Сладко бебче хубавее, ОКТОМВРИЙКА дебелее...

  • 16 228
  • 299
  •   1
Отговори
# 225
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 456
Здравейте и от мен!
friki , добре дошла в мъжкия отбор! Hug
Sa , на теб честита принцеса! Hug
Мишка, ако това ще те успокой и аз нямам коластра, ама днес си поръчах помпа за кърма Grinning

На мен също много ми се спи тези дни, направо не знам какво ми става. С ходенето до тоалетна нямам проблеми засега. На мамите, който имат, мога да препоръчам чаша топла вода на гладно сутрин, на мен доста ми помага.
Днес си взех изследванията, хемоглобина ми е още по-нисък, 101, така че вече пия една шепа лекарства - магнерот, сорбифер, даже докторът ми каза да почна пак фолиева киселина, че и по 2 таблетки, и отделно 5 дни трябва да ходя да ми бият вит. Б 12 Rolling Eyes. Накараха ми се едно хубаво, че не ям почти месо, изнесоха ми една лекция, че сега освен за мен трябва да мисля и за бебешока, препитаха ме какво сам яла днес (като казах, че 1 купичка грис и 1 пълнена чушка на обед+1 филия хляб, представете си как реагира доктора Shocked) и накрая ми казаха да забравя диетите. Аз не съм на диета Rolling Eyes, просто с това се наяждам. Обаче има и хубаво нещо в изследванията - това за рх ми е отрицателно Hug
А сега да ви се похваля - утре заминаваме на Рибарица най-после. Няколко дни ще си починем  Laughing
Това е от мен! Много целувки на бебешоците!

Е, ето и предложение от мен за нова темичка:
Лятото ще е без моренце, но ОКТОМВРИ ще съм мама с детенце!

# 226
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 368
Къде сте бе мамчета...аз и сама война е войн май Mr. Green
Ха здравейте от нас bowuu
ДНес имам гости...свеки дойде да се видим..нали съм снаха като мед Mr. Green
Излизахме малко на разходка сутринта с тати но се уморих бързо и се прибрахме, че беше започнало и да понапича пък слънцето хич не ми действа добре Crossing Arms
Сега почивам у нас и чакам да почне някой интересен филм по тв-то да позяпам Flutter
Лек ден мамчета Hug

# 227
  • Мнения: 6 636
Здравейте, ох аз пак имам контракции Cry вчера вечерта няколко -2-3 ама направо формата на корема ми се измени.Днес сутринта пак получих и взех си Генипрал  ShockedКачвам си нова снимка с големия корем и отивам на рожден ден.Чао   bouquet

# 228
  • Мнения: 278
Явно всички почиват активно уикенда и никой няма време за форуми! Само аз седя и търпеливо чакам благоверния да се разбуди и да излизаме навън... Ама каква жега настана, а момичета? Няма угодия, сега пък е прекалено горещо.

Вие сигурни ли сте, че после ще отслабнем? Аз винаги съм била слаба, а сега съм качила 7 кг!!! Винаги съм мислила, че няма да кача повече от 10 кг когато съм бременна, а то се оказва абсолютно неконтролируемо... Напоследък поне като че ли ми понамалява апетита  Praynig Много се надявам да се закрепа на тия кг, поне известно време, че иначе както е тръгнало, не ми се мисли... Има толкова много време още...

