Августинките една след друга, гушкат бебчетата вече и се хвалят тука - Тема 4

  • 41 024
  • 642
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 3 888
На мен не са ми слагали това нмх. Но в болницата всеки ден ни даваха аспирин протект като превенция за тромбоза.

# 361
  • Мнения: 1 187
Аспирин протект е  нмх. Simple Smile

# 362
  • София
  • Мнения: 4 884
Аспирин протект е  нмх. Simple Smile

Тива не е вярно. НМХ. Означава нискомолекулярен хепарин, демек лекарства като Фраксипарин и Клексан.

# 363
  • Мнения: 727
Привет момичета Simple Smile Аз най-накрая намерих време да седна на компютъра за малко. Нещата с кърменето си стоят все така при мен - малкия си суче колкото може и после го дохранвам с около 20-25мл. АМ(толкова си изяжда той). Гърдите ми сякаш се поувеличават. Опитвам се поне през деня да не дохранвам, но не се получава винаги, защото малкия става раздразнителен на моменти. Четох, че се дължало на бърз растеж и отминавало за седмица, но ще видим. Иначе имам кърма според мен достатъчно, за да се нахрани малчо и да издържи 2 часа, защото гърдите ми имам усещането, че ще се пръснат, когато не е ял в рамките на 2 часа и започват да се стича кърма от зърната. Колики нямаме засега - давам му Санколик по 2-3 пъти на ден и някакъв пробиотук с витамин Д по 5 капки на ден. Мисля, че има ефект. Отделно пия лактогонен чай на Хип и се надявам и копъра в него да му действа Simple Smile

Относно лохиите аз все още имам 3та седмица след раждането, но вече изтичат на моменти и са съвсем малко. Бях на преглед в петък и лекарката ми каза, че имам задно разположена матка или нещо такова, но не е сигурна дали е така по рождение или защото не се е прибрала напълно още. Каза, че имам около 1см пространство с кръв, което било малко и нямало място за притенснение засега. На прегледа, който ми се полага на 30тия ден от раждането, ще ми каже дали има нужда да ми назначават терапия. Каза, че за по-бързо изчистване ще ми помогнат кърменето и спането по корем.

# 364
  • Мнения: 9 196
icecube - напълно нормално си е това, кърмаче да яде на два часа в началото. Моите всички бяха така в първите седмици. Стомахчето му е малко, а кърмата си я преработва бързо. После стана на два и половина, после на три, три +. Смятай времето от началото на храненето, не от когато приключи.

# 365
  • Мнения: 1 187
Аспирин протект е  нмх. Simple Smile

Тива не е вярно. НМХ. Означава нискомолекулярен хепарин, демек лекарства като Фраксипарин и Клексан.

Значи аз нещо  съм чула грешно ,  аспирин протект  ми даваха в болницата

# 366
  • Мнения: 67
След секциото имах изписан фраксипарин и антибиотик за пет дни, после ми даваха аспирин протект. Не съм имала проблеми.

При мен лохиите още не са свършили, вече 34 ден. Много е слабо, единствено цапа. Не знам дали да се притеснявам. Цялостно течението беше по-слабо от нормален цикъл при мен, но предполагам е било, защото матката ми е била добре изчистена. На няколко пъти ставаше жълтеникаво и после пак се възобновяваше слабо кървене.

За преглед - на мен ми казаха след махането на конците, ако нямам проблем да отида чак след като ми дойде и мине първият цикъл. Аз кърмя и въобще нямам идея кога ще стане това.

# 367
  • София
  • Мнения: 444
Момичетааа! Много се тихи Simple Smile

Искам да ви кажа, че моя оток на краката го няма никакъв вече почти месец, обаче крака ми си остана по-голям. Сега не ми стават нито обувките от преди бременността, нито тези, които си взех по време Scream
Има ли вероятност все още да се връщат към размера си, както корема, или е време за шопинг и раздяла с купища токове и високи платформи, които съм слагала само по веднъж Sweat Smile

Как сте всички иначе? Ние имаме пак баба на гости - непоканена, дойде за 4 дни Simple Smile Опитвам се да си намеря живота и да си върша нещо различно от бебенце през това време...но не успявам, мисля че съм се пристрастила Sweat Smile

