Как се обича самотна мама с две деца?

  • 10 091
  • 143
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 510
Когато стана майка приоритет няма да ми е кучето и не съм сигурна дали въобще ще гледам куче тогава.
А и мойто куче специално няма как да го изтипосам на плажа, завързано по 5-6 часа под чадъра, но трябва ли да влизам в обяснителен режим на глупави лични нападки?
А и пак казвам, не съм се обърнала към нито една от вас лично, а говоря като цяло, ако сте се припознали в думите ми и се чувствате засегнати, съжалявам. Вие обаче си позволявате някакви лични нападки насочени към мен, без да ме познавате.

# 121
  • Мнения: 3 510
Когато станеш родител, пък и самотен такъв /не че ти го пожелавам де/, тогава ще ми е интересно как ще разсъждаваш по въпроса.
А колкото до кучето - водим го с нас и не ходим на места, където не допускат животни. Водим си заедно и децата от предишни връзки и никой не е нещастен, и не се чувства ощетен от този факт.

Ами това е страхотно. Ако прочетеш по-нагоре, аз не анатемосвам връзките на майките със следващи мъже, когато децата са ок и се чувстват добре. По-скоро моите постове са насочени към тези майки, които пренебрегват децата си, заради новите си връзки и поставят мъжа пред детето. Дала съм и конкретни примери.

# 122
  • Мнения: 15 966
На мен нещата са ми странни - тя толкова добре ни обяснява колко отговорно нещо е да се гледа куче и дете /като няма деца/, а ние / майки с по 1 - 2 деца, а някои от нас и с куче/ все извъртаме нещата така, както на нас ни изнася и не я разбираме.

# 123
  • Мнения: 15 966
Ами това е страхотно. Ако прочетеш по-нагоре, аз не анатемосвам връзките на майките със следващи мъже, когато децата са ок и се чувстват добре. По-скоро моите постове са насочени към тези майки, които пренебрегват децата си, заради новите си връзки и поставят мъжа пред детето. Дала съм и конкретни примери.

Да питам и аз - ние оставяме малката всеки уикенд при свекървата, за да си починем и да излезем с приятели тук-там. Правим го това от както тя беше на 4 месеца /стига тя и те да са здрави/. Баткото, обаче /който е мое дете от първия ми брак/ е постоянно при нас - понякога идва с нас, като излизаме, друг път не. Та това по-лоша майка ли ме прави от тази, която оставя детето си за 2 часа седмично при баба/дядо, за да се види с някой мъж, с когото излиза без да е искала позволението на детето/децата?

# 124
  • Мнения: 3 510
Мисля, че търсиш под вола теле. Даваш ми някакви примери от сорта на "детето искаше някаква играчка, ама аз му купих дрешка и то плака цял ден - лоша майка ли съм?" Не знам дали си лоша или добра майка, но ти със сигурност вътре в себе, пред съвестта си знаеш каква си.
 За мен лоши майки са, жените написали следните постове в една друга тема. Няма да цитирам ник неймове и, ако някой се съмнява в истинността на цитатите, може да прерови форума.

Цитат
Да бе, ще се травмира от ходене на вила направо...

Със сигурност ще се опитва да ме изкарва виновна за какво ли не и травмиран о ткакво ли не, но съм се подготвила психически - той е мъж, има цял живот пред себе си да яде, пие, тия три неща, вместо да си чепка емоциите по фройдистки. Та така. Ако почне да ми мрънка, че съм го травмирала и съм му виновна, съм си научила наизуст моногола от Роки 4 ли беше, там дето обясниха на малкия, че никой не му е виновен за живота.

Може пък да ми е благодарен, че съм си свила ново гнездо, вместо да го хвана за перушината и да не го пускам да литне до има-няма 40 годинки.

Цитат
При мен нехаресването между ММ и синковеца беше взаимно. Борба на характери.

# 125
  • Мнения: 17 416
колкото и да ровиш из мненията, истина е - възползваш се и адаптираш към всякакви ситуации, или си вечната жертва на несправедливостта Simple Smile
Седни чети малко книги по темата.