Приятна почивка ви желая   Hug

# 229
  • Мнения: 6 636
веничка блазе ти за намаляването на апетита моя безусетно си нараства ако на масата има нещо за хапване просто нямам спиране Laughing

# 230
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 368
Явно трите ще сомнамбулстваме из форума почивните дни Mr. Green
Веничка незнам защо но съм забелязала, че слабичките майки в повечето случаи качват повечко килца. Но не се притеснявай...ще ги свалим Crazy макар, че аз не съм от слабите мами Mr. Green
При нас голяма жега...лръхтя тука у нас и естествено и по тв-то неделя няма нищо Crossing Arms Така ще е лятото...повече у нас..разходка надвечер с тати като се прибере.
Лек ден мамчета Hug

# 231
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте! Да се включа и аз в неделната компанийка, навън е жегичка, наистина няма угаждане, до онзи ден така нетърпеливо чаках да се стоплииии .... сега пък ми е криво - не ми става почти нито една дреха и ще се налага да ходя на шопинг скоро!  Whistling
Аз също не съм от слабите майчета, миналият месец бях + 5, а вече съм + 6,5 килограма, апетит нямам, но по цял ден съм пред компютъра, а вечер щом се прибера си лягам ... обездвижила съм се и всичко ми се лепи. Забелязах, че не ми се лепи само на корема  Mr. Green , но после ще се мъчиме пак заедно момичета,ще ги свалиме килцата, само дано всичко мине добре с нас и бъдещите ни бебчета!   bouquet Желая Ви приятен слънчев остатък от деня и мнооооооого усмивки и ритничета от бебоците  baby_neutral

# 232
  • Мнения: 109
Привет на вси4ки май4ета !
много ми се подува левия крак и все долу....като сърма е станал...едвам си слагам 4ехлите...притеснявам се  от какво може да е ..изведнъж стана така...то не 4е аз лежа ,за да спадне ,ама бива ли 4ак толкоз...как да изведа каката...дори тя ми вика сутринта- това бебе явно е пораснало,щом и корем4ето на мама расте толкова...
а за кг да не ви казвам...минала съм вси4ки 100 % - над 10 кг а още не съм в 7 ....пак ще  и се карат...абелязах ,4е щом ме хване запека и кг двойно пове4е ска4ат...може ли да се запи4аме от тия пусти лекарства дето ни ги дават за хемоглобина....????
Ина4е времето е само за плаж или за спане...от в4ера сме запо4нали с каката слън4еви бани на терасата - тя в  басейна и не ще да излиза по 30 мин....Wink има тен ве4е..Wink
да се пазите много и целувки!!!

# 233
  • Мнения: 598
Мери ред--не се паникьосвай за подуването на крака ти, това е нормално по време на бременност, особено сега като се качват температурите. Но за всеки случай се обади на гинеколога си и към него за съвет, защото може да е от албумин в урината. Но от друга страна може да е само от високите температури или защото си била права прекалено дълго или си ходила прекалено много. По принцип ако имаш високо кръвно и също така ти се подуват много краката (но не самодолу, но и нагоре, това вече може да е нещо сериозно но да се надяваме че не е. От друга страна по време на бременност се задържа вода в организма което води до подуване. Затова трябва да се намали солта. Аз лично просто спрях айрана, който си купувах в бутилка, явно е бил много солен и подуването на краката ми си мина ей така. А, още нещо, хубаво е да намираш време да си вдигаш краката на високо поне няколко пъти на ден.

Ама нещо май всички са в почивно настроени   grinning039 , че почти нищо не е изписано този уикенд! Нашия компютър беше повреден вчера, та затова не писах... Ама много горещо стана...  sweating не знам, на мен ми е много тежко като е горещо. А днес и малко си полежах по гръб (не спах, просто си лежах и като ми стана много тежко... Сигурно е било от притискането на не знам кой беше там кръвоносен съд,  дето заради нарастващото бебче се притиска ако сме по гръб. Е да ама на мен вече ми писна все настрани... Вие как се справяте с лежането?  newsm78 Айде лека нощ от мен  newsm46  smile3524  че вече стана късно и най-сетне се охлади малко времето че да мога да спя...

