Кога да му разкрия ? Нуждая се от съвет!

  • 18 980
  • 255
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте !

Нова съм във форума,макар че ви чета от доста време ..Но сега се осмелих да пиша ..и ... нуждая се от помощта ви...
..от съвет.... освен съвет , много би ми било в полза и ако споделите вашият опит (ако имате такъв) , или просто какво мислите вие.

Незнам дали публикувам в правилния раздел..ако не-моля админа да премести темата.


Накратко:

Младо момиче на 26. В чужбина за сега .
Преди няколко години претърпях операция ,(няма да изпадам в подробности), след която ми казаха директно,просто да спра да се надявам да имам свое дете.Невъзможно ще бъде.
 
... не може да се опише това , което преживях в този момент..  като чувства ..емоция ..депресия... след като чуеш нещо подобно за себе си,още повече в тази възраст.(около 22) .
Малко по малко обаче започнах да свиквам с тази мисъл,вьпреки че в началото наистина много се измъчвах,плаках с дни,отслабнах с 18 кг за месец ...изпаднах в депресия.. не знаех какво се случва с мен и дали изобщо искам да продължа живота си напред.

Незная все още как проявих такава воля,но...стиснах зъби и продьлжих напред . Избягах.
Заминах за Чужбина..и ..реализирам се доста добре тук....и общо взето се чувствам добре като цяло за момента. Заобиколена от приятели,добра работа,колеги.

Притеснението и болката ми обаче ми идват от тук ...имала съм няколко връзки в живота си,но никоя от тях не е била сериозна ... но!
Преди няколко месеца (може би година вече) се появи той! Срещнах мъж , в който се влюбих като луда от пръв поглед.
За щастие любовта ни се оказа споделена. Той също много ме обича и ми го е показвал и доказвал не веднъж.

Последният месец обаче не намирам утеха..постоянно мисля за това как и кога ще му разкрия че не мога да имам деца...трябва ли?
дали да го направя сега,за да му дам възможност да реши дали иска да остане с мен,дали иска заедно да вървим по трънливия път на живота... или да изчакам?
Има ли изобщо някакво ''правилно'' време за да му споделя това?

Усещам вътрешно с всичките си сетива, че планува да ми предложи брак...чета го в очите му... и много пъти ме е пронизвала режеща болка,когато споменава как иска един ден да сме някъде...сами...отдалечени от всичко и всички само с нашите дечица ...

Тайно си поплаквам всеки ден когато някой , някъде споменава нещо за деца...
На няколко пъти майка му се шегува с нас ''да се взимаме'' по бързо че иска да става баба .... не искам да ви разказвам какво се е случвало вътре в мен и как въпреки болката си съм сдържала сълзите си.

Незнам какво да направя, изгаря ме отвътре това всеки ден, дори сега като го пиша и сълзите ми се стичат по клавиатурата. Виждам го че е много щастлив с мен, разбираме се,обичаме се, на сексуално ниво никога не сме изпитвали нещо подобно и двамата преди да се срещтем... но този страх в мен продължава и с всеки изминал ден , колкото по-добре се развиват отношенията ни - расте... Не искам да го загубя, той е единственият мъж , в който някога сьм се влюбвала и незнам дали ще мога да го преживея ,ако ме остави заради това,че не мога да го даря с дете . Незнам дали изобщо ще мога да вдигна глава за да продължа.

Моля ви...дайте ми някакъв съвет какво да направя.. как да му кажа ... кога?

Искрено много ви благодаря предварително...

Бъдете живи , здрави и благословени.


Наташа

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 18:20 от Natasa.Banks

# 1
  • Мнения: X
Един съвет от мен. Представи си, че си на зъболекар и ти вадят зъб. Как искаш да го извадят? На части, с колебания и терзания или да дръпва и да се свършва? Мисля, че разбираш какво се опитвам да ти кажа.

# 2
  • Мнения: 251
Сподели с него, когато се чувстваш готова да споделиш. Никой няма да ти гарантира, че ако не можеш да имаш деца, той няма да те обича и/или иска.

# 3
  • Мнения: 1 757
Ще ти го кажа кратко и ясно. Сядате и му казваш възможно най-скоро, че нещо те терзае от много време, но си длъжна да постъпиш честно с него и му казваш направо, че не можеш да имаш деца. Оставяш му време да помисли и го молиш да ти отговори честно какво му е мнението по въпроса. От неговата реакция (не само думи) ще разбереш той какво мисли в действителност. Недей да драматизираш толкова много и да се тормозиш. Станалото, станало. Като правиш излишни драми, само се мъчиш допълнително и това не ти дава нищо добро. Напротив-сама се натоварваш в нелеката и без това ситуация.