# 126
  • Мнения: 15 966
Виж сега - ти може да вадиш цитат след цитат, но само помисли, защо толкова майки тук смятат, че пишеш глупости. Няма как ти да си права /при условие, че дори не си била в подобна ситуация/, а толкова много други хора да грешат нали? Добре е да разбереш най-накрая, след всички постове тук, че имаш прекалено малко опит в тази сфера, за да даваш на когото и да било крайни квалификации, като "лоша майка". Най-малкото, защото ти самата нито си майка, още по-малко пък самотна такава. И с риск да се повторя ще кажа - моли се никога, ама никога да не попаднеш в подобна ситуация
И не приемай критиките ни, като подигравка. Ние всички имаме повече опит от теб и затова се забавляваме на съветите, които ти така смело ни раздаваш, без изобщо да знаеш за какво става дума. И не - не сме злобни. Толерантни сме към теб, защото си още млада, неопитна и вярваш, че нещата са само черни и бели. Но живота е учител - най-добрия учител. И след време, когато имаш дете, а дай боже и две, ще видиш какви глупости си писала. И го казвам от гледна точка на жена, която преди 15 години също имаше много теории за деца без да има такива. А сега имам деца и нито една теория /може да е клише, но е вярно/

# 127
  • Мнения: 3 510
Защо ми е да чета книги? По-добре някой филм да гледам, там си имат готови монолози.

# 128
  • Мнения: 15 619
... И не - не сме злобни. Толерантни сме към теб, защото си още млада, неопитна и вярваш, че нещата са само черни и бели. Но живота е учител - най-добрия учител. И след време, когато имаш дете, а дай боже и две, ще видиш какви глупости си писала. И го казвам от гледна точка на жена, която преди 15 години също имаше много теории за деца без да има такива. А сега имам деца и нито една теория /може да е клише, но е вярно/
Подписвам се и аз под думите на Lady Cassiopeia Duval.

Blackbling, напомняш ми на мен, самата, когато на двайсет си отглеждах категорични теории за бъдещите ми деца на база на изключително повърхностния, външен поглед връз чужди такива.  Laughing В съзнанието ми хвърчаха толкоз лесно шамари и оценки и върху деца, и върху родители, че по-късно съм си се хилила на собствената, безмерно повърхностна глупост.   Ама така е като си се представяш като супермен в женски, майчински вариант.  Mr. Green  

# 129
  • Мнения: 3 510
Lady Cassiopeia Duval, съвети аз на никой не давам. Посочи ми къде точно посъветвах някой за нещо. Просто изразявам гледната си точка и давам личното си определение за "лоша майка", с което не ангажирам абсолютно никого и не задължавам то да се приема за миродавно. След мой пост, който впрочем беше по-скоро шеговит, вие скочихте, почувствали се явно засегнати. Капиш? Wink А това, че не съм майка автоматично ми отнема правото да имам мнение по въпроса ли? Ти мнение само за неща, които те интересуват пряко ли имаш, а за останалите неща си кон с капаци? А пък бих казала, че нещата свързани с децата, родителите, отношенията им и т.н. ме интересуват, тъй като съм жена, подготвяща се един ден да стане майка.

# 130
  • Мнения: 15 966
Ти мнение само за неща, които те интересуват пряко ли имаш, а за останалите неща си кон с капаци? А пък бих казала, че нещата свързани с децата, родителите, отношенията им и т.н. ме интересуват, тъй като съм жена, подготвяща се един ден да стане майка.

Чудесно е, че се интересуваш и подготвяш. Затова чети мнението на други, които вече са минали по този път, вместо да изказваш и налагаш мнение базирано на въздух. И да, аз изказвам мнение само върху неща, през които съм минала и неща, за които съм изчела много литература. За останалите неща слушам хората с повече опит от мен и си взимам поуки от нещата, които те споделят. Пример - сина ми е на почти 12 години и мога да давам съвет само на майки с деца по-малки от моето. Но не мога да посъветвам една майка на 16 - 17 годишен тийн как да се справя с бушуващите му хормони просто, защото още не съм стигнала до там. Затова мога само да чета и да се запознавам с нещата, които тепърва ми предстоят. И друг пример - ако аз нямам куче, а ти имаш, няма ли да ти е леко смешно да ти обяснявам как да се грижиш за кучето си, само защото съм видяла в парка някакви жени как си разхождат кучетата?

