Самотна майка на 20

  • 8 915
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 39 318
Аз бих си го родила. Щом има подкрепата на семейството си, не виждам проблема.
Така де, мисля от позицията на  човек минал през стерилитет. Все пак се надявам някой ден дъщеря ми да не дойде бременна и сама на 20. Но все пак никой от нищо не е застрахован.

# 76
  • Мнения: 25 750
Да бе. Нали има лекарства, които предизвикват аборт.
Само по филмите. В реалния живот няма как да си набави медикаментите сама, и да ги приеме сама, а пък и в 13г.с. абсурд.
Бъдещата евентуална баба (майката на авторката) е на 38 години - родила е авторката на 18. Едва ли чак толкова ще се шокира, че трябва да помага за внучето. На нея вероятно също са ѝ помагали. Направо си е редно да върне жеста.
Лоша си. hahaha

# 77
  • София
  • Мнения: 4 303
Ох, сега прочетох- сама може да го махне........ божей, дано не направи някоя тъпотия...


Къде прочете, че може да го махне сама? Пише, че е сама (след това има запетая), може да го махне, но не иска.
Пунктуацията е важно нещо.

# 78
  • Мнения: X
Не разбирам защо се нахвърляте така срещу бременна млада жена.
Аз лично не знам дали се нахвърлям, но определено реагирам негативно, защото темата е повече от абсурдна. Ако не беше подписана с реално откраднатия фейсбук на майката (което е част от абсурда), щях да съм убеден, че е пързалка, а дори и сега не съм напълно сигурен, че не е. Просто е прекалено удобно за целите на скандала, който (ще) се вихри в темата това фатално число - 13та г.с.

Но най-абсурдното е, че решението, по което точно този форум би могъл да се изкаже, вече е взето, родителите знаели и подкрепяли - какво точно да му кажем на това момиче? Че всичко ще е наред, че много хубаво решение е взела, че може и таткото да размисли и да се върне и т.н.? Ами аз лично не мога да го кажа това, съжалявам. Също не знам какъв съвет точно се очаква да дадем - как да направи незаконен аборт ли? Или как да си върне Освалдо в живота, че да има кой да ѝ кръшка и да я шамари пред детето в следващите 5-10 години? Никаква идея.

Но не мога да пропусна да се разпиша по поредната тема за/против аборта Simple Smile Новото нещо, което научих в темата е, че до 12та седмица плодът си е плод и изведнъж - хоп - в 13та седмица се превръща в малко, сладко човече, което е същинско убийство да бъде абортирано. Недоумявам как може една нерелигиозна нация да въди сред себе си толкова консервативно-задръстени гледни точки. Поне част от т.нар. медицински причини са в групата на хуманната евгеника - пример: първи биохимичен скрийнинг, който се прави точно 11-13г.с. и ако вероятността за Даун е твърде висока следва амниоцентеза (по лекарска препоръка, но с решение на майката). Над 90% от бременните, получили информация, че детето е със синдром на Даун, избират да прекратят бременността. Ще рече човек, че всички тези хора са убийци на сладки, безкрайно добрич дечица с бадемовидни очи, come on. Тялото на майката и какво ще прави с него са си нейна работа, законът третира изключително внимателно дори убийства на новородени от майките им, а абортът е убийство единствено в главите на крайно назадничави хора.

В конкретния случай не е за това темата обаче. Нали можете да четете? Въпрос "да задържа ли детето" никъде не видях. Предполагам, че се търсят съвети за бременността и/или подкрепа от типа успокоения: "няма страшно мойто м'иче".

# 79
  • Мнения: 39 318
Ох, сега прочетох- сама може да го махне........ божей, дано не направи някоя тъпотия...


Къде прочете, че може да го махне сама? Пише, че е сама (след това има запетая), може да го махне, но не иска.
Пунктуацията е важно нещо.


Така е. Точно защото е така написано се обърках.

