Самотна майка на 20

  • 8 922
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 39 318
Камъчка,  дали пиша глупости а
Цитат
През 13 гестационна седмица костната тъкан на плода вече е значително по-укрепнала. Хрущялите започват да се заменят от кости. Бъдещото дете се чувства все по-комфортно в околоплодните води.

По време на ултразвуково изследване могат да се видят черният дроб, червата и сърцето. Формират се костите на черепа. Мозъкът продължава да се усъвършенства и да увеличава размерите си. На монитора дори ще се виждат различните дялове.

# 46
  • Мнения: 25 749
в 13 г с се прави аборт, но те съветвам да го направиш в частна клиника , да си платиш , а не в някоя поликлиника за 100лв
с упойка, няма да усетиш нищо, пият се АБ  две седмици и съответно се въздържай от полови контакти
в 13 г с плодът още не е човече, не драматизирайте чак толкова и не плашете момичето
тя самата е дете още, как ще гледа дете е по - уместният въпрос в случая и то сама
какво ще предложи на това дете, като тя тепърва трябва да учи, да работи и чак след поне 7- 8 години да мисли за семейство и деца
няма да й избягат

Аборт по желание се прави до 12 г.с.!
Другите видове са аборт по медицински причини, а след 20 г.с. се води раждане.

# 47
  • Мнения: 116
Аз не мога да си обясня, как във форума открито се дават съвети, как да се прескочи закона.
Надявам се момичето да не направи тази глупост, но и да е напълно наясно с какво се заема.
Родих на 22, бях студентка.
Завърших задочно, не съм прекъсвала. След това завърших и магистърска степен.
Ако човек е упорит и има амбиции, всичко е възможно.
Не съм била самотна майка, но пък на авторката ще и помагат родителите и.
Не са ми липсвали купоните и дискотеките- от рано започвах и вече се бях наситила.
Не съм съжалявала нито за миг, гордея се с детето ми.
Когато забременях бях на 21, не беше планирано, но не бях способна да убия детето си, така го приемах за себе си.
На тази възраст човек има много енергия и може да постигне много.
Да не говорим, че плашите авторката, че с дете никой няма да я вземе.
Е това е най- голямата простотия, която съм на чувала. Къде къде по- дърти и с деца познавам, които си намериха партньор в живота.

# 48
  • Мнения: 6 876
Не мога да разбера как зрели жени, някои от тях майки, съветват друга жена да направи аборт в 13 г.с., понеже била бляла, спала, виждала живота в розово и никога нямало да си намери мъж. Въобще не става дума за морални драми за малкото неродено бебче или трудностите на жените с репродуктивни проблеми, а за реалните рискове за здравето на тази млада жена.

# 49
  • Мнения: 39 318
Понякога големи глупости се пишат. Честно. Аз да търся инфо съвсем ще се объркам.
Аборто по желание се прави до 12 гс.
В края на 13, вече предполагам е в 14 седмица, фетуса си е жив човек.

# 50
  • Мнения: 5 134
И доста други глупости се изписаха в темата, която стана брутална.
Дано момичето потърси квалифициран медицински съвет, както и евентуално помощ от специалисти, които да и помогнат да вземе най-правилното и добро решение. Път напред има винаги, стига човек да е жив и здрав.

# 51
  • Мнения: 2 214
не се знае точно в коя гестационна седмица е
това първо
понякога плода изостава и се развива по- бавно
аз лично направих аборт точно в 12 г с по съвет на гинеколог в частна клиника срещу 500лв
ако човек мисли трезво, раждайки дете на 20 , се обрича да е самотна майка, а това не е много лесно да ви кажа от опит -дори за мен, нищо че станах такава на 36
да си прецени плюсовете и минусите, да- има вариант да си роди момичето и да й помагат техните, тя да учи и да работи, след това да намери читав партньор и да създаде хубаво семейство
но има опасност цял живот да й се натяква от родителите за " грешката " й и да си остане сама
едва ли момичето ще вземе решение на база нашите съвети-аз казвам - аз лично как бих постъпила

# 52
  • Мнения: 116
Само да добавя, че да си майка на 20+ години, е много по- лесно, отколкото на 30+.
От личен опит го казвам.
Друго си е да си млад, да имаш енергия и да си свикнал на недоспиване.

# 53
  • София
  • Мнения: 24 839
Само да добавя, че да си майка на 20+ години, е много по- лесно, отколкото на 30+.
От личен опит го казвам.

Самотна, с дете от някакъв боклук, без професия, без доходи?
Защо ли не ти вярвам?

Защо ли си мисля, че на 30+ трябва да си се наиграла, да си си взела живота в ръце и да не лежиш на гърба на родителите си?

