Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 856
Здравейте,
Точно преди две седмици поставиха на майка ми/61 годишна/ диагноза рак на шийката на матката.
Болна е от три години според лекарите. Препратиха ни към доц. Славчев в Майчин дом. Направихме всички изследвания, които поискаха. На последната консултация, др. Славчев каза, че е твърде рисковано да я оперира/ резултатите от туморните маркери са лоши и има разсейки към малък таз и лимфи/. Това ни срина психически, защото някак се надявахме оперативно да махнат всичко. Този четвъртък ще говорим за химиотерапия,  която според него трябва да започне.
Има ли други такива случай сред Вас / да не е правена операция а само химиотерапия?/. Ние сме още в шок и много се страхувам.
здравей,
тук повечето сме компетентни по рак на гърдата. Мисля, че има тема на момичета с гинекологични проблеми. Аз мога само да ви пожелая сили и вяра. От години съм пациентка на доц.Славчев  и знам и вярвам, че той е най-добрият в тази област. Мисля, че може да му се доверите. Успех в лечението Flowers Four Leaf Clover

# 526
  • Мнения: 3 983
pianoto, доверете се на доктора. Щом казва първо химия - химия да е . След това ще направи операция. Много сила Ви желая.

Мите , браво бе човек. Само така.
Стискам палци на скенера 🤗

Днес ще отида до болницата да си взема епикризата и да се запиша за комисия. Ще използвам момента да отида малко на шопинг 😉

# 527
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 013
Спиритче , докато сме живи ще си я пазим ♡♡♡ В Онкото още даже кръв не искат да ми вземат от нея.
Прави си гимнастиката няма да е излишна.
Знае ли някой гирички по 1кг дали може да вдигаме 🙄
Ама няма такова нещо. От наблюденията ми досега мога да кажа, че най - пазещите ръцете си, го закъсаха най много в последствие. Нося багажи като вол, като ме оперираха имах 7 месечно бебе, така, че я вдигах и разнасях по цял ден. кръв ми вземат само от оперираната ръка, защото вените на другата са увредени и трудни за хващане от химията и Херцептина. Не са препоръчителни дълготрайните интервенции на оперираната ръка, а не вземането на кръв. Ходя на пилатес и вдигам гирички и топки. Понякога дърпа, /при смяна на сезоните/,дренажа още ме наболява, но си е операция и не очаквам всичко да е ок. Така, че споко, момичета - не се втелявайте много. Както е казала Фри, на тези мускули и кости им трябва движение и напрежение, за да не закърнеят Simple Smile
Мите, радвам се за теб и се моля Богу за повече хубави резултати в темата!

Последна редакция: ср, 03 окт 2018, 10:29 от milmich

# 528
  • Мнения: 3 983
Значи познайте днес кой ще си купува гирички 😋😋😋

# 529
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 013
Здравейте,
Точно преди две седмици поставиха на майка ми/61 годишна/ диагноза рак на шийката на матката.
Болна е от три години според лекарите. Препратиха ни към доц. Славчев в Майчин дом. Направихме всички изследвания, които поискаха. На последната консултация, др. Славчев каза, че е твърде рисковано да я оперира/ резултатите от туморните маркери са лоши и има разсейки към малък таз и лимфи/. Това ни срина психически, защото някак се надявахме оперативно да махнат всичко. Този четвъртък ще говорим за химиотерапия,  която според него трябва да започне.
Има ли други такива случай сред Вас / да не е правена операция а само химиотерапия?/. Ние сме още в шок и много се страхувам. Моля ви, давайте ми съвети и какво мога да направя за да помогна. Не мога още да повярвам, че всичко това ни се случва.
Не знам дали това е точно за тази тема, ако съм в грешка изтрийте поста.
Попитай и в тази тема
http://www.bg-mamma.com/?topic=1059599
Не губете кураж! Винаги има надежда!!!

# 530
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Здрасти на всички! Дано да сте добре. На мен за пореден път ми се отвориха 2 дупки на раната и ще ходя след малко да ме  шият, за 4-ти път вече. Дренажа си стои и едва ли ще го махнат. Отлагам си всичко, разбира се - и лъчетерапията и херцептина. Утре ще ходя в Сити клиник да попитам мога ли да пия таблетките и ако да, да взема рецепта и като цяло да попитам какво ще правим. Мазах с всякакви мазила, вкл. и с едно ужасно скъпо за трудно зарастващи рани и ефект никакъв. Приемам идеи всякакви, че направо съм подгизнала.

# 531
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 013
Здрасти на всички! Дано да сте добре. На мен за пореден път ми се отвориха 2 дупки на раната и ще ходя след малко да ме  шият, за 4-ти път вече. Дренажа си стои и едва ли ще го махнат. Отлагам си всичко, разбира се - и лъчетерапията и херцептина. Утре ще ходя в Сити клиник да попитам мога ли да пия таблетките и ако да, да взема рецепта и като цяло да попитам какво ще правим. Мазах с всякакви мазила, вкл. и с едно ужасно скъпо за трудно зарастващи рани и ефект никакъв. Приемам идеи всякакви, че направо съм подгизнала.
Определено се намъчи и честно да кажа, ако нямаш диабет се чудя каква може да е причината за това незаздравяване. Ти прави ли вече лъче или не? Защото това може да е другата причина. Въобще се чудя защо не направи всичко това преди каквито и да е терапии, за да ти е мирна главата. Когато беше на химия имаше ли Херцептин и колко стана прекъсването сега? Дано вече е за последен път това шиене!!!

