вечер ). Те са към 40 секунди, накрая на които си поема страшно много въздух и са и необходими близо 4-5 минути да дойде на себе си. В някои от случаите директно след това заспива, а понякога след тях следват и няколко малки абсанса. Опитвахме с кетогенната диета, но не се придържахме изцяло към нея. За съжаление малкото неща, които обича да хапва са точно забранените в нея. Но сега докато сме вкъщи ще се опитаме отново да я направим.
Като пишете резистентна това означава ли, че още не е намерен правилният медикамент, който да изчисти и при вас всички видове пристъпи или просто организмът не се влияе от повече лекарства, за да ги предотврати?

# 242
  • София
  • Мнения: 307
Да, всеки ден има абсанси, а от четвъртък всеки ден прави по един до два големи пристъпа ( един сутрин и един вечер ). Те са към 40 секунди, накрая на които си поема страшно много въздух и са и необходими близо 4-5 минути да дойде на себе си. В някои от случаите директно след това заспива, а понякога след тях следват и няколко малки абсанса. Опитвахме с кетогенната диета, но не се придържахме изцяло към нея. За съжаление малкото неща, които обича да хапва са точно забранените в нея. Но сега докато сме вкъщи ще се опитаме отново да я направим.
Като пишете резистентна това означава ли, че още не е намерен правилният медикамент, който да изчисти и при вас всички видове пристъпи или просто организмът не се влияе от повече лекарства, за да ги предотврати?

Моля ви споделете името на лекаря, за който говорехте в предишен пост.

# 243
  • Мнения: 92
Да, всеки ден има абсанси, а от четвъртък всеки ден прави по един до два големи пристъпа ( един сутрин и един вечер ). Те са към 40 секунди, накрая на които си поема страшно много въздух и са и необходими близо 4-5 минути да дойде на себе си. В някои от случаите директно след това заспива, а понякога след тях следват и няколко малки абсанса. Опитвахме с кетогенната диета, но не се придържахме изцяло към нея. За съжаление малкото неща, които обича да хапва са точно забранените в нея. Но сега докато сме вкъщи ще се опитаме отново да я направим.
Като пишете резистентна това означава ли, че още не е намерен правилният медикамент, който да изчисти и при вас всички видове пристъпи или просто организмът не се влияе от повече лекарства, за да ги предотврати?

Моля ви споделете името на лекаря, за който говорехте в предишен пост.

Ще се въздържа за момента. Господинът упражнява "дейността си" в Стара Загора.

# 244
  • Мнения: 240
Резистентна ,защото от две години и половина няма трайно овладяване на пристъпите.Бяха ежедневни,седмични,сега са един път месечно,но за 48часа може да направи и 30големи гърчат без да идва в съзнание ,без влизане в болницата и вливания,нямат спиране.Трудно е но наистина потърсете специалисти за диетата.При нас първият път помогна за разреждане на гърчовете-от ежедневни на седмични и ги овладяване в къщи.Говорихте ли с лекаря,защо дозите са толкова високи-наистина при предозиране нещата може да се влошат.Имате право да питате и да получите адекватни отговори.Макар на някой лекари да им е по-лесно да ни смотат.

# 245
  • Мнения: 92
А всички възможни медикаменти ли сте пробвали? Това е голям стрес постоянно да си в очакване на следващ голям пристъп - аз лично съм непрекъснато на тръни.
Говорих с него и той каза, че това не са огромни дози и след преминаването така внезапно от ривотрил към кепра не е можело дозата да бъде по- малка. Според него е в норма, но чакам резултатите в края на седмицата за нивата на клоназепам, депакина и леветирацетама.

# 246
  • Мнения: 2 312
Малинита, този господин случайно да е доцент?
Моето миналата седмица правеше едни "заглеждания" пак, които сега невролога ме кара да следя и записвам. Но тя е на детска градина, и отделно от това може днес да има няколко и в близките месеци да няма нищо.

# 247
  • Мнения: 92
Малинита, този господин случайно да е доцент?
Моето миналата седмица правеше едни "заглеждания" пак, които сега невролога ме кара да следя и записвам. Но тя е на детска градина, и отделно от това може днес да има няколко и в близките месеци да няма нищо.

Да.
А преди имали ли сте или от скоро е така?