# 368
  • Мнения: 366
Момичетааа! Много се тихи Simple Smile

Искам да ви кажа, че моя оток на краката го няма никакъв вече почти месец, обаче крака ми си остана по-голям. Сега не ми стават нито обувките от преди бременността, нито тези, които си взех по време Scream
Има ли вероятност все още да се връщат към размера си, както корема, или е време за шопинг и раздяла с купища токове и високи платформи, които съм слагала само по веднъж Sweat Smile

Как сте всички иначе? Ние имаме пак баба на гости - непоканена, дойде за 4 дни Simple Smile Опитвам се да си намеря живота и да си върша нещо различно от бебенце през това време...но не успявам, мисля че съм се пристрастила Sweat Smile
на мен с първата бременност ми пораснаха краката и много от обувките, които имах не ми ставаха. Надявам се след тази бременност да не ми е пораснал крака още

# 369
  • Мнения: 2 170

Здравейте!!
На мен не са ми пораснали краката 😅.
Днес бяхме на преглед за първия месец след раждането, въпреки че не е минал напълно. Малката е 4700гр и 55см. За по-малко от месец е качила 900гр и е пораснала с 5см , а аз се притеснявах много ,че не наддава както трябва. Прегледаха и мен , секциото и матката зарастват както трябва . Всичко е наред и това е най-важното.😉

# 370
  • Мнения: 9 196
Остана ли някой, да не е родил?

# 371
  • София
  • Мнения: 444
Vivi, ти май беше с някакво мини краче преди това, ако не се лъжа в спомените си като сме обсъждали по-рано темата. (35,36 - нещо такова). Иначе ако при всяка бременност се качва по номер ще е страшно!

Алекс - браво на мама и бебе колко хубаво се гледат Simple Smile Нашия мишок е 5050 (още няма месец), кило и половина от изписването е качил. Супер фитнес си е вече Sweat Smile

И да има ли още някой в очакване, да стискаме палчета и да се местим Simple Smile))

# 372
  • София
  • Мнения: 965
Уффф мен пък ме удари следродилната май... Не искам да кърмя, боли ме, запушват ми се каналите, само като дойде време за хранене и си представя болката от сукането и ми се реве... Кърмя с безбожно нежелание - не знам докога ще изкарам така и ще мине ли изобщо. С първото си дете не успях да се справя с кърменето и си го нося това като голям провал на ревера. Сега виждам как нещата се повтарят и се чудя да се насилвам ли изобщо? Имам чувството, че гледам с раздразнения малкия... той не ми е виновен, но не мога да си набия в главата, че трябва да се кърми с желание и усмивка. Дали ще ми мине, само като си представя, че уж още месец/два поне ще трябва да сме като залепени и да се кърми през час/час и половина и направо... Хем се чувствам като провалена вече, хем си търся оправдание да продължа, хем ме е страх, че ще разочаровам мъжа си, хем не искам баткото да ме вижда как кърмя( изпитвам вина, че него не успях да го кърмя и сега все едно давам на този повече, а не искам да си деля децата) и тн и тн. Знам че звуча малоумно и несвързано, но пък няма на кой да се оплача и реших да си го излея тук. Луда работа...

# 373
  • Мнения: 9 196
Пробвала ли си да цедиш с електрическата помпа? Аз откакто само цедя, изобщо не ми се разраняват зърната, даже почти не усещам вече, като си дърпа там, само ми става лошо, ако цедя прекалено много, сигурно от хормоните.

# 374
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз имам една теория за гледането на децата и прилагането на единен стандарт, на който много държа. Не съм кърмила баткото, не кърмя и малкия, храня ги с едно мляко, носят един ценови клас памперси, дрехи и т. н. Ще захранвам по същата схема, ще слагам всичко ваксини пак.Ще пуснем живот и здраве малкия по същото време на ясла и т. н. Отношението, вниманието, всичко еднакво. Точно защото не искам някой ден да ми каже единия, с мен си постъпила така, пък с него еди как си.

За номера обувки, въпреки двете бременности с много качени кила, не съм качила номера, така че не е задължително.

Общи условия

Активация на акаунт