Всяка тежест ще си струва, щом НОЕМВРИ бебе ще целувам!

  • 34 116
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 3 715
Не виждам кой знае какво натоварване, за мен е кофти, че ще стоя гладна 12 часа, глюкозата не мисля че ще ми е проблем изобщо.Утре ще ви кажа дали ме е натоварил. А за бебето риска какъв е?

# 706
  • Мнения: 1 148
Аз съм качила доста килца от началото на бременността, което е предпоставка за ГД. Обаче на кръвните изследвания захарта ми е в норма, лекарката нищо не каза по въпроса. Какво друго би могло да доведе до съмнения за ГД?

# 707
  • София
  • Мнения: 1 121
Yoanna, благодаря, че сподели.

Pepina, на мен ми го назначиха, не заради качените килограми, а защото бебчо върви седмица напред, а аз имам инсулинова резистентност.

Аз като правих обременяването на първия час захарта ми беше 8.9, а онзи ден след три мекици със захар - 9.1. Чела съм различни коментари дали е натоварващо или не, но ако има съмнение за диабет е по-добре да се изследва човек и да се вземат мерки.

# 708
  • Мнения: 1 148
Той и нашия юнак днес го измериха 840грама, което като чета, е доста за 24г.с., но лекарката нищо не каза. Само повтаряше как всичко с бебчо ни е чудесно. Пък аз съм вече 13кг. плюс (повечето ги качих първите 3-4 месеца, защото ми се гадеше и тъпчех само филии). Та не знам какво ни е толкова чудесно в това отношение. Поне резултатите от кръвните и урината са ми в норма. Аз затова разпитвам за ГД.

# 709
  • Мнения: 2 173
Освен килограмите, едро бебе и увеличени околоплодни води знам, че са повод за правене на такова изследване.

# 710
  • Мнения: 999
Той и нашия юнак днес го измериха 840грама, което като чета, е доста за 24г.с., но лекарката нищо не каза. Само повтаряше как всичко с бебчо ни е чудесно. Пък аз съм вече 13кг. плюс (повечето ги качих първите 3-4 месеца, защото ми се гадеше и тъпчех само филии). Та не знам какво ни е толкова чудесно в това отношение. Поне резултатите от кръвните и урината са ми в норма. Аз затова разпитвам за ГД.
В понеделник, в 23+6 нашата девойка я измериха 600 гр 😶😶 Знам, че са ориентировъчни тези мерения, но чак такава разлика... Леко се притесних сега 😐

# 711
  • Мнения: 1 148
JT, ти няма какво да се притесняваш, това тегло си е нормално. При нас ми се струва завишено, понеже като чета, за 24г.с. трябва да е към 600 грама.

# 712
  • Мнения: 2 173
Колкото по-голямо става детето, толкова по-голямо може да е отклонението. На ФМ в 20г.с Марков ми каза на 380гр +- 80гр отклонение. Значи на 600..? Няма какво да се притеснявате, щом лекар е видял, преценил, значи всичко е ок.

# 713
  • Мнения: 120
Момичета, излизал ли ви е Билирубин в урината и какво трябва да означава това?

# 714
  • София
  • Мнения: 1 121
Бях на ЖК сутринта - расте човечето, продължава да върви напред.
Чак като излезнахме от кабинета видяхме, че на листа не е изписано този път колко грама тежи Sad
Иначе в 24г.с. беше 690 грама., така че сигурно ги е докарало до към 800-900.

Иначе разположението му е "косо" - главата горе в дясно, краката в ляво на ниво под пъпа.
Аз така и предполагах след като онзи ден едновременно ме побутваше от двете страни.

Утре влизам в 7-ми месец и съм +6.5 кг. досега. Дано последните 3 месеца да не се случи някакво стремглаво качване.

На 22.8 съм на третата ФМ и вече нямам търпение да го разгледаме по-обстойно.

# 715
# 716
  • Мнения: 120
Бях на ЖК сутринта - расте човечето, продължава да върви напред.
Чак като излезнахме от кабинета видяхме, че на листа не е изписано този път колко грама тежи Sad
Иначе в 24г.с. беше 690 грама., така че сигурно ги е докарало до към 800-900.

Иначе разположението му е "косо" - главата горе в дясно, краката в ляво на ниво под пъпа.
Аз така и предполагах след като онзи ден едновременно ме побутваше от двете страни.

Утре влизам в 7-ми месец и съм +6.5 кг. досега. Дано последните 3 месеца да не се случи някакво стремглаво качване.

На 22.8 съм на третата ФМ и вече нямам търпение да го разгледаме по-обстойно.

Моите в 24г.с бяха около 500гр. А сега в 26 вървят около 770гр едното, а другото 680гр. но не знам дали съм някакво мерило с близнаци, но казаха че добре вървят. И аз нямам търхение за ФМ моята е на 24ти, и се надявам още да са порастнали, особено като има възмогност и по-рано да родя.

# 717
  • Мнения: 2 173
Добре де, всички ли ще ходите на късна ФМ? Аз мисля, че приключих с ФМ в 20г.с поне така ми каза док, нямало смисъл освен ако няма някакви притеснения.

# 718
  • Мнения: 541
И моите ФМ бяха само 12та и 20та седмица .Сега през няколко седмици слушаме сърчицето и мерим корема . Около 1 см на седмицата трябва да ми расте корема и ако е по малко тогава се назначава пак ехограф.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 121
ЯННА, аз ще ходя, заради риска от тромбофилия.

GI-DI, близнаците вървят май по-дребнички, пък моя шишо си има място да си дебелее на воля Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт