Неясни отношения, или когато той протака с години

  • 23 392
  • 249
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Психологът не може да налее с фуния решения, нито да ѝ влияе - решенията тя трябва да си ги взима. А в случая тя иска да чуе, че той ще се промени, ще узрее, ще я оцени внезапно и така.

Аз се надявам все пак той от зор да не заживее с нея, защото просто ще продължи да ѝ губи времето по друг начин, внушавайки, че уж има някакъв напредък. Тогава пък бракът и детето ще се бавункат, докато шансовете ѝ намаляват.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Ами ако психологът й казва същите или подобни неща, които й казвате вие тук?!
И тогава ли трябва да го смени? Просто питам де.

Ми нали е професионалист - би трябвало да може да я накара да му повярва и да спре с тази мания и лудост.

Да, професионалист е. Но не би трябвало да МОЖЕ ДА НАКАРА когото и да е да мисли по даден начин.
Психологът консултира. Дава обратна връзка. Може да попита, да изслуша, да посъветва.
Да подтикне човека да размишлява повече. Да го стимулира да вземе ново решение.
Тънка материя е. Но никой на никого не може да му налее акъл и житейски опит като фуния в главата.
Това имах предвид. Отстрани е лесно да се дават съвети за смяна на психолога.
А ако е наистина е добър? Ако я подкрепя морално и психо-емоционално? Ако я разбира?
Ако задава правилните въпроси, за да се замисли тя самата повече? Ако й показва ситуацията от други гледни точки? ...
П.П. Я!  С qrye сме ти отговорили едновременно. Да, така си е.

# 62
  • Мнения: 673
Ами ако психологът й казва същите или подобни неща, които й казвате вие тук?!
И тогава ли трябва да го смени? Просто питам де.
Психологът няма как да й казва същите неща, а трябва да разчепка защо тя постъпва така, защо се въвлича в подобни неравновесни връзки и т.н. За да успее "да се види" как постъпва и каква е и каква иска да бъде.

# 63
  • Мнения: 3 545
Ами ако психологът й казва същите или подобни неща, които й казвате вие тук?!
И тогава ли трябва да го смени? Просто питам де.
Психологът няма как да й казва същите неща, а трябва да разчепка защо тя постъпва така, защо се въвлича в подобни неравновесни връзки и т.н. За да успее "да се види" как постъпва и каква е и каква иска да бъде.

Е целта не е ли да се поправи сегашната ситуация, не само да разбере защо така се е докарала.

# 64
  • Мнения: X
Е, тя е в казуса "потънали разходи" - толкова много е вложила във връзката, че очаква всеки момент някакъв плод от усилията си, и счита, че ако отстъпи и се откаже, ще е на загуба, защото пробивът е на косъм разстояние. Не отчита, че загубите ѝ продължават да се трупат.

Някак много неприятен ми изглежда този младеж с тези манипулации. Отлично знае, че ѝ губи времето и шансовете да си намери друг мъж, да има деца, но пуст егоизъм. Адски обидно ми се вижда. Няма да се изненадам и да хойка. Да не се окажат 2-3 девойки наредени и чакащи Годо.

# 65
  • Мнения: 3 545
Дано - поне ще я разочарова очевАдно и тя ще пожелае да го отстрани накрая.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Ами ако психологът й казва същите или подобни неща, които й казвате вие тук?!
И тогава ли трябва да го смени? Просто питам де.
Психологът няма как да й казва същите неща, а трябва да разчепка защо тя постъпва така, защо се въвлича в подобни неравновесни връзки и т.н. За да успее "да се види" как постъпва и каква е и каква иска да бъде.

Точно така. Съгласна съм. Но това е ПРОЦЕС. Не става отведнъж. И веднага. Работи се постепенно и с темповете на всеки човек. Много е индивидуално всичко! И изисква време, напасване между клиент и психолог, и т.н.

# 67
  • Мнения: 3 545
Може да не съм наясно с тия хора - психолозите. Но май се поядосах на тоя мъж аз - колко долно я владее и манипулира, опропастява й живота и психиката.

# 68
  • Мнения: 19 996
Е, уж знаеш, че те върти, а не му се ядосваш. Ми той затова ти ходи по главата.
Ядосай му се най-сетне. Да заяви отчетливо и красноречиво какво иска от теб. Бас ловя, че ще ти каже "стига бе, миличко, аз толкова те обичам".

# 69
  • Мнения: 673
Точно така. Съгласна съм. Но това е ПРОЦЕС. Не става отведнъж. И веднага. Работи се постепенно и с темповете на всеки човек. Много е индивидуално всичко! И изисква време, напасване между клиент и психолог, и т.н.
Да, но това не става с оценка на ситуацията, с даване на съвети, с подкрепяне и разбиране - каквото правим ние тук. За да може да разреши тя сама проблемите, които има, трябва психологът така да обърне нещата, че тя сама да разбере защо постъпва така, като действа срещу себе си и да успее да се промени.
Била съм на психолог по друг повод и тогава разбрах, че психологът не съветва, не разбира, не подкрепя, а разнищва ситуациите, за да види сам човек причините за постъпките си, влиянието на разни факти и т.н. От там сам решава как иска да постъпва, за да е друг резултата и взима нещата в свои ръце. Така че да не очакваме, че психологът ще ни подкрепя, разбира, и съветва.
С това отговорям и на Moon Flower.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
С горното не съм напълно съгласна.
Но нямам повече време да се аргументирам докрай.
Радвам се обаче, че се получи полезна дискусия!

# 71
  • София
  • Мнения: 24 839
Хей, чета Ви, наистина благодаря на всички за коментарите и гледните точки! Не съм луда, когато искаш нещо и някого толкова силно и той е уж мил, уж добър и готин с теб и те третира като приятелката си "но не съвсем".. ми малко е кофти , не го обвинявам, наясно съм как стоят нещата. Ще се откажа, времето , приятелите ми.. ще помогнат! А на всички вас, още веднъж - Благодаря Simple Smile

Момиче, защо не го обвиняваш? newsm78
Не виждаш ли, че е манипулативен ненаиграл се пишлегар, който трябва да отрежеш, за да разбере че не може да се подиграва с теб безкрай?
Казваш, че е с малко по- малък от теб, а ти си на около 30.
Значи, той е бил малко над 20, когато сте се гаджосали и ти защо не можеш да разбереш, че наистина не е дорасъл за нищо сериозно?
Защо не разбереш, че всъщност му помагаш на твой гръб да си усъвършенства манитолаторските умения и откровено да ти се подиграва ?

# 72
  • Мнения: 18 668
Да, никой пораснал мъж не предпочита да живее с майка си и баща си, вместо с жената, която обича. Никой.

# 73
  • Мнения: 37
С малко е по-млад от мен, няма 2 години, споменах го, определено оказва влияние и това. Иначе да, била съм му откровено бясна стотици пъти, изпускала съм си нервите много пъти, тръгвала съм си, после съм се връщала. Пак съм давала шансове, пак са били пропилени. Дете е до мозъка на костите си това момче, а понеже винаги съм била по-раздаващата се във връзките явно е било ок за мен да си грижа за него.. Знам ли и аз доста минуси си имам, като се почне от ниско самочувствие, до страх от самота, точно това разискваме и с психолога, бая травми си нося от миналото, но истината е че според всички ме прави на глупачка. Относно другите момичета, да закача се, има и такива, сигурна съм, отрича доколко е закачка, доколко нещо повече, за съжаление, и тук времето ще покаже. Опитвам се да гледам философски на нещата, но нещо куца, защото се съсипсах здраве, психически, физически, всякак..

Последна редакция: чт, 26 юли 2018, 18:32 от Silviq251

# 74
  • Мнения: 1 206
"Не съм луда, когато искаш нещо и някого толкова силно и той е уж мил, уж добър и готин с теб и те третира като приятелката си "но не съвсем".""- не си луда, а тъпа(с извинение). Била съм в сходна позиция с тази разлика, че потърпях "това неясно положение" точно 3 месеца. Толкова ми отне да прозра, че един мъж ако те иска - той света ще обърне за теб, а ако не те иска - обяснения милион! Не знам какво е това "мило отношение" щом аз казвам, че искам с-во, а той ми заявява, че не, но може да ми го слага и да си викаме наздраве, когато сме в ОБЩАТА компания. За мен е унизително, камо ли да търпя така години. Човека е бил честен, а и не му е момента сега за това. Ти какво чакаш не е ясно. Той смята, че след като ти го е казал и ти не си си тръгнала - значи всичко е наред. А ти седиш и мислиш, че ако врътнеш невероятна свирка и нечовешката мусака, ще му "просветне", че ти си съпругата му. Няма да стане. Заповядай в следващата тема "чаках го 15г и менопаузата ми дойде,  а той си тръгна". Знам, че е кофти това, което пиша, но 4г да се повявате като тийн на 16г и да продължаваш да се самозаблуждаваш, вместо да си вдигнеш шапката и да потърсиш човек на твоята вълна...е мазохизъм.

Общи условия

Активация на акаунт