Самотна майка на 20

  • 8 916
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 749
Или просто ще бъде оставено за отглеждане на родителите!
Допускам, че работят.

# 16
  • Мнения: 2 749
Той си имал приятелка и просто ли лягал с теб, така ли? И не можел да ти прости, че ти правиш същото. Пък и слушка тате. Нямам думи просто!
Явно не си искала дете и ти, щом си пила хапче. А това, че така поне ще имаш нещо останало от "голямата любов" е за блудкаво романче от 18 век. Не ти трябва дете с подобен генетичен материал. А и поради хапчето има риск. Помисли дали искаш да си причиниш това.

# 17
  • Мнения: 12
На тази възраст все още мислите, че всичко, което хвърчи, се яде. Нагледал съм се на случаи, в които деца на твоята възраст са си скапали живота. Почти невъзможно е с дете да си намериш мъж. Чак след 15-20 години може да намериш някой закъсал като теб.

# 18
  • Мнения: 3 611
Здравейте, всичко е много объркващо, но ще се радвам да ми дадете правилния съвет, имам нужда.Така въпросния човек го срещнах преди 2 години, той имаше приятелка от 5 , просто правихме секс, за първи път бях решила да пробвам просто така.По едно време реших да пробвам с друг човек, не стана...След време първия въпросен човек разбра за другото момче и реши, че не може да ми го прости, въпреки чр беше с мен и с приятелката си.След дълги мъки останахме заедно някак, секс и по сериозни нещата станаха, аз не го обичах просто, умирах за него....и в един момент стана белята и пих Ескапел, но въпреки всичко забременях.В началото решихме просто така е писано, той се стресна, първия момент не го искаше, в последствие решихме да го оставим.Раздели се с това момиче, бяхме щастливи наистина.Моите родители ни подкрепиха, но неговия баща не...живяхме 2 месеца с идеята , че ще имаме бебе, бяхме щастливи, даваше и се грижеше за мене, обичале ме , всичко.След като се скара с баща му той реши, че не съм човека за него, не иска мен, детето, не може да ми прости за това момче, срам го е от мен, не съм неговия тип, не ме обича, сега му е по добре, изнудвала съм го с бебето, манилупирала съм го, просто не го иска .Мисля да го запазя,ще дам всичко за него, поне това ми остана от него, защото аз дадох наистина всичко за него и накрая в 13г.с съм сама, мога да го махна, но не искам.Имам пълната подкрепа от родителите ми, объркана , наранена, нямам никой.Очаквам съвети, благодаря ви хора!Изгубих човека кокто най много обичам, загубих приятелите си, всичко...самл бебето ще бъде мое спасение и няма да ме предаде, знам че ще е трудно.
Ако беше моя дъщеря, щях да те хвана за ръчичката и да те заведа в своевременно в болницата (без да те обвинявам за станалото), още повече, че си пила Ескапел по никое време, дори и ако бащата искаше детето. Но ти не си. Затова ще ти кажа следното:
1. Нищо не си му дала, освен малко секс, докато е бил с друга.
2. Нищо не си изгубила, а просто преувеличаваш по детски.
3. Задай си въпроса, какво ще кажеш на детето си, ако го задържиш, когато те попита защо другите деца си имат татковци, а то си няма.
4. Сериозно обмисли защо искаш детето - дали не е за да го върнеш за другото момиче и да го играеш многострадална Геновева, надявайки се един ден татенцето да доприпка при теб разкаян.
5. Ти си само на 20. Искаш ли следващите 20 години да се откажеш от живота си, от възможностите, които ще имаш, от развитието си като човек и професионалист (ако решиш да учиш нещо), а не да си останеш проста бачкаторка. Защото работодателите изобщо не са очаровани да наемат на работа майки с малки деца, които нямат никаква квалификация.

# 19
  • Мнения: 39 318
Чешате си езиците, но в 13 седмица никой лекар не би направил аборт.
Да си го гледа. В тоя живот не знаеш нито кой ще срещнеш, нито какво ще стане утре.

# 20
  • Мнения: 25 749
Чешате си езиците, но в 13 седмица никой лекар не би направил аборт.
Точно така е, до 12та се прави, после е нелегално.

# 21
  • Мнения: 5 134
Ескапел не уврежда бебето, ако се стигне до бременност въпреки таблетката. Съдържа хормони, които така или иначе бременната жена произвежда в огромни количества. Не раздавайте фалшива информация с цел плашене и подкрепяне на определена теза.

# 22
  • Мнения: 3 611
Ескапел не уврежда бебето, ако се стигне до бременност въпреки таблетката. Съдържа хормони, които така или иначе бременната жена произвежда в огромни количества. Не раздавайте фалшива информация с цел плашене и подкрепяне на определена теза.
Приемът на Ескапел потвърждава, че първоначално не е искала да забременее (без значение е желанието на "бащата)", не че бебето ще се увреди от левоноргестрела. Макар да има някои данни, че променя лигавицата на матката.