# 532
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
milmich Направих операцията не преди химията, а след, заради разсейките в лимфите и под гръдния мускул. Аз исках, но лекарите не искаха да ме оперират при това положение без да съм минала на химия и да видят какво ще изчезне от нея. Херцептин имаше по време на химията, сега трябва да го продължавам, но в момента не може заради раната. Нямам диабет, с нормална кръвна захар съм, или поне до скоро така беше. От последната химия минаха почти 4 месеца. Лъчетерапия не съм правила, назначена ми е за 15 октомври, а на 10-ти трябва да ми правят скенер, но и това ще се отложи заради раната, да му се не видяло. Побърках се вече.
Искам да попитам нещо - приятелка ми каза за едни лепенки, които се ползват основно за декубитуси рани, но не помни как се казват. Залепват се върху раната и след 5-7 дни лепенката пада, а под нея има здрава кожа. Иначе се наричат "жива кожа" или "втора кожа" нещо такова. Някой знае ли нещо за тях?

# 533
  • Мнения: 3 983
Лейди , дано да е последно това шиене вече.... че много  се измъчи: (
Не съм чувала за лепенките .

# 534
  • Мнения: 3 983
Момичета във фейсбук страницата на Една от 8  имат дарение за сутиени. Ако някой има нужда нека да погледне.
С моя размер имаше бял и син - взех си синия 🤗

# 535
  • Мнения: 1 355
Момичета във фейсбук страницата на Една от 8  имат дарение за сутиени. Ако някой има нужда нека да погледне.
С моя размер имаше бял и син - взех си синия 🤗
Дай линка, че не знам къде е! Благодаря ти!

# 536
  • Мнения: 345
Здрасти на всички! Дано да сте добре. На мен за пореден път ми се отвориха 2 дупки на раната и ще ходя след малко да ме  шият, за 4-ти път вече. Дренажа си стои и едва ли ще го махнат. Отлагам си всичко, разбира се - и лъчетерапията и херцептина. Утре ще ходя в Сити клиник да попитам мога ли да пия таблетките и ако да, да взема рецепта и като цяло да попитам какво ще правим. Мазах с всякакви мазила, вкл. и с едно ужасно скъпо за трудно зарастващи рани и ефект никакъв. Приемам идеи всякакви, че направо съм подгизнала.
  Лейди, сега не знам, аз имах подобен проблем. След операция всичко си зарасна, имах последваща химия и лъче. Та след лъчето ми се оформи абсцес, цепнаха го и се отвори голяма дупка. Не ме шиха, оставиха да зарасне вторично. Ходих всеки ден на превръзки и нищо. Минаха два месеца, може и повече и не ще да се затвори. Тогава джипито ми препоръча да се консултирам в Гнойно Септична Хирургия в Пирогов, там били специалисти по трудно зарастващи рани. Отидох, лекарят, който си намерих ми обясни, че от химиите и и от лъчето най-вече зарастването е много трудно. Имала съм некротична тъкън и докато тя не се изчисти, няма да мине. Препоръча ми мехлем, който го има в Германия и други европейски държави. Намерих го, и с негова помощ , но след още 2-3 месеца упорити превръзки всеки ден най-сетне  се затвори тази рана...Общо взето цяло лято и есен бях така, декември началото се затвори и се изкъпах като хората.
 А Херцептина защо ти го отлагат? На мен си ми го правеха, въпреки раната. За лъчето ясно, че не може. Действай да се оправиш и да не ти отлагат терапиите!
   

Последна редакция: ср, 03 окт 2018, 14:36 от jul@e

# 537
  • Мнения: 358
Да добавя цинк и витамин С през устата като добавки за раните на кожата . С Пирогов ми звучи добре, наистина най-добре там .

# 538
  • Мнения: 3 983
Емма , в движение съм и през телефона не знам как.
Влез във Фейсбук и напиши - Една от 8
Ще ти излезе

# 539
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Прибрах се от клиниката. Ай чИстито, както се казва. Имаше некротична тъкан и от това не е зараствало, изрязаха я и я зашиха. Намерих лепенките с чудодеен ефект, ето тези са https://apteka.framar.bg/30019859/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%83 … 10-%D1%81%D0%BC-1

Ще купя една и ще сложа върху раната, дано до другата седмица зарастне. Ако тук няма, в други ден ще ми донесат от Пазарджик от една аптека, не са много често срещани.
А Херцептин няма да ми слагат докато не зарастне, защото онколожката каза, че с него пък хептен няма да зарастне.

Общи условия

Активация на акаунт