Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 182
  • 731
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 9 825
Добре, при положение че са само преди разболяване, не би следвало да включваме друго лекарство,нали? Че невроложката искаше да влиза в болница за уточняване и евентуално за добавяне на нов медикамент. Обаче тя като спря и аз не съм търсила доктори и болници. Дали конвулекса е достатъчен в случая?
аз мисля, че е достатъчен

# 496
  • Мнения: 19
Здравейте, искам да попитам нещо относно епилептичните припадъци. Моето бебе е на 3 мес. и преди обяд, докато се събуждаше забелязах,че тялото и трепери. Беше си втренчила очите,по едно време се забелиха замалко. Всичко продължи 2-3 минути. Премерих и температурата,беше 36,7. Отидохме при педиатъра,насочи ни към детски невролог и каза да я наблюдавам дали пак ще изпадне в подобно състояние. Мисля да я заведа в Св.Наум, някой ходил ли е там и какви са ви впечатленията? Също искам да попитам някоя мама с опит,може ли да се говори за малък епилептичен припадък?

# 497
  • Мнения: 242
Здравейте, искам да попитам нещо относно епилептичните припадъци. Моето бебе е на 3 мес. и преди обяд, докато се събуждаше забелязах,че тялото и трепери. Беше си втренчила очите,по едно време се забелиха замалко. Всичко продължи 2-3 минути. Премерих и температурата,беше 36,7. Отидохме при педиатъра,насочи ни към детски невролог и каза да я наблюдавам дали пак ще изпадне в подобно състояние. Мисля да я заведа в Св.Наум, някой ходил ли е там и какви са ви впечатленията? Също искам да попитам някоя мама с опит,може ли да се говори за малък епилептичен припадък?
мисля, че в свети наум приемат само деца над 1 година. Кажете им, че детето е малко , за да не Ви изненадат неприятно. Ако Ви насочат към Литвиненко  не му вярвайте безрезервно, там има един по- млад доктор , май Стаматов беше, постарайте се да си поговорите с него. Всички от педиатрията  преглеждат и в "Малчовците", може да се обадите първо там, дано ако си платите са по- внимателни. Дано нямате епи.

# 498
  • Мнения: 92
Аз не съм впечатлена от Литвиненко, много високомерно се държа когато бяхме при него. Стаматов също - едвам му вадих думите от устата. Не знам защо отношението на лекарите е такова. От Божинова съм доволна. Струва ми се по-земна от останалите изброени.

# 499
  • Мнения: 14 001
02 970 2138  Това е номерът на д-р Томов, който приема пациентите в "Св. Наум". Обадете се и питайте дали приемат бебета. До 14.00ч. може да се свържете с него на този телефон. Звънете по-настойчиво, защото е пълно с пациенти и между двама (влизащ и излизащ), вдигат телефона.

# 500
  • Мнения: 1 976
Момичета, предстои контролно ЕЕГ на сина ми. Откакто смени лекарството, не е имал пристъпи,  но ме смущават едни трепкания, когато заспива. Неговите гърчове не изглеждаха така и макар да знам, че е нормално при заспиване да има такова нещо (в последно време наблюдавам и съпруга ми, когато заспива, той също потрепва), а и една приятелка ми прати видео и на нейното детенце как така потрепва, но въпреки всичко искам да съм сигурна че няма проблем. Въпросът ми е, ако тези потрепвания са патология, обикновено ЕЕГ ще отчете ли? Неговото го правят в сън, макар че той мърда, не заспива добре, сърди се, изобщо не знам достоверно ли е. Трябва ли да искам видео ЕЕГ?

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 11:36 от Forest rain

# 501
  • Мнения: 32
Здравейте Мария,  на колко е детето?
На 3.9г.

# 502
  • Мнения: 32
Здравейте, искам да попитам нещо относно епилептичните припадъци. Моето бебе е на 3 мес. и преди обяд, докато се събуждаше забелязах,че тялото и трепери. Беше си втренчила очите,по едно време се забелиха замалко. Всичко продължи 2-3 минути. Премерих и температурата,беше 36,7. Отидохме при педиатъра,насочи ни към детски невролог и каза да я наблюдавам дали пак ще изпадне в подобно състояние. Мисля да я заведа в Св.Наум, някой ходил ли е там и какви са ви впечатленията? Също искам да попитам някоя мама с опит,може ли да се говори за малък епилептичен припадък?
мисля, че в свети наум приемат само деца над 1 година. Кажете им, че детето е малко , за да не Ви изненадат неприятно. Ако Ви насочат към Литвиненко  не му вярвайте безрезервно, там има един по- млад доктор , май Стаматов беше, постарайте се да си поговорите с него. Всички от педиатрията  преглеждат и в "Малчовците", може да се обадите първо там, дано ако си платите са по- внимателни. Дано нямате епи.

