Петокласници - 2018/2019- Тема 1

  • 69 135
  • 776
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 159
Дъждец, за двете ми дъщери преди години купувах Акне аут /лосион и крем/.
Имаше много добър ефект. Сега може би има и по-добри продукти.

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 23:23 от Фран Ческа

# 61
  • Мнения: 1 457
Здравейте, големият ми син ще бъде в пети клас тази година. Надявам се да не среща прекалено много трудности през годината. За съжаление не е от най- четящите, но това лято успях да го накарам да прочете 4-5 книги. Пърси Джаксън не му хареса книгата. Общо взето като е гледал филм по някоя книга и след това не му е интересна и казва че си знае Simple Smile
Искам да попитам дали вече са ви раздали списъците с необходими материалите за учебната година. Нашата класна е нова и никак още не е ориентирана, а ми се искаше да напазарувам всичко до края на месеца, защото през септември ще сме на почивка до първия учебен ден и няма да има никаква възможност за пазаруване. Моля ако може някой да го публикува
Благодаря предварително Simple Smile

# 62
  • sf
  • Мнения: 10 156
За четири години би трябвало да сте наясно какво се иска за училище Wink Купуваш стандартните химикалки, моливи, тетрадки и т.н. Ако искат чак пък нещо специално, купуваш на 15ти от първата книжарница и готово.
А пък и в пети клас вече е по-лежерно откъм специални изисквания.

# 63
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Искам да попитам дали вече са ви раздали списъците с необходими материалите за учебната година. Нашата класна е нова и никак още не е ориентирана, а ми се искаше да напазарувам всичко до края на месеца, защото през септември ще сме на почивка до първия учебен ден и няма да има никаква възможност за пазаруване. Моля ако може някой да го публикува
Благодаря предварително Simple Smile
Никога не са ни давали подобен списък. Дори и не зная кой ще му е класен още. Постепенно купувам какното е необходимо, че ще накупя тетрадки от 60 листа, те ще поискат от 80 и моя какъвто е стриктен... Учебните помагала обикновено ги оповестяват и се събират пари. А моливи и химикалки все има вкъщи, инструменти за чертане и ... като за начало е достатъчно.

# 64
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Единственото по-различно е, че в 5 клас минават на тетрадки голям формат по повечето предмети.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 190
Препоръчвам тетрадки междинен формат, много по-удобни и леки. За качеството трябва да се внимава, защото последно бях купила от Джъмбо неевтини, а се разпаднаха.

# 66
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
И ние все още не знаем коя ще е класната ни. Преди първия учебен ден мисля да вземем 10 тетрадки с широки редове, 10 с карирани листи, 2 нотни, 2 блока за рисуване, химикали, инструменти за чертане и принадлежности за рисуване и това е. Останалото ще набавям при нужда. Моят син не си пази нещата и поне 2 пъти в годината купувам пергели, линии и пр, възхищавам се на децата, които успяват да си съхранят вещите за две години.

Надявам се от 5ти клас да приключим с обсесиите на майките, които едва ли не искат да стоят в час, за да слушат дали учителят е на ниво и дали другите деца не пречат на гения на нейното да се разгърне, надявам се да разчитаме на повече самостоятелност на децата, като това ни остави време да се концентрираме върху истински важните неща в училище. Тази година вече няма да ходи на занималня, но пък тренировките по плуване ще се увеличат, ще ходи и на английски отново и подозирам, че ще ни отнеме дълго време и нерви докато влезем в режим уличище-тренировки-учене-английски, но няма как, налага ни се.

Прочетените книги това лято са 3 или 4, всички избрани от мен + малко митове, народни приказки и една "Книга за всяко момче", която стои като настолна на нощното му шкафче. В момента чете "Без дом" и е силно потиснат, чудя се кога да прокарам "Да убиеш присмехулник", "Чичо Томовата колиба" и "Граф Монте Кристо", може би ще са през учебната година.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Привет и от мен Simple Smile
И при нас няма списък, но и не очаквам. Надявам се да има родителска среща в началото на септември. Бъдещата петокласничка ще е в нов клас и съответно и аз ще трябва да се запознавам с нови родители и да вляза в час с уредената вече организация в този клас.
За момента има купена нова раница и екип за спорт (анорак, тениски и клинове, че: "кой вече ходи с анцуг на училище?!"). Огледала съм тетрадките - от миналата година има 10-ина малък формат и 1 голям. След като си кажат изискванията учителите, ще минем и ще донапазаруваме, или ще поръчаме онлайн. Снимана е и за бележник/лична карта и знае от къде да иде да си вземе здравната карта преди първия учебен ден. Чувствам се подготвена Bowtie
За кожата - и щерката чисти с мицеларна вода (понякога забравя) и от време навреме измива с едно ексфолиращо гелче, което й бях взела от Зоята, но свърши миналата седмица и не мога да го цитирам. Иначе козметичката, при която ходим, каза че атопичната кожа изключително рядко развива акне, та при девойката търсим нещо, което по-скоро да овлажнява, а не да изсушава кожата. Ще съм благодарна за идеи.
П.П. Менина, и при нас "Книга за всяко момиче" е настолна Simple Smile + "Тайна книга за момичета", която дори не ми дава да разгърна, щото била тайна, нали!