# 4
  • Мнения: 3 601
Казваш му възможно най-скоро. Ако не те иска без деца, значи не е мъжът за теб.

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 18:36 от bubanka

# 5
  • Мнения: 9 196
Защо си сигурна, че не може да имаш деца, как така някой ти е "казал", каква операция си имала на 20 години?

# 6
  • Мнения: 15
Защо си сигурна, че не може да имаш деца, как така някой ти е "казал", каква операция си имала на 20 години?

Темата е дълга и болезнена за мен. Накратко - родена съм с деформация . Просто се изчакваше определена възраст за да се направи втора операция и евентуалното окончателното заключение  ...

# 7
  • Мнения: 1 179
Аз съм на 42 г.и нямам деца...Дори няма обяснима причина за това. Изследвания съм правила и аз, и мъжът ми каквито може да се сетите. Ами, живеем добре. Той, /слава Богу/ ме обича безкрайно и е приел този факт. Не е съвет, а просто споделен опит.

# 8
  • Мнения: X
Моментът е когато нещата станат сериозни. При вас са сериозни - значи моментът е дошъл.

# 9
  • Мнения: 5 508
Казваш му тогава, когато стигнете до откровенията в стил 'Като малка бях еди-каква-си', 'Онзи от семейството не го понасям за това избягвам семейни събирания' и т.н.
Не е нещо срамно, още повече, че винаги има шанс нещата да не са съвсем така, или да осиновитете и т.н.
Връзка от около година в тази ти възраст въобще не гарантира нещо сериозно. Вторият вариант е да е млад и умен, та не би следвало ако те обича са те зареже за това.

# 10
  • Мнения: 9 196
Защо си сигурна, че не може да имаш деца, как така някой ти е "казал", каква операция си имала на 20 години?

Темата е дълга и болезнена за мен. Накратко - родена съм с деформация . Просто се изчакваше определена възраст за да се направи втора операция и евентуалното окончателното заключение  ...

Каква е тая деформация, свързана с детеродна дейност? А щом така си родена, защо си го приела тежко, преди няколко години, би трябвало отдавна да си наясно и да си го приела?

# 11
  • Мнения: 1 710
Не би било редно ако реши да прави планове за съвместното ви бъдеще, да не е наясно с този въпрос. Така че събери смелост и сподели. Подготви се, че може би първоначалната му реакцията няма да е добра и няма да е щадяща към теб. Това е сериозна тема и когато човек се окаже пред такъв проблем, не винаги реагира по най-адекватния начин. Така че се зареди с търпение, дай му време да осмисли нещата, не се отчайвай от първоначалното мълчание, страх, неразбиране и т.н.
Ако той не може да приеме тази ситуация, няма нужда да си губиш времето с него.

# 12
  • Мнения: 5 508

Каква е тая деформация, свързана с детеродна дейност? А щом така си родена, защо си го приела тежко, преди няколко години, би трябвало отдавна да си наясно и да си го приела?
Понякога задаваш наистина глупави въпроси.
Какво значение има каква е или защо е реагирала така? Има хора, които и да са наясно с подобно нещо пак се надяват на обрат, други пък биха го приели нормално, а трети даже ще се радват.
Какво й е и защо го приема тежко няма общо с това как ще го съобщи на онзи, с когото реши да създава семейство - било то този или някой след десет години.

# 13
  • Мнения: 4 518
И аз съм на мнение, че сега е моментът. Ти сама усещаш, че ще ти предложи брак. Как ще се чувстваш, ако ти предложи утре. Няма докато ти предлага да му кажеш, а после ще е късно. Разбирам, че е трудно, но не е нещо, което не може да се преодолее. Като човек, който живее и ще се омъжи за човек, който много трудно ще има деца, ти гарантирам, че това е нещо, което може да се приеме и любовта, ако е истинска, е способна да "компенсира".
Успех и стискам палци. Ако те обича, ще те разбере.

# 14
  • Мнения: 202
Тъкмо влизах да пиша същото. Ако искала да споделя информация за заболяването щеше да пише в здравния форум. Исключително нелепо любопитство.
По темата: казваш го възможно по-скоро, защото, първо очигледно ти тежи на душата и колкото и да се опитваш да го скриеш то си проличава и може да бъде разбрано грешно, второ е честно човека до теб да знае неща за теб които касаят и неговия живот.
Без драматизации обаче. Има проблеми които на нас ни изглеждат огромни, а на партньора да не му правят голямо впечатление и не е нужно да му правиш негативна нагласа от началото.
Аз също имам заболяване което ме е спирало да живея живота си в цялост, включително и да се отпусна във връзка с мъж. Когато накрая споделих със съпруга ми ( тогава само гадже), той го прие все едно съм му казала че имам сини очи. 

Общи условия

Активация на акаунт