# 234
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 368
Добриутро от нас bowuu
galentse относно спането....ами от началото на бремеността спя основно на ляво. Рядко се обръщам на дясно. Понякога явно от това, че спя само на страни инстинктивно лягам по гръб /любимата ми поза/ и бебчо ме побутва нежно...явно на него не му е удобно така и ме посеща да се усетя Mr. Green Така, че аз ще спя настрани до есента...изтръпва не изтръпва мръвката това е положението при нас. Чела съм, че има мами, който пък само по гръб са спали...явно си е бебчо Mr. Green
Лек и по-прохладен ден мамчета Hug

# 235
  • Мнения: 793
Добро утро от дъждовна Варна  Laughing

За лежането, спя във всякаква форма включително и по корем, нямам оплаквания за сега от бебето, ама и аз нали съм си заплес може да не съм усетила. Thinking

За подуването на краците- сестра ми получаваше подуване в последния месец, казаха че задържа вода, яжте по-малко солено.

За жегата- не мога да издържам, голям топлик, откачам  Crazy  не знам какво ще правя цяло лято

Отивам да се трудя, за радост на шефа  newsm44

# 236
  • Мнения: 1
Добро утро!
Днес се очертава адска жега и направо се чудя как ще я караме...
Неса, моля те да ми сложиш момиченце в началната страничка. Миналата седмица бяхме при Мазнейкова и благодарение на перфектното обяснение на Кала го намерихме веднага. Аз съм доволна от прегледа, не продължи кой знае колко, но всичко си огледа докторката и потвърди подозренията на моя доки, че се вижда девойка  Grinning Другата седмица заминаваме на море и нямам търпение, само с банския се чудя какво да правя - цял ли да взимам или половинки newsm78  Вие как ще я карате....

# 237
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Hug
Добро утро мамчета!;
Искам да Ви попитам нещо, понеже утре съм на фетална, трябва ли да имам някаква предварителна подготовка - нещо да нося, какво да попитам, дали всичко ще е добре - много ме хвана шубе изведнъж, а я чакам от един месец! Ох, моля Ви се, стискайте палци! Дано утре вечер да имам с какво да се похваля!   bouquet
Приятен ден и целувки по бебетата!

# 238
  • Мнения: 289
Привет, момичета!
Аз 3 дни бях на семинар в Благоевград - поучихме за новата счетоводна програма, починахме си, понапазарувахме...А събота/неделя бяха посветени на чистене след ремонта в къщи- сега съм с кошмарна мускулна треска, снощи получих контракции, абе измъчих бебчо ooooh!...Ама като искам всичко да пипна и оправя, за да съм сигурна, че е наред Whistling Таткото много помага, ама пак съм скапана от умора.
Явно много се бях настроила да чакам момиченце, та ми трябваха ден-два да свикна с мисълта за второ момченце - вече знам, че така е по-добре за баткото, ще са си приятелчета. А той само ми повтаря какъв мъжки отбор ще станат! Hug
Златна, за феталната си носи диск да ти направят запис на движенията на бебчо!
bilingam, аз мисля да съм с половинки, но с парео /голям тензухен шал/ на коремчето.
Хайде да поработим понеделнишки сега....

# 239
  • Мнения: 1 369
Здравейте в понеделник #Crazy
 Нямам търпение тая седмица да мине и другата и ние ще идем до морето.Дано и там е топличко,че миналата година какви дъждове ни валяха... Още не съм си пробвала банските от миналата година,леле ако не ми станат ...не знам...
 Ние сме добре, вече редовно ме подритват,макар все още е нежно и елегантно. Тая неделя се отлежахме и отспахме и сега хич не ми се работи...
Златна,ако ще ходиш при Мазнейкова,диск не ти трябва /все пак може да си вземеш-за всеки случай,де да знаеш точно тоя ден в какво настроение ще я свариш/ но ако искаш запис на бебчо,задължително си го кажи предварително. Че като чета тука,запис имат само тези,които са си поискали. Иначе си носи резултата от БХС.Друго май не иска. Няма от какво да те е шубе,даже е много забавно...стискам палци всичко да е наред!!
Лека седмица!!!

Общи условия

Активация на акаунт