ОСМИ клас пред нас е - ваканцията си тече -14

  • 62 312
  • 746
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 38 906
Моята беше половината юли на пътешествие, където са ги будили рано, така че сега я оставям и тя спи по 12 часа.

# 586
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Manzelka, то проблемът е че тя ще е снахата Yum

# 587
  • Мнения: 9 065
       Абе има да ни проклетисват снахите после!Аз имам една тиха лудост-гладя всичко,дори хавлиените кърпи.Обаче нещо ме напече жегата и слагам едни негладени боксери в шкафа на синчето.Обува ги принца ,постоя с тях и ги събува след 10-15 минути и ми казва"Не са гладени,боцкат".  ММ ,много обича да ми натрива носа ,се хили "Ааа,ще ти го върне снахата един ден !
      Я да видим вашите тихи лудости!Сестра ми простира всеки ред  с еднакъв цвят щипки,а на племенника дрехите само със сини.
   Абе така като се чета,май фамилно сме обременени.
      За ставането-става сам,не закусва,защото никой от нас не може да яде толкова рано сутрин.Аз ставам по същото време,оправям се за работа,ако се налага возя,ако не-пердаши с колелото.
   Каката до бала я изчегъртвах буквално от леглото,с дърпане,бутане,отвиване,преминавах във фалцет,след което цялат къща ставаше,а ако са отворени прозорците и съседите.Сега си става сама.

# 588
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И аз гладя всичко, без чорапи. Но девойките вече сами си гласят техните дрехи. 😋 Не че нямаше протести, но това е. ММ също е научен да глади всичко и често ме отменя в тази дейност.
Без бой и за щипките си признавам, но не чак на цял ред. На една дреха, задължително са от един цвят.

# 589
  • София
  • Мнения: 8 306
Според мен проблемът за едносмения режим е в директорите Wink пак те са ми виновни.
Раздуване на паралелките максимално за повече пари, а какво предлагат насреща няма значение.
Да ми дадат нашето бившО и ще им го оптимизирам. В момента използват 30 класни стаи, а имат още поне 10 неизползваеми (или не по предназначение).
Първо им закривам една гимназиална паралелка и без това не знаят какво се учи там (ръководството), а и нямат подходящи учители.
От начален към прогимназиален етап една паралелка по малко и готово.

Ние сме от късметлиите с новото училище, с транспорт ще се придвижва, но е близо и за 30 мин ще се придвижи (горе долу е толкова и пеша).
При изборът на училище близостта не ни е била приоритет, по-скоро местоположението. Наборът си имаше някакви предпочитания или нежелания, които според мен нямаха рационално обяснение. Примерно да откаже някое училище без изобщо да знае нито какво е, нито къде се намира.

марулета, леле това с гладенето ми е най-омразното задължение (простира и на закачалки, което знам, че може да мине без гладене) .
Иначе и аз подрежда щипките по цвят...Joy пренареждам и молитвите на децата по цвят Joy

# 590
  • София
  • Мнения: 38 906
Ние бягаме от нашето училище, точно защото е претъпкано.
Затова и 127 ме съмняват - 5 паралелки отворили, а училището ми се вижда малко.
Аз пък си простирам по мой си начин и полудявам, ако някой ми го пипне. Гладя само моите дрехи за гладене - рокли, ризи. Мадамата обича да е изгладена и се научи сама. Ходи натокана, а в стаята - бомба.

# 591
  • Мнения: 5 396
Не гладя, простирам внимателно и опъвам дрехите, не се съобразявам с цвета на щипките. И готвенето, сега лятото, позарязах... Аз съм виден лентяй и Ментата не би ме изтърпял, ако съм му в къщата Simple Smile
Ставането на детето ще е в 5,30, излизане от вкъщи в 6,15, за да стигне до 7,25 в училище, което е в противоположния  край на града, даже е извън града де факто. Срещу нашия блок има профес. гимназия с добри специалности, но с нисък бал. Има и още една подобна на 5 мин от нас, там хептен нискобалово е положението.
Та, ако не ще да става и пътува, ей ги на - две училища под носа й. Имаше свободни места в тях на 3 и на 4 кл. Само че средата..... Много пушат тез гимназисти, като минавам, виждам къде им е пушкомът. Ние не сме пушачи, моята заявява, че нямало и тя да пуши. А дано.

