Нека споделим "бисери" от клиенти

  • 22 584
  • 214
  •   1
Отговори
# 195
Когато работех в магазин за бижута,въпрос:"Как върви златото?'' #Crazyмразех го това,ами то не върви

# 196
xaxa
веднъж обядваме с приятели,един от тях си поръчва пържени картофи и после се заговаряме за неговите колежки в университета..през това време сервитьорките се сменят и той иска да разбере дали старата е казала на колежката си за поръчката картофи(само за колоежки се говореше)..но когато дойде момичето,той я попита:"Извинявайте,какво стана с поръчката за пържени колежки " ..Simple Smile

# 197
Като ученичка през ваканциите работех в козметичен магазин и влиза една жена веднъж и ме пита дали имаме шампоан с набухватели/имаше предвид за обем/
Или пък имаше една баба, която редовно идваше да търси бонбони и ние като и кажем, че не продаваме такива неща тя посочи някоя кутия и казва ми тва какво е!

# 198
  • София
  • Мнения: 5 831
Една прясна, прясна случка от днес на обяд - в обедната почивка пътувах две спирки с трамвай, на едно кръстовище някаква кола засече трамвая, ватмана почна да дрънчи като луд, по едно време отвори предната врата, показа се навън и се разкрещя:
-Ти не ме ли чуваш, бе,  далтонист такъв!  #Crazy  hahaha

# 199
  • София
  • Мнения: 8 306
С риск да обидя някого, ще кажа, че регионалните вестници са "една отделна реалност" Crazy Изключено е да намериш шефа в петък следобяд, защото той е "на лозе/коли прасето/вари буркани" - в зависимост от сезона. Ако пуснеш рекламно каре по мейла, може и да не ти го публикуват, защото "човекът с интернета е на сватба". А в другия вариант (любимия ми) "не мога да отворя мейла, защото шефа заключи компютъра в шкафа и си тръгна, пък аз нямам ключ" Rolling Eyes
Това покрай историите с факса.

Не само там е така и в ОБЩИНА СОФИЯ РАЙОН ИЗГРЕВ НЕ СА НАЯСНО КАКВО Е ТОВА МАИЛ.

# 200
  • Мнения: 42
В заведение сме седнали с приятелско семейство. В менюто пише "джин фис - джин със сода"
приятелката ми вика сервитьорката и пита"
- искам един джин фис, но да е с тоник а не със сода
Отгв. на сервитьорката:
- не може няма такова нещо в менюто
- добре, не може ли да ми направите оригиналния джин фис със тоник, а не искам със сода
- ни можи, няма го в менюто, ако Ви го направим аз как ще Ви го маркирам/ всичко това се говори на много мек диалект/
Тук приятелката ми загуби леко търпение
- имате ли джин
- имаме
- имате ли тоник
- имаме
- хайде сега ми донесете един малък джин с един тоник и една голяма чаша да си ги смеся
- ми що не казахте веднага ами са ядосвате
да се чудиш да се Laughing да Rolling Eyes или да #2gunfire

# 201
  • Мнения: 6 472
Ами то не са бисери ами са по- скоро интересни случаи.

Пристига клиент да регистрира щета по Каско. Щетата е пукнато предно стъкло. В обяснението пишеше следното: Както си карах по бул. Стамболийски и на кръстовището с Христо Ботев в предното стъкло се удари щъркел Shocked
Или беше измислил възможно най- тъпата лъжа, или напоследък щъркелите са почнали да гнездят из центъра на София newsm78

Друго обяснение пак за спукано предно стъкло и изкривена броня (предаван дословно провописа, но ме мързи да сканирам и ще пропусна краснописа, който също е впечатляващ): Кату карах по пътиа междо ....... и ....... прет афтомубила са показа жвотно. Беше сръна. Гледаше ме оцъклено и ас не мужах да спра и ударих.

Това също е от наш клиент и бая пот се ля докато го разчетем:



За несправилите се с правописа и краснописа, това трябва да означава следното: При движение пътя  Плевен Индустриална зона, пътя стръмен, ударих се в буца лед Grinning

# 202
  • Мнения: 5 877
Хехехе, бях сигурна, че предпоследният ред е "пета степен"!!!

# 203
  • Мнения: 481
Малко плагиатствам от един приятел:

1. Продават мобилни телефони на изплащане без първоначална вноска. Пристига клиент и пита:
- Тоя телефон ако си го купя на изплащане колко пари трябва да дам сега?
- Нищо няма да плащате сега, той се предлага без първоначална вноска.
- Да, бе, да бе, ама все пак не разбрах като го взимам колко трябва да платя.....???

2. Влиза в магазина прилично изглеждаща девойка, пак за същите телефони и пита:
- Аз сига разбрах, че давате тилифони на изплащане, ама не разбрах какво да нося - освен бИлЯжката за тока и пашапорта си....???

# 204
  • Мнения: 750
... Сега една моя изцепка.Отивам да купувам дрешки за моето бебче и продавачката ми вади един комплект за новородено и ми казва космична сума,при което аз зяпвам а тя ми казва че това е на Азис.Аз още повече зяпвам и акъла ми отива директо знаете в кой и гледам аз да видя нещо паиети,нещо лъскава нали е на Азис.ААА викам той дрехи за бебета ли прави,при което продавачката страхотно възмутена ми вика:Госпожо това е много известна марка бебешки дрехи и няма нищо общо с певеца Азис.Е познайте дали влизам в този магазин. #Crazy

Малко OFF ...
ДО вчера и аз бих реагирала така, но случайно "сдобих" сина ми с едно страхотно панталонче на въпросната фирма, та вече знам. Ама не му беше космическа сумата.

# 205
  • Мнения: 352
Преди малко в магазина ни идват от "Орбит"Взех малко дъвки и те си заминаха с колата.Вън един дядка казва на друг:Каква хубава кола ,а нямат захар."Нали на колата пише:Orbit-без захар.А другеят казва."Ми други неща продават хората ,ми тя е скъпа-лев и пидисе килото".Паднах от смях.

# 206
  • Мнения: 820
Преди няколко години работих за кратко в един ресторант. Една от сервитьорките беше 16 годишно девойче. Та сядат чужденци на нейната маса и един от тях си поръчва "Оne little beer", Тя разбрала "one litter beer" - "един литър бира" и като им носи една огромна халба hahaha. А те изпаднаха в недоумение ако това е малката бира, каква ще да е голямата...

# 207
  • Мнения: 1 084
Като недостатъчно опитни даваме превод на преводачка - от бг на англ. Седалището на фирмата е.. The seat of the firm.....
Simple Smile) "The seat of the firm" си е ОК - платете му на момичето. (ето пример: The seat of the European Commission is in Brussels - europa.eu.int/eur-lex/sl/about/abc/abc_16.html ) Друг е въпросът ако беше написала "the bottom of the firm is" (bottom - седалище, дупе Simple Smile).

# 208
  • Мнения: 1 001
- Извинете...имате ли презервативи за еднократна употреба...?: Joy
newsm78
За протокола, има и такива, които не са еднократни.

# 209
  • Мнения: 7 128
- Извинете...имате ли презервативи за еднократна употреба...?: Joy
newsm78
За протокола, има и такива, които не са еднократни.
Може би вулканизирана велосипедна гума  или някакъв шлаух Rolling Eyes  newsm78

Последна редакция: сб, 17 юни 2006, 08:55 от ронилдиня

Общи условия

Активация на акаунт