На 7.01.ни изписаха от педиатрията,аз останах доволна от Д-р Стаматов,но ние сме при Д-р Тачева,много съм доволна и от отношението и това,че не се налага да я разпитвам ,а сама казва всичко(или поне повечето неща)

# 503
  • Мнения: 19
Оказа се,че е начална форма на рахит,но все пак ще продължим да наблюдаваме в процеса на израстване. Засега сме с увеличена доза витамин Д. Днес за щастие не сме имали подобни прояви.

# 504
  • Мнения: 9 825
Здравейте, искам да попитам нещо относно епилептичните припадъци. Моето бебе е на 3 мес. и преди обяд, докато се събуждаше забелязах,че тялото и трепери. Беше си втренчила очите,по едно време се забелиха замалко. Всичко продължи 2-3 минути. Премерих и температурата,беше 36,7. Отидохме при педиатъра,насочи ни към детски невролог и каза да я наблюдавам дали пак ще изпадне в подобно състояние. Мисля да я заведа в Св.Наум, някой ходил ли е там и какви са ви впечатленията? Също искам да попитам някоя мама с опит,може ли да се говори за малък епилептичен припадък?
мисля, че в свети наум приемат само деца над 1 година. Кажете им, че детето е малко , за да не Ви изненадат неприятно. Ако Ви насочат към Литвиненко  не му вярвайте безрезервно, там има един по- млад доктор , май Стаматов беше, постарайте се да си поговорите с него. Всички от педиатрията  преглеждат и в "Малчовците", може да се обадите първо там, дано ако си платите са по- внимателни. Дано нямате епи.

На 7.01.ни изписаха от педиатрията,аз останах доволна от Д-р Стаматов,но ние сме при Д-р Тачева,много съм доволна и от отношението и това,че не се налага да я разпитвам ,а сама казва всичко(или поне повечето неща)

И аз съм много доволна от д-р Тачева- чудесна е

# 505
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Оказа се,че е начална форма на рахит,но все пак ще продължим да наблюдаваме в процеса на израстване. Засега сме с увеличена доза витамин Д. Днес за щастие не сме имали подобни прояви.

Здравей, просто от любопитство искам да попитам бяхте ли на невролог, какви изследвания правиха на детето и как по-точно установиха, че има начална форма на рахит?

# 506
  • Мнения: 19
При д-р Божидарова ходихме в МЦ Детско здраве. Фонтанелата ни е доста мека,освен това има и генетичен фактор и състоянието твърде лесно може да се обърка с епилептичен припадък. За всеки случай ще направим и ЕЕГ в понеделник.

# 507
  • София
  • Мнения: 307
Мария,

моето голямо момче вече на 11 почти (не болното) точно на тази възраст го подлудих в Св.Наум. То не бяха скенери, психолози и т.т. точно поради такова държание. Голяма грешка беше от моя страна. В момента детето е за чудо и приказ - отличен математик и най-дбрият вратар за набора си в България. Всичко се израства, но трябва търпение , разговори и много силна връзка между вас.

# 508
  • Мнения: 32
Мария,

моето голямо момче вече на 11 почти (не болното) точно на тази възраст го подлудих в Св.Наум. То не бяха скенери, психолози и т.т. точно поради такова държание. Голяма грешка беше от моя страна. В момента детето е за чудо и приказ - отличен математик и най-дбрият вратар за набора си в България. Всичко се израства, но трябва търпение , разговори и много силна връзка между вас.

За жалост казаха,че има отклонения на ЕВГ-то ,а и в момента в който махнахме шапката,той направи пристъп и сестрата го видя.Изписаха му конвулекс в момента е на 2-2-3

# 509
  • Мнения: 38
Здравейте, наложи ми се да направят ЕЕГ на 8г. дъщеря и вчера направихме изследването в Плевен, което уж е ок. Но в бг-мама днес попаднах на мами, които смятат докторката за некомпетентна. Смятате ли, че колкото и да е калпава докторката, уреда щеше да покаже ако имаше някакви отклонения. Питам, понеже се чудя дали да запазвам час и да й направият ново ЕЕГ в софия или да изчакам. Съмненията бяха за епилепсия, но след ЕЕГ сега мнението клони към фибрилен гърч. По принцип казаха за началото на март контрола. Детето е ок, това е първи гърч.

Общи условия

Активация на акаунт