# 68
  • София
  • Мнения: 1 635
Нашата подготовка за училище ще включва очен преглед и нова снимка.
Със сигурност и дрехи ще трябват, но те са за есента и зимата, не за училище.Simple Smile
Родителска среща също ще има. Не очаквам да кажат нещо за тетрадки.
Когато нещо ми хареса - взимам. Моят също не пази, купувам линии, химикали и гуми - да има.
Всички те изчезват, после някои се появяват - мистерия.
Понякога същото се случва и с тетрадките.

# 69
  • София
  • Мнения: 8 283
До някъде съм съгласна с donsita, че е по-лежерно.
Лежерното е по отношение на обгрижването, но информацията ще е от много места, няма да им/ни го сдъвче класния.
Много нови преподаватели, много изисквания - едните ще организират закупуване на помагала/учебни тетрадки, други ще кажат "това трябва и е за утре". Важното е детето да записва.
Класният - единственото важно за мен е да заинтересован да се занимава с децата, по какво преподава няма никакво значение.

5класничката ми ще е в ново училище и тя трябва да свиква и с нови деца, ще има няколко приети от курса й, но не знаем колко. Няколко пъти е ходила в училището на състезания и няма да е въвсем непознато.
Колебая се дали да й взема нова чанта, тя е ок и за старата.
Тетрадки имаме много (купувам целогодишно, претенции ни сме всички към тях - каква е хартията, цветовете на линиите, дали да на линий, квадратчета, типичните кариерани не ползват) - 40 и 60л. достатъчни са, 80 л. само ще тежи. Голям формат има за по математиките (това е задължително и ще е дебела и сигурно повече от една, така че другите трябва да са леки) и някой друг поиска.
Другите канцеларски неща могат лесно да се набавят (ако изобщо потрябва още нещо да се купува) - Метро е денонощно Joy (там където го има)

# 70
  • Мнения: 4 133
и ние ще сме в ново  училище
купила съм нова раница, несесер, униформите
тетрадки ще взема А4 и А5-мисля на габол, че са по-изчистени
предполагам ще имат рисуване- и пак ще трябва боички, пластелин и подобни
обичам да пазарувам отрано, септември не ми се влиза ни в магазин, ни в книжарница-че навсякъде е лудница

# 71
  • Перник
  • Мнения: 4 863
И ние ще сме в ново училище Simple Smile Обещаха да има родителска среща преди началото на учебната година за по-подробна информация, тъй като вече имахме една в края на юни, след формирането на паралелката - запознахме се с класната, учителите по математика и английски и директорката. Аз харесах класната, мъжът ми - не. Надявам се детето да си я хареса в крайна сметка.
Поръчах нова раница от али експрес и се надявам да успее да дойде до началото на учебната година. Друго не смятам да купувам предварително. Дрехи и обувки ще са нужни, задължително, тъй като всичко му е късо.

# 72
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Големият размер тетрадки (А4) беше изискване на повечето учители на каката в 5 клас. Така си и остана до 7 клас. Някои държаха тетрадката да е с повече листа, други - нямаха такива изисквания. Карирани изобщо не са ползвали. Разбира се, всяко училище си има свои правила. Но в общи линии на доста места изискванията бяха сходни (по споделяния с познати). За съжаление никой не го е грижа колко тежка става раницата. Аз обикновено купувам тетрадки от Буктрейдинг или Ориндж - има едни италиански много красиви и с отлично качество, които няма нужда да бъдат подвързвани, та поне откъм подвързия спестяваме малко тежест. Също така спрях да подвързвам учебни тетрадки и помагала, пак по същата причина. Само учебниците, които трябва да се връщат. Сега, на каката, след като ще си ги купуваме вече, изобщо не мисля да подвързвам - само етикети. И пак става тежко.

# 73
  • Мнения: 1 457
Благодаря за отговорите Simple Smile Тетрадките ме интересуваха какви ще се ползват, защото това разбрах че трябва да се голям формат, но на редове или карирани нямам представа. Другите неща си ги купувам както всяка година. Раница и принадлежности и ние ще купуваме нови.   До края на месеца ще пазарувам какво сметна за необходимо, пък като започне учебната година ще поръчвам каквото трябва в движение Simple Smile

# 74
  • Мнения: 4 133
lulumba може ли линк към тетрадките
за да не тежат, не искам да са с дебели корици
но не искам и с прекалено меки, като вестник
затова на габол ми се сториха средно дебели
ако не подвържа тетрадката, става като парцал-до си е до дете

Общи условия

Активация на акаунт