# 131
  • София
  • Мнения: 24 839
Уважаеми дами,
Умолявам да опитате да запазите добрият тон на общуване, присъщ на възрастни, възпитани и зрели хора.
Света е голям, хората сме различни и всеки си е строго индивидуален. То това му е и хубавото. Иначе, представяте ли си каква скука щеше да бъде? Simple Smile
Няма смисъл да се карате по между си или да се хапете, защото всяка от Вас си е, както казах по-горе, строго-индивидуална личност и има свой-собствен поглед върху подобни ситуации.
Тук няма прави или криви. Пречупвайки темата през собствената Ви призма на виждане - всяка от Вас е права за себе си.
Има различни гледни точки и аз искрено се радвам да ги чуя (прочета). Simple Smile  Уважавам мнението и съветите на всички Ви, защото всяка една от Вас, дами, има някакъв опит и искрено благодаря, че вземате участие в тази дискусия.

Ха така!
Почна и акъл да ни даваш, и арбитър да го играеш.
Забавляваш се, нали?
Къде другаде ще успееш да спуснеш по пързалката толкова народ? Mr. Green

ПП. Къде ти отиде простонародната нотка от първите постове? newsm78

# 132
  • Мнения: X
Нямам време да чета всички коментари, но жена с дете е семейство. Тук семейството е още по голямо. А ако искаш жената да те обикне, първо децата трябва да те приемат. Всички останали въпроси и притеснения можеш да споделиш с жената, която е обект на желанията ти

# 133
  • Мнения: 712
Да питам и аз - ние оставяме малката всеки уикенд при свекървата, за да си починем и да излезем с приятели тук-там. Правим го това от както тя беше на 4 месеца /стига тя и те да са здрави/. Баткото, обаче /който е мое дете от първия ми брак/ е постоянно при нас - понякога идва с нас, като излизаме, друг път не.
Аз не бих правил така . Смятам че не е редно . Или и двете деца се оставят някъде , или и двете идват с нас . Това да се оставя само едното дете някъде , може да доведе до ревност от негова страна  , и да си въобрази че него не го искат за разлика от баткото . Особенно ако децата са от различни родители , според мен трябва да се внимава много с това и двете да бъдат третирани еднакво , и да не се дават излишни поводи да се повдига темата че едното  дете е по-дете , а другото е ремарке  .

# 134
  • Мнения: 15 966
Да питам и аз - ние оставяме малката всеки уикенд при свекървата, за да си починем и да излезем с приятели тук-там. Правим го това от както тя беше на 4 месеца /стига тя и те да са здрави/. Баткото, обаче /който е мое дете от първия ми брак/ е постоянно при нас - понякога идва с нас, като излизаме, друг път не.
Аз не бих правил така . Смятам че не е редно . Или и двете деца се оставят някъде , или и двете идват с нас . Това да се оставя само едното дете някъде , може да доведе до ревност от негова страна  , и да си въобрази че него не го искат за разлика от баткото . Особенно ако децата са от различни родители , според мен трябва да се внимава много с това и двете да бъдат третирани еднакво , и да не се дават излишни поводи да се повдига темата че едното  дете е по-дете , а другото е ремарке  .


Това е точно така, както го казваш. Но как се постъпва, когато малкото дете иска да ходи при баба си, където има 8 приятелчета на нейната възраст и по цял ден през уикенда играят пред блока, а голямото не иска да ходи никъде, защото си има неговите приятели пред блока, с които играе до късно вечер и са по цял ден заедно?
Относно третирането - много, ама наистина много внимавам и се старая да се отнасям еднакво и с двамата. Това означава почивки на море и планина, дрехи, играчки, глезотии за хапване - всичко е по две и с това компромиси никога не са се правили. Просто голямото е вече голямо и няма как на сила да го пратя при баба му, където по цял ден да гледа индийски сериали, вместо да стои тук и да играе по цял ден навън с децата. Най-вероятно малката, като порасне също няма да иска да ходи при баба си и тогава и двамата ще са тук

Общи условия

Активация на акаунт