Нетърпимо положението

  • 10 693
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 268
Аз родих на 21 и никой не ми е помагал. Детето ми е вече на 10 години. Живо и здраво е и без да го гледат баби.

# 16
  • Мнения: 45
Doloreska, съгласна съм с теб и такова чудо да не ти е на главата, сега се прави на жестоко засегната след като съм била казала на мъжа си за отношението и към мен.

# 17
  • Мнения: 9 196
Doloreska, съгласна съм с теб и такова чудо да не ти е на главата, сега се прави на жестоко засегната след като съм била казала на мъжа си за отношението и към мен.

Наглите са така. Отиват в чужда къща да раздават акъл и ред и като им намекнеш, че прекаляват, почват да се правят на жертви и обвиняват в неблагодарност. Да не ти пука изобщо. Проблема не е в тебе, а в наглата.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 480
Ама защо допускате доброволно такива хора в домовете си. Нека да сме откровени,  не е като да не се познавате.  Мерси от такава помощ. И тук мъжа е прав да не взима отношение,  това си е нейната майка и тя трябва да се справи с нея . След като е достатъчно зрял човек да създаде дом, семейство и дете, трябва да може да вземе решение и да обясни на майка си , че няма нужда от нейната помощ. Защо доброволно влизате в ролята на жертви и после търсите съчувствие.  Познавам отлично този тип отровни хора, като родителите на авторката и единственото решение е възможно най-органичени контакти с тях.

# 19
  • Мнения: 7 006
Що ли нещо не вярвам в историята..
Майката заплашва бременната си дъщеря,че ще я набие понеже се бави с раждането..
Няма такъв виц просто..
Ако това я вярно,то като основен заподозрян в драматс,са бшуващите хормони в комбинация с детските спомени..
Айде холан,чак толкова трева не закусвам,че да повярвам, че двама родители имат намерението да бият бременната си щерка ..Или пък я заплашват с бой..

# 20
  • София
  • Мнения: 8 002
На 26 се предполага, че добре познаваш спецификите на родителя. Защо си я поканила да идва, като знаеш, че ще се стигне до конфликти? Не е работа на мъжа ти да се оправя с нея, а твоя. Не мога да приема, че не си поставила границите, докъдето може да се разпростира. На 26 те заплашва с бой, ти сериозно ли? Помоли я да си тръгне, ако ти е толкова дискомфортно.

# 21
  • Мнения: 36 070
Не сме заедно, със съпруга ми си имаме собствено жилище, а майка ми дойде за да помага преди раждането на бебето

като си я знаеш, защо я пусна у дома?
кажи й да си върви, ще се правите с бебето и сами
подобна отровна помощ само ще навреди
предполагам се сещаш какво ще стане, когато детето се роди

# 22
  • Мнения: 461
Що ли нещо не вярвам в историята..
Майката заплашва бременната си дъщеря,че ще я набие понеже се бави с раждането..
Няма такъв виц просто..
Ако това я вярно,то като основен заподозрян в драматс,са бшуващите хормони в комбинация с детските спомени..
Айде холан,чак толкова трева не закусвам,че да повярвам, че двама родители имат намерението да бият бременната си щерка ..Или пък я заплашват с бой..
Сконна съм да вярвам. Баща ми ми посегна, докато бях бременна, майка ми не спираше да ме тероризира, това, че на някой не му е било до главата, не означава, че не е вярно.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 537
Изобщо не виждам какво трябва толкова да се помага преди раждането. Ако толкова не можеш да се справяш с домакинството, да се включи за известно време мъжът ти или да извика фирма за почистване, докато си в болницата. С такава "помощничка", май ще ти е по-добре без "помощ". С новородено ще те изнерви още повече, докато не знаеш на кой свят си. Жилището надали ще затъне в мръсотия, нито ще умрете от глад, ако известно време нямате помагачи.
Другият вариант е вече да си се изнервила от очакването и от хормоните и да търсиш под вола теле във всяка реплика на родителите ти.

# 24
  • Мнения: 7 006
Що ли нещо не вярвам в историята..
Майката заплашва бременната си дъщеря,че ще я набие понеже се бави с раждането..
Няма такъв виц просто..
Ако това я вярно,то като основен заподозрян в драматс,са бшуващите хормони в комбинация с детските спомени..
Айде холан,чак толкова трева не закусвам,че да повярвам, че двама родители имат намерението да бият бременната си щерка ..Или пък я заплашват с бой..
Сконна съм да вярвам. Баща ми ми посегна, докато бях бременна, майка ми не спираше да ме тероризира, това, че на някой не му е било до главата, не означава, че не е вярно.

Да де,ама тук авторката казва,че е бита като дете,( кофти спомени)..
И ще викнеш майка ти,към която не питаеш особено мили чувства ,да ти помага?
Нещо няма логика..
Освен ако мама сама не се е натрапила..
Обаче защо и е позволено?
Чие е жилището в което са свили семейното гнездо?
Да не се окаже,че е на отровните родители и за това зетя си мълчи,а сватовете не смеят да припарят?
п.п.Щото ако е така,положението става по-разбираемо(не,че оправдава постъпките)..

# 25
  • Мнения: 14 967
Е , ако и е казала, че ще и "перне един задвратник", са си само думи и начин на изразяване.
Авторке, не поставяй мъжа си на тази клада - да взема страна в ситуацията. Ако ще му се оплакваш от майка си, прави го насаме. И си прецени опциите - дали ще ти е по-добре без помощ, за да и кажеш кротко благодаря и да я отпратиш, или да изтърпиш"заплахите", но реално да получиш стартова помощ. То всички сте изнервени сега. Поговори с нея спокойно. Ако ще помага, да помага. Ако ще пречи- айденЕманужда.

# 26
  • Мнения: 9 580
и на мен ми се струва леко нереална историята.
иначе всеки трябва сам да се оправя с роднините си, не мисля, че мъжът трябва да се меси. казва се в прав текст, че помощ не се иска и чао.

# 27
  • София
  • Мнения: 23 120
Постът на авторката е пълен абсурд. Как да повярвам на малоумност от рода "Мама заплашва да ме набие, понеже още не съм родила". И защо тази неприятна жена, майката, е допусната изобщо да тормози всички, че и не искала сватовете й да й пречат. Авторке, ти мъж нямаш ли? Той уста няма ли? За едната помощ да се оставяш да те правят на маймуна... От мен съчувствие няма да получиш, съжалявам.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 758
Не го вярвам. Не вярвам, че има толкова загубени хора, които подават пръст, а после реват, че им отхапали и двете ръце. Че и не виждат единствено логичния път за справяне в ситуацията - посочваш вратата, удряш ключа след тях и блокираш телефонни номера. Това дори някой с една мозъчна гънка ще го съобрази.

Че и в дома си я пуснала. Да помага за бебето. В кой век живеете бе, хора? Помагаха ли ви като го правихте в леглото това бебе?!? Щом сте големи да си играете на семейство и родители, играйте докрай и се дръжте като такива. Щом не ви стиска - мълчите и търпите.

# 29
  • София
  • Мнения: 23 120
Аз сега друго си мисля. Майка й може да бърза да се прибира и забавянето на раждането да я изнервя. Така де, жената е дошла бебе да гледа, какво се мотае дъщеря й, ами не вземе да се понапъне малко.  Mr. Green Бой му е майката!

Общи условия

Активация на акаунт