# 592
  • София
  • Мнения: 7 077
Мразя да гладя и да мия чинии.
Миенето намери разрешение със съдомиялна машина, гладенето е сведено до санитарен минимум. Joy
Щипките си ги редя по цветове задължително, но само на дреха, до ред ме стигам. Освен това си имам подредба на дрехите, по цветове и вид. Простирам по 30 мин.. Първия път, когато свеки ми видя простора, ме изгледа странно  Joy.
Сутрин никой не закусва в къщи, защото ни е твърде рано. Като беше малко детето съм пробвала, но като виждах как тегаво преживя, бързо се отказах.
Преодоляването на разстояния и ранното ставане го мъчим от 5ти клас, та вече сме претръпнали.
Моето започна четенето на книгите! Joy
Не се знае дали ще довърши, но след като прегледа митовете и легендите, заяви че с Троянския цикъл ще отметне, че е прочел и Илиада, 2 в 1. Joy
Нещата са сведени до минимум, колкото да се кажело, че не чува за пръв път заглавията....

# 593
  • Мнения: 11 990
       Абе има да ни проклетисват снахите после!Аз имам една тиха лудост-гладя всичко,дори хавлиените кърпи.
      Я да видим вашите тихи лудости!Сестра ми простира всеки ред  с еднакъв цвят щипки,а на племенника дрехите само със сини.
   .


 Като изключим хавлиите, гладя всичко и аз.Чорапи не гладех, но в един момент взе бързо да му расте кракът на младежа и аз докато се усетя- няма достатъчни като размер чорапи, затова ги разглаждам, някак се свиват от прането.

Щипките подреждам по цвят и често съм се чудела тъмножълта или светложълта да сложа. Ей това е вече лудост.
На детето- винаги сини щипки, ако нямам от конкретния цвят, иначе - с цвета. Напр. черна тениска- сини щипки.Бяла тениска- сини щипки.Но зелена тениска - зелени щипки

Добре де, какво чудно има да се избират щипки по цвят, то иначе щяха да са едноцветни в комплекта.

В последната година имам проблем- детето вече не иска да си носи храна от вкъщи.Затова го карам да закусва сутрин, поне закуската да е домашна.  Споделя, че някои деца се подигравали на храната, която се носи. Ама до училището наблизо има наистина само боклуци, от тези пици на парче със съмнителни материали, пакетирани храни и др.Има едно магазинче- освен минерална вода нищо друго не им е като хората, а е най-близко-Да имам една власт, ще им обера всички щандове и - на боклука.То ясно, че няма как съвсем да не си купи, но друго е поне нещо, приготвено от дома да си носи. Често обаче, не му се яде нищо, нито носи, нито купува.

Например, когато баба му прави баница, много я харесва. Но да си вземе за училище- абсурд, срам го е.

# 594
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Нищо не гладя, мразя да гладя и всички си ходим измачкани!  Mr. Green Обаче и аз като простирам си редя дрехите по мой си начин и не обичам да ми ги пипат, тъй де - има си ред в тая работа! Иначе съм ужасно разхвърляна, с което побърквам мъжа ми, защото неговата шумна лудост е прахосмукачката - имам чувството, че може да бръмчи с нея по цял ден! Доста е дразнещо, но не се оплаквам, по-добре така, отколкото да не пипа нищо вкъщи.
 Другата ми тиха лудост са правенето на разни неща от разни неща (тел, полимерна глина, мъниста, картони, кашони, конци, кожи и т.н., каквото имам налично), та като ме треснат лудите и всички вкъщи страдат, понеже забравям да готвя, чистя и т.н., просто си човъркам каквото ми е скимнало и нищо друго не ме интересува!  Joy Как ме търпи мъжът ми не знам, ама със сигурност не му е лесно - луда, която не глади и не чисти!  Crazy

Desem, моят синковец също изключи някои училища без никаква видима причина, например 51СУ, което хем ни е близо, хем е с ИИ, хем и балът му щеше да стигне на второ, нот той категорично го отказа, не му харесвало, не го искал и толкоз.  Thinking

Ааа, стиснати плаци на борещите се на 4-то, аз имам една приятелка, на която силно стискам палци, ама и на вас стискам!  Laughing

# 595
  • София
  • Мнения: 8 306
Ох, това с пушенето ми е болна тема.
Раздвоена съм... Не ми е приятно къде пушат учениците, но сякаш по-добре на видно място да са.

