ОСМИ клас пред нас е - ваканцията още си тече -15

  • 61 648
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 160
Dame, колона "Разлика 2017 vs 2018 2-ро класиране МАКС БАЛ" не носи информация, подвеждаща е, тъй като тази година статистиките бяха само за конкретното класиране.

Така е. Затова съм написала забележка отдолу под таблицата. Simple Smile

Извинявай Simple Smile Чета само първите двайсет реда Joy

# 61
  • Мнения: 1 305
Dame, колона "Разлика 2017 vs 2018 2-ро класиране МАКС БАЛ" не носи информация, подвеждаща е, тъй като тази година статистиките бяха само за конкретното класиране.

Така е. Затова съм написала забележка отдолу под таблицата. Simple Smile

Извинявай Simple Smile Чета само първите двайсет реда Joy

Ами доста се чудех дали да не напиша забележката отгоре. Smile

# 62
  • Мнения: 5 160
Dame, определено я качи горе, за заплеси Simple Smile

# 63
  • Мнения: 1 305
Така като гледам изводите са два:
1. Родила съм дете от грешния пол (Трудно преглъщам квотния принцип в повечето училища. Всички трябва да са равнопоставени по един принцип-резултати)
2. И годината сме объркали. Хубаво ме навиваха госпожите в ДГ да я пусна на 6 в първи клас.

И аз все негодувам срещу квотите, ама...
Да се надяваме, че повече училища ще последват примера на НФСГ.
Не е редно деца да влизат с бал, по-нисък с 20, 30, дори 50 точки в някои случаи, преди други деца, само защото са от определен пол. Всъщност тази система е типичен пример за консерватизъм и дискриминация що се отнася до равните права на мъже и жени. Head Band
Мисля, че ако махнат квотите, момчетата няма да имат избор и реално ще си седнат на д-тата и всъщност ще постигат резултати като на момичетата. В момента положението е такова, че те реално нямат същата мотивация, защото все пак не падат от Марс и си знаят, че при момчетата баловете са по-ниски и ще им е по-лесно.

lorenca, май наистина ще е по-добре, че в днешно време кой скролира до края.... Thinking

# 64
  • София
  • Мнения: 8 280
Торнадо, всичко е наред нищо не си объркала. Joy
Аз като майка на разнополови, определено съм за квотите, все още Joy въпреки че наборът е в безквота паралелка (надявам се да не е голям превеса на девойките в нея, сатистиката от миналата година е 2:3 в полза на жените), а на девойката да предстои да се бори. Живот и здраве, ако не й се променят интересите и тя ще е за без квотна паралелка (там където са пък са повече младежи)

# 65
  • Мнения: 5 160
Dame, сещам се за едни други класации в един сайт, там е преди антетката.

Момчетата не знам колко ще седнат на дупетата. Те и сега сядат, но моментът им е такъв. Просто ще се окажат в професионалните. Не ми казвайте, че искате момичетата да учат в девически училища, честно.

# 66
  • Мнения: 1 305
Dame, сещам се за едни други класации в един сайт, там е преди антетката.

Момчетата не знам колко ще седнат на дупетата. Те и сега сядат, но моментът им е такъв. Просто ще се окажат в професионалните. Не ми казвайте, че искате момичетата да учат в девически училища, честно.

Преместих я. Blush

А те девическите училища за сега са гимназиите с най-високите балове сред тези, които са без квоти.
Като гледам резултатите от матурите от 2018 година например деца с резултати 150 точки и нагоре (реално тези, които влизат в топ гимназиите) са 812 момчета на 1153 момичета. Това е грубо 2 към 3. Няма да са толкова девически пък. Joy

# 67
  • София
  • Мнения: 8 280
Dame, темата я дъфкахме вече,тс сигурно ще се повторя.
Завършила съм техническа гимназия след това техн.унуверситет, сега работя основно с жени. Отредено контакта с мъжете е по-лесен, а и ползотворен. Добре се справях, справям се и сега, но мога смело да заявя, че мъжете в областта ми се справят по-добре (във високо технологична сфера съм). Учила съм със 3ен квотен принцип в Уни.
Едни мъже, 'дето не го наричаха мъже, бяха с по-висок бал от жените.

Обяснението не е само в сядането на Д-тата, а и в съзряването.

Ако се облегна на статистиката от класа на сина ми, то девойките не си бяха седнали на Д-тата, въпреки че уж трябваше да са по-съзряли.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 053
По въпроса с безквотните паралелки, ще дам малко груб пример от тази година. Не случайно, преди време се пошегувах с lorenca и sanaka, да пускат девойките от Бузема в НПМГ за малко, покрай общия им цветарски бизнес.
Тази година, от класа на детето, 5 девойки и един момък са в СМГ и 6 момъка и 1 девойка в НПМГ. Joy
На път е СМГ да стане девическа гимназия! Пък и все хубави ги приеха...

# 69
  • Мнения: 2 182

А те девическите училища за сега са гимназиите с най-високите балове сред тези, които са без квоти.
Като гледам резултатите от матурите от 2018 година например деца с резултати 150 точки и нагоре (реално тези, които влизат в топ гимназиите) са 812 момчета на 1153 момичета. Това е грубо 2 към 3. Няма да са толкова девически пък. Joy
Без най-високобаловата Wink В нея съотношението е обратно  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 5 160
Не мисля, че безквотните са предимно момичета, нямам предвид техникумите. Наесен като се преброят децата, ще споделим Wink
Слънчеватаааа, ще сменяш пак ника, само да го измисля Heart Eyes

# 71
  • София
  • Мнения: 7 053
Warwick, това са 26 деца на фона на 152. По принцип, смяташе се, че математиката е повече момчешка територия, но това са градски легенди. Момичетата са много по-серт и амбициозни от момчетата на тази възраст.
С квотни или безквотни паралелки, моето момче все така лежерно щеше да го изкара. Целта на моето, от самото начало, са безквотните паралелки, но това не го накара да "учи като момиче".

# 72
  • София
  • Мнения: 7 053
Слънчеватаааа, ще сменяш пак ника, само да го измисля Heart Eyes

Много ли те напече? Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 584
Обяснението не е само в сядането на Д-тата, а и в съзряването.
Кратко, точно и ясно.

# 74
  • Мнения: 5 160
...но това не го накара да "учи като момиче".
О, браво!
Остава и в това да започнат да им подражават Joy

Общи условия

Активация на акаунт