# 54
  • Мнения: 2 214
на 20 е по- лесно ако имаш партньор
самотна майка на 20 ми звучи като самоубийство
нямате си идея каква сила е необходима, за да се справяш чисто емоционално сама с дете
да не говорим финансово, да кажем ,че родителите й помагат
може да изпадне в следродилна депресия, може да тъгува по таткото, не е толкова лесно, колкото изглежда
и на мен ми се иска да бях срещнала подходящ мъж и сега да съм отгледала детето си , а не на 40 да ровя в пясъка с кофичка и лопатка, но ето че и на 30 и да си, пак не е гаранция,че бащата ще е отговорен и читав партньор и ще те подкрепя
който не е самотен родител, той говори от съвсем друга позиция
и на мен ми е чудно сега от позицията на такава как има жени, дето чакат мъжа си да се прибере, за да разходят детето и да го изкъпят, ама всеки с проблемите си
не е шега да родиш на 20 съвсем сама, дай боже да са живи и здрави родителите ни, но те не са вечни за съжаление

# 55
  • София
  • Мнения: 24 839

не е шега да родиш на 20 съвсем сама, дай боже да са живи и здрави родителите ни, но те не са вечни за съжаление

Не е и честно спрямо тях да си толкова безотговорна, също.
Не е редно да ги натовариш с отглеждането на дете, което ако са искали, щели са да си родят.
Те са преценили докъде им стигат силите и възможностите и е гадно да им извиеш ръцете само защото знаеш, че ще те подкрепят.
За съжаление, днес се приема за престъпление да направиш аборт, но за в реда на нещата да заробиш родителите си докато са живи.

# 56
  • Мнения: 6 876
не се знае точно в коя гестационна седмица е
това първо
понякога плода изостава и се развива по- бавно
аз лично направих аборт точно в 12 г с по съвет на гинеколог в частна клиника срещу 500лв
ако човек мисли трезво, раждайки дете на 20 , се обрича да е самотна майка, а това не е много лесно да ви кажа от опит -дори за мен, нищо че станах такава на 36
да си прецени плюсовете и минусите, да- има вариант да си роди момичето и да й помагат техните, тя да учи и да работи, след това да намери читав партньор и да създаде хубаво семейство
но има опасност цял живот да й се натяква от родителите за " грешката " й и да си остане сама
едва ли момичето ще вземе решение на база нашите съвети-аз казвам - аз лично как бих постъпила

Това е цитат на авторката:
Цитат
и накрая в 13г.с съм сама

Но ако ще си споделяме теории и разсъждения, нека и аз споделя моите: Жена, която е решила да задържи детето, няма моментално да си промени решението, понеже бг-мама съветва така. Най-вероятно ще има нужда поне от няколко дни, за да вземе новото решение. Дни, които тя няма.

Да се хванеш с обвързан мунчо и да не вземеш достатъчно мерки против забременяване е грешка. Не го подкрепям, не искам да ми се случва, надявам се да не се случи на евентуалните ми дъщери. Но да направиш аборт в четвъртия месец при положение, че родителите ти са склони да ти помагат, е втора грешка, която може да има необратими последици за здравето. Според мен времето за или против аборт при нея вече е минало, сега трябва да седнат с родителите и да мислят как ще протекат следващите няколко години. Да, те по принцип не са длъжни да отгледат детето на безпаричната си, необразована дъщеря, но явно са склонни да го направят.
 

# 57
  • Мнения: 25 749
Не мога да разбера как зрели жени, някои от тях майки, съветват друга жена да направи аборт в 13 г.с., понеже била бляла, спала, виждала живота в розово и никога нямало да си намери мъж. Въобще не става дума за морални драми за малкото неродено бебче или трудностите на жените с репродуктивни проблеми, а за реалните рискове за здравето на тази млада жена.

Твърдо стоя зад думите си, че е бляла когато е можело да решава дали да махне бебето. Спала е когато си е лягала с обвързан мъж без да ползва предпазни средства.
Не знам ще си намери ли мъж след време или не, това Господ знае. Ако мама и тате не и дадат як гръб, може да се наложи да работи и да гледа дете...тогава няма да има време да търси принца на бял кон.
На 20 г, сигурно няма нужния стаж за да получава майчинство, тоест отива на социално -100лв. Тези пари не са достатъчни само за памперси. Детето има един куп нужди, то не е кукла с която да се утешаваш, че ония те е зарязал. Да речем първата година ще и помагат, а тя ще гушка и цунка бебче, а после...като стане на 2, на 3 с какво средства ще му посреща нуждите?

# 58
  • Мнения: 7 006
"Мамо,защо си ме родила?Много си искала да ме имаш точно мен ли?
А,не,мойто дете,..Просто ескапелът не подейства.."

п.п.Много тъп и егоистичен мотив е да доведеш на този свят още едно същество,само понеже те е страх,че ако го махнеш,после можело никога да нямаш деца..Ми то за това се мисли преди забременяването,а не след..
Децата следва да се създават от обичта и взаимното решение на двамата партньори,а не да бъдат употребявани за запушването на личностни проблеми и емоционални дупки.
3а тая цел има домашни любимци.

# 59

Общи условия

Активация на акаунт