Юлчета 2018 - тема 1

  • 51 755
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 122
Момичета, моя дзвер вчера стана на 3м и от 11.09 не е спал спокойно нощно време повече от 2-3 ч преди правеше 5 часова пауза, сега се събужда и яде буквално през 2,5 часа макс. Изцяло кърмен е, но вече ми разказва играта. Взех го при мен в леглото, че иначе той се разсънва, докато стигна креватчето, аз също. Не е обаче като да поцока малко и заспи, ами си яде сериозно. Тая нощ беше ядене в 22. Заспиване в 23 часа, събуди се в 1:10, после в 3:30, после в 5:20, в 8 и в10 па беше буден, но не гладен... явно се беше наспал, за разлика от мен. Не съм променяла нищо. Всяка вечер е еднонинсъшо, но от месец почти няма такъв глад 😂 през деня ми прави по-големи паузи. Преди нощно време поне си почивах, сега знам че ме чака будене през час и половина 😂 но квото е. Поне дано е наддал хубаво след това нощно плюскане.

# 676
  • Варна
  • Мнения: 2 754
1. По темата за обръщането на бебетата. По новите тенденции, проучвания, течения и тн обръщането от гръб по корем се счита, че трябва да започне след 4 месец, а от корем по гръб дори след 6-7 месец. Очакванията СЛЕД 4 мес. да се завърти от гръб по корем са , защото тогава мускулния тонус трябва да се е нормализирал - най-вече ръцете, които постепенно в този период движенията им започват да стават по-координирани, както и могат да ги вдигат изпънати в лактите на нивото и над очите си, а не само отгоре и напред над гърдите си.  Децата в този период трябва да проявяват все по-голям интерес към играчките и нещата около тях и в опита си да достигнат дадена играчка с ръка те се завъртат до страни и оп до по корем (за това е по-добре да не са поставяни в барбарони, люлки , шезлонги и тн за дълго време) . Тогава се води , че завъртането е целенасочено ! До тогава то може да се върти както си иска, но не е осъзнато и целенасочено. Обръщането от корем по гръб е сложната работа, макар и сега  някой да го правят в опита си да се измъкнат от неудобна поза (по-често в един момент спират да го правят около 4 месец).
2. По темата за набирането до седеж на тази възраст няма такова нещо. На този етап ( започва е около 3 месец) единствено се препоръчва да се хващат ръцете на бебето, когато е по гръб и да го повдигаме/ издърпваме ние леко нагоре колкото да отлепи главата от леглото. Идеята е вече мускулите на шията също да участват и да работят и главата да не увисва назад !  Няма да влизам в обяснения повече за това, защото очаквам след 5-6-10 опита всички бебета да го правят.
 
Темата за седежа по натам ще я включа Simple Smile Рано е още за него !

Лусиии, същата работа и при нас. Преди правеше вечерни паузи от по 4-5 часа, нооо от 2 седмици пак си яде на 2-3 часа и нощем. Снощи страшни колики имаше и се будеше и по -често .

# 677
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
За косата- пада много. Така ще е поне месец. И след  предните бременностти беше така. Една фризьорка ми каза, че вижда как ми никне нова коса.

Аз направих мастит и си докарах голям проблем. Имам 39.7 температура. Снощи ходих на доктор. Сложиха ми система с антибиотик и направих слаба алергия. Никога не съм имала проблеми преди. Организма ми наистина е много изтощен.Смениха ми антибиотика и сега ще ходя да го взема и да видя как ще е.
Продължавам да кърмя. Даже повече от преди защото от високата температура имам по-малко мляко.

# 678
  • Мнения: 1 770
След измиване си плакнете косата с равни части вода и натурален ябълков оцет. След месец ще е като нова. 😊

# 679
  • Мнения: 160
Аз съм давала вода в началото по една лъжичка на ден с пробиотика, много му хареса на Човека, но след нея още повече повръщаше и я спрях.
Той също наддава малко на килограми,  първия месец 700 ,втория 400. След 10 дена.правим три месеца ,а за сега е качил не повече от 200 -300. Не се тревожа чак толкова ,защото ака почти на всяко хранене ,спокоен е ,а и видимо кърмата вече му стига. Вие какви изследвания сте правили за ниското тегло ?
Здравейте,  ние пуснахме ПКК, ДКК, урина обикновена и стерилна, и изследвахме акото(точното наименование не се сещам). Общо взето търсихме скрита инфекция.

# 680
  • Мнения: 2 485
Arogance, как си докара този мастит?

# 681
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
 И аз това се чудя.
Мисля , че преди две вечери Самиул не пожела да суче от другата гърда и се събраха 7 часа. Не почувствах болка на следващия ден, но на по следващия започна да ме боли цялото тяло. Взех да вдигам температура. Реших, че е вирус. Осетих лека болка в гърдата. Но не беше нетърпимо. Говорих със сестра по телефона снощи и тя изрази съмнение за мастит. Отидох на доктор и потвърди диагнозата. Като цяло организма ми е доста отпаднал. Мисля да се връщам във фитнеса след седмица и да почна да пия фреш всяка сутрин.

# 682
  • Мнения: 437
Бързо да отшумява всичко.
И нашата беба започна по-честите нощни похождения към гърда Grinning вече се схванах да лежа към нея на една страна... Мръннн
Засега още не ми пада косата, но аз още с първата бременност си слушах аг-то, който ме съветваше да си взимам витамини и докато кърмя, та и сега си имам и пия.

# 683
  • Мнения: 278
Момичета в голям филм се вкарах.Някакво топче си открих около срамните устни.И боли.Какво може да е?

# 684
  • Мнения: 275
Врастнал косъм навътре? Нещо като пъпка ли е ?

# 685
  • Мнения: 278
Да като пъпка и боли.

# 686
  • Мнения: 275
И на мен ми се е случвало и минава, спокойно 🍀

# 687
  • Мнения: 1 770
Карамелка, да не е запушена бартолинова жлеза?
https://www.bgmedic.com/bartolinit

# 688
  • Мнения: 243
Малко е извън темата за бебетата, но някой знае ли от къде се купуват топки за сушилня? Търсих в дм, елитис, лили, метро...няма!

# 689
  • варна
  • Мнения: 15
Малко е извън темата за бебетата, но някой знае ли от къде се купуват топки за сушилня? Търсих в дм, елитис, лили, метро...няма!

Топки за сушилня има в jysk,по три в комплект🙂

Общи условия

Активация на акаунт