# 80
  • Мнения: X
темата е повече от абсурдна. Ако не беше подписана с реално откраднатия фейсбук на майката (което е част от абсурда), щях да съм убеден, че е пързалка,
Е, то пак може да е пързалка.
Нещо е ядосана на майка си и евентуално на пастрока си.  Cry

# 81
  • Мнения: 2 214
дано да е пързалка
точно това самонадеяно изказване- че може да го махне ,но не иска, ме навежда на мисълта,че хал хабер си няма коя гестационна седмица е
дали изобщо е ходила на гинеколог ме съмнява
по-скоро може и да се надява че ще върже мъжа с детето, но това е безумие
никоя здравомислеща жена не би си причинила самотно майчинство, още по-малко на 20 години, когато животът ти едва сега започва

# 82
  • Мнения: X
Намекнах Ви...
Авторът на темата е бил на 20г преди 13 години.
Притеснителното е, че уж пише дъщерята.
Профилът на майката може да хакнат или някое устройство със запаметен акаунт и парола да е загубено.
ПП И майката вече не е на 39г или ако е, то да има сестра на 33.

# 83
  • Мнения: 25 750
Или авторката така се е пръкнала на бял свят, и сега си прави проучване, как другите жени биха постъпили на мястото на майка и...

# 84
  • Мнения: 603
Не разбирам защо се нахвърляте така срещу бременна млада жена. Не е нечувано на 20 някоя сама да си гледа детето. Може да е трудно, но си има начини, а и родителите ѝ я подкрепят. Стига с тоя негативизъм. Май по-скоро си изкарвате нервите на някой, който заслужава похвала, че иска да задържи детето и да поеме отговорността за постъпката си. Не е за вярване, но повечето от пишещите биха направили аборт без изобщо да се замислят.
Отделно има и още един в играта с 50% участие -  хубавеца, дето си го развява насам-натам. И той един ден ще трябва да си поеме отговорността.
Да, би било по-добре първо да завърши, да си намери работа, да срещне принца, да купят жилище, да си родят деца и заживеят мирно и щастливо до края на дните си, но в много малък процент се случва тоя сюжет.
Липсата на образованието не е гаранция, че ще е по-малко грижовна и всеотдайна майка от друга с еди колко си дипломи. Има чудесни майки, родили на по около 20. Така че, спрете с укорите и черногледството.

От мен- лека бременност!

Него не го мисли. Баща му щом не го е научил на вярност и отговорност, няма кой. Жената е длъжна да си пази тялото точно от такива интересчии, които си гледат кефа.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Ей, ама на чужд организъм и десет аборта са малко, отвращавам се как с лекота се препоръчва аборт! Ако момичето после има усложнения, то вие ще си отдъхнете "добре, че не е на мен", нали? "Аз правих аборт и после пак имах деца, няма трагично", ама това е гаранция и за другия човек ли?
И какво им е на "простите бачкатори", те не са и хора, не могат ли да бъдат добри родители?

Намекнах Ви...
Авторът на темата е бил на 20г преди 13 години.
Притеснителното е, че уж пише дъщерята.
Профилът на майката може да хакнат или някое устройство със запаметен акаунт и парола да е загубено.
ПП И майката вече не е на 39г или ако е, то да има сестра на 33.

Като разгледаш снимките от фейсбука, на 4-5-та снимка се вижда и момичето, прегърнато с жената от профилната снимка.

# 86
  • Мнения: X
на 4-5-та снимка се вижда и момичето, прегърнато с жената от профилната снимка.
Няколко снимки, вкл. и тази са публикувани на 7 юли. Дъщерята има Рожден ден на 6 юли.  newsm78
Скрит текст:
Всеки е бил дете, т.е. може днес да си постнеш снимка отпреди 10, 20, 30, ...100г.
Ето профила на дъщерята Karina Garanovskaya:

Последна редакция: пн, 20 авг 2018, 19:58 от Анонимен

# 87
  • Мнения: 25 750
Аз като гледам, нито е на 20г, нито е бременна. Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 3 611
Аз като гледам, нито е на 20г, нито е бременна. Rolling Eyes
Шоу да става... Hands Nail Care

п.п. Баси грозните коли в профила.

# 89
  • Мнения: 25 750
Аз като гледам, нито е на 20г, нито е бременна. Rolling Eyes
Шоу да става... Hands Nail Care

п.п. Баси грозните коли в профила.
Цвета ми харесва, като на Барби колата...

Не им писна да ни пързалят, аман от отегчен народ. Tired

Общи условия

Активация на акаунт