# 248
  • Мнения: 2 312
Малинита, този господин случайно да е доцент?
Моето миналата седмица правеше едни "заглеждания" пак, които сега невролога ме кара да следя и записвам. Но тя е на детска градина, и отделно от това може днес да има няколко и в близките месеци да няма нищо.

Да.
А преди имали ли сте или от скоро е така?
Нас едно друго светилони пращаше при това светило. Добре, че не сме отишли.
Правила е, обикновено преди и по време на разболяване. Но сега нямаше близо 2 месеца, ако не и повече, и изведнъж пак започна. Преди 15 дена излязохме от болницата след пневмония и дори там не ми прави. Започна една седмица след изписването.

# 249
  • Мнения: 9 868
От заралийските професори и доценти нищо не може да ме изненада. Един искаше да ми прави секцио на 15.08 а при мен си тръгна нормално раждане на 24.09

Тоест за да ми вземе парите искаше да ме оперира в 8-ия месец, щото някой друг да не го изпревари.
Печалбари и направо не знам , това не са хора

# 250
  • Мнения: 92
Малинита, този господин случайно да е доцент?
Моето миналата седмица правеше едни "заглеждания" пак, които сега невролога ме кара да следя и записвам. Но тя е на детска градина, и отделно от това може днес да има няколко и в близките месеци да няма нищо.

Да.
А преди имали ли сте или от скоро е така?
Нас едно друго светилони пращаше при това светило. Добре, че не сме отишли.
Правила е, обикновено преди и по време на разболяване. Но сега нямаше близо 2 месеца, ако не и повече, и изведнъж пак започна. Преди 15 дена излязохме от болницата след пневмония и дори там не ми прави. Започна една седмица след изписването.

А приемате ли медикаменти?

# 251
  • Мнения: 92
От заралийските професори и доценти нищо не може да ме изненада. Един искаше да ми прави секцио на 15.08 а при мен си тръгна нормално раждане на 24.09

Тоест за да ми вземе парите искаше да ме оперира в 8-ия месец, щото някой друг да не го изпревари.
Печалбари и направо не знам , това не са хора

Ужас! Този е с много титли.
Аз съм сигурна, че има много добри лекари, които не са с огромна слава, но човек в търсене на най- доброто за детето си обикновено търси най- известните или разчита на препоръки, които за съжаление не винаги са ок. Малко имат човещина в себе си за съжаление.

# 252
  • Мнения: 2 312
Да, пие лекарства. На конвулекс е от почти 2 години.

# 253
  • Мнения: 7
Здравейте, изчетох почти всичко в темата. Сбъскахме с епилепсията в края на юли, когато 4 месечната ми дъщеричка направи 30 минутен статус, от който тя излезна много трудно с няколко медикамента. Беше страшно, не знахме какво се случва. От спешното ни пренасочиха към Пловдив св. Георги. Останахме в отделиние 10 дни правиха ни пункция, ТФЕ, ЕЕГ всичко ок. На ЯМР пишеше, че в дясно окципитално се представя известна асиметрия на sulcus calcarine. Но по-горе пише, че някои образи са с лошо качество. Общо взето проф. Иванов каза, че е ок. Но предвид статуса ни изписаха Конвулекс. Почтахме го на 11.08.18 и на 17.08 тя пак направи гърч около 15 минути, от който излезна спонтанно и след 30 минути пак започна изкараха я с доазепам. Отдадоха го на ненаситения още Конвулекс. И така един месец всичко беше ок, до 03.10.18 когато пак ноправи статус, този път 40 минути едва я изкараха и пак се озовахме в св. Георги. Този път ЕЕГ имаше отклонения. Включиха Репитенд. На 12.10 ни изписаха и на 15.10 тя пак направи статус 30 митути и сега пак сме в отделение. Вдигнаха още Репитенда. Направо не знам какво се случва, чета постоянно и все повече се отчайвам. От всичко което изчетох ми стана ясно, че тук няма да ни помогнат и се насочваме към Турция. Моля Ви теза от Вас, които са били там да дадат отзив, къде, при кой лекар, как пътувахте? Ужасно ме е страх да тръгнем на дълъг път, защото тя прави директо статуси, от които излиза много трудно. Да те съвети, мнения.

# 254
  • Мнения: 39
Здравейте,може ли да препоръчате лекар  от Пловдив. Може и на частен кабинет. Благодаря ако някой се отзове.

Общи условия

Активация на акаунт