# 23
  • Мнения: 25 749
Ескапел не уврежда бебето, ако се стигне до бременност въпреки таблетката. Съдържа хормони, които така или иначе бременната жена произвежда в огромни количества. Не раздавайте фалшива информация с цел плашене и подкрепяне на определена теза.
Не подкрепям теза, но я съветвам да си направи скринингите. Не една е родила увредено бебе след опит да го махне.

# 24
  • Мнения: 5 134
Скрининг винаги е добра идея. Ескапел не уврежда бебето.

# 25
  • Мнения: 1 433
Те майките ви са ви родили на преклонна и зряла възраст, около 40+ Завършили минимум магистратура в Харвард.
Не мисли за аборт, защото 20 е нормална възраст да станеш отговорна. И мъж ще си намериш и семейство ще създадеш и образование ще завършиш (ако искаш и влиза в бъдещите ти намерения) и време за срещи с приятелки ще имаш и т.н. Но повече не залитай към обвързани. Това е грешно, особено да станеш причина за раздяла. Гледай си детето, радвай се, че те подкрепят родителите ти и си извади поука. Няма нищо по-хубаво от това да си майка.

# 26
  • Мнения: 25 749
Те майките ви са ви родили на преклонна и зряла възраст, около 40+ Завършили минимум магистратура в Харвард.
Не мисли за аборт, защото 20 е нормална възраст да станеш отговорна. И мъж ще си намериш и семейство ще създадеш и образование ще завършиш (ако искаш и влиза в бъдещите ти намерения) и време за срещи с приятелки ще имаш и т.н. Но повече не залитай към обвързани. Това е грешно, особено да станеш причина за раздяла. Гледай си детето, радвай се, че те подкрепят родителите ти и си извади поука. Няма нищо по-хубаво от това да си майка.
За твое сведение майка ми е родила точно на 20, тя си знае как е учила с бебе, и от какво се е лишила на толкова млада възраст. Само че тогава времената са били други и е имала 2 баби под ръка, на държавна работа. Сега ако 20 годишната ти дъщеря се върне бременна от някой обвързан и на нея ли ще кажеш
Цитат
Няма нищо по-хубаво от това да си майка.
?

# 27
  • Мнения: 1 433
Грам не ме вълнува майка ти, че да ме известяваш кога те е родила. Както теб не те вълнувам нито аз нито други с моето мнение. Гледай твоята дъщеря да не дойде още на 17-18 и да ти каже, че е бременна от разпасан. Че крайно несъобразително размахваш назидателно пръста. По широкият свят има много камбанарии и твоята не е единствена. Когато някои хора дават десетки хиляди пари да имат деца, мислиш ли, че съвета за аборт ПО ЖЕЛАНИЕ е опция? Мислиш... много баби хилаво бебе са казали, че и твоята работа. 

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Оф, как във всяка тема неизбежно се стига до жените дето пръскали луди пари за да имат деца, а не можели... По отношение на дъщерите, зависи от възпитанието. А авторката явно изобщо не е готова да бъде майка. Още в първия й пост личи. Забременяла от нещастника, обвързан на всичко отгоре, без да помисли за нещо друго освен за себе си. Дали й е дошло на ума изобщо, че както сега кръшка с нея, така после ще й кръшка на нея, ако изобщо останат заедно? На бас, че не. И после куп приказки как имала подкрепата на родителите си и щяла да си гледа бебенцето, обагрени в як розов нюанс. Ще има подкрепа, я, като не им е оставила друг избор. Лутането между пиене на ескапел и залитане в "искам си детенцето, само то ми остана от голямата любов" доста красноречиво показва как не е дорасла себе си да гледа, камо ли дете.

Последна редакция: нд, 19 авг 2018, 11:55 от HighSpeed

# 29
  • София
  • Мнения: 24 839
Грам не ме вълнува майка ти, че да ме известяваш кога те е родила. Както теб не те вълнувам нито аз нито други с моето мнение. Гледай твоята дъщеря да не дойде още на 17-18 и да ти каже, че е бременна от разпасан. Че крайно несъобразително размахваш назидателно пръста. По широкият свят има много камбанарии и твоята не е единствена. Когато някои хора дават десетки хиляди пари да имат деца, мислиш ли, че съвета за аборт ПО ЖЕЛАНИЕ е опция? Мислиш... много баби хилаво бебе са казали, че и твоята работа.  

Защо се газираш излишно?
Това, че ще накараш една 20 годишна с акъл на пубер да задържи детето, няма да спести парите и усилието на друга, която има проблем със забременяването.
Защо не се опиташ да не проектираш чуждите проблеми върху твоите и да не гледаш едностранчиво?

Общи условия

Активация на акаунт