Сладко (конфитюр) от люти чушки

  • 11 619
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 448
Моля да споделите изпитани рецепти за тази вкуснотия. Simple Smile
Прегледах рецептите в нета, но сякаш ми липсва нещо в съставките. В повечето рецепти чушките се овкусяват със захар и оцет или лимон. Идеи за други подправки? Сол, черен пипер, нещо друго?
Давайте, сега му е времето!

# 1
  • Мнения: 35 891
чудесна тема, Сий! Simple Smile
правих преди време - според търсачката е било през 2014 г. Grinning
използвала съм тази рецепта /не, че помня, но съм сложила линк в поста, в който се хваля Stuck Out Tongue Winking Eye/
много сполучливи се получиха, май и тази година ще затворя няколко бурканчета Wink

# 2
  • Мнения: 25 448
Да, видях я тази рецепта, благодаря. В нея се споменават също и ванилия, и канела. Ти слага ли?
Чудя се с малко черен пипер, колкото за аромат, дали няма да стане по-пикантен вкусът? Също така мисля да смеля чушките, не ми се играе да ги режа на тънко.
Чудя се още дали някой не е пробвал с друг подсладител освен захар – мед, стевия, друго?

# 3
  • Мнения: 35 891
за подправките - не помня
бих сложила черен пипер
парченцата са вкусни - нарежи една или две чушки за разкош, другите смели

# 4
  • Мнения: 25 448
А, добра идея, благодаря.  Grinning
То и някоя семчица може да се остави, за красота.  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 316
Интересно и бързо...Смятам да пробвам..
https://www.youtube.com/watch?v=7FG7yS-eD_Q

# 6
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 472
Аз правя по рецептата на Пепчо (Храна за моите канибали) и е много успешна. Там подправката е карамфил.
https://pep-4o.blogspot.com/2015/10/blog-post.html

Става и с люти чушки, или само със сладки. Кой както предпочита

# 7
  • София