В старото имаше заповед да не се пуши в училището, двора и на тротоара.
Всичко по български - заповед има, никой не следи и всичко е наред. (разни нагли родители от време на време всяват смут в системата като посочват проблеми)
Учителите пушат в училище, децата в двора и на тротоара (някои учители и те тук), запушвайки входа. 

Случка с учителка от училището:
Излиза г-жата от частната занималня (доработва там) срещу училището и 2-3 а пушат, облегнали се на оградата на двора на блока:
- Може ли да се преместите, не е подходящо тук, малки деца има.
- Ноу проблем.
- Тенкю пипъл.
- Би уелкъм.
Пресича г-жата улицата, провира се между тълпите, пушещи на тротоара на входа на училището, и нищо, копче не обели.


# 596
  • София
  • Мнения: 38 906
Бясна съм! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Обадих се в 127мо. Тия патки са загубили документите! Обаче, за да се оправдаят, ми повториха 5 пъти "Нисък ви е бала".
Накрая им казах, че при тази организация не бих желала детето ми да е в тяхното училище и треснах телефона!

# 597
  • Мнения: 5 159
Какви интересни теми се подхванали и разнищвате успоредно и кръстосано...  Grinning
Ставането рано винаги ми е било проблем. Лягането късно  - не, даже през нощта колко работа съм свършила... Но сутрин е зора и в почивните дни си поспивам колкото мога. Тийнката като малка ставаше в 5 и най-късно в 6 сутринта, при което аз  smile3507 Сега вече и тя ляга много късно и поне през ваканцията се научи да спи докъм 9-10. Когато станем - тогава е закуската. Може да е закуско-обяд, няма значение, не сме от ящните. Думата "аларма" е забранена в съботите и неделите  Joy
Гладенето не ми е изобщо по вкуса, гладя само ако дрехата има крещяща нужда  Laughing Иначе госпожицата не се трогва и за нея няма значение дали ще е изгладена или измачкана. Над тези неща е  Flutter, което пък не ме улеснява и не очаквам да прояви интерес към гладенето и да ме отмени. Щипките ги ползвам както ги хвана, имам два вида и само подбирам дали са по-здравите или по-леко захващащите според дрехата. Подреждам дрехите по дължина. Виж като мия чинии ги подреждам стриктно първо най-малките, после по големина са строени от малки към големи. Не мога да ги слагам разбъркано, това ме побърква като видя такъв сушилник с метнати чинии ей така ... Всеки с малките си особености  bowuu

# 598
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
И аз не гладя вече, след като моят мъж "забрани" Grinning, защото било загуба на време. Иначе много обичам (да си гледам филм, докато гладя), гладя всичко без чорапи. Бързо приех "забраната", защото ми отнемаше цял ден или стояха купчини дрехи, чакащи ютия.
Не простирам, ползвам сушилня, а като простирах, не ползвах щипки, защото ме дразни, че оставят следи.

Фрий, егати идиотщината, как ще загубят документите!!! Добре, че не са у тях оригиналите! (Нали?)
Ужасен тормоз е тая кампания за вас, дано се свърши вече и да ди намерите добро училище.

# 599
  • Мнения: 4 915
Преди се редувахме за воденето на училище, после от пети до седми клас двете бяха в едно училище, та честта да ги води се падна на баща им. В 6:50 излизаха, тамън аз се поразбуждах. Сега голямата ще си ходи сама, малката с баща си.

Лятото не ги будя, само на морето за плажа към 8 часа. Иначе са оправни - правят си закуска, обяд, чистят, мият чинии, простират, гладят си, пазаруват. Обгрижват две котки. След работа, когато се прибирам, е изчистено  подредено, децата вече са навън.  ММ обикновено прави салата и вечеря (работното му време е по-късо от моето). Аз какво да правя, освен да си сипя нещо студено за пиене...Yum

Последна редакция: вт, 07 авг 2018, 16:55 от Free Soul

Общи условия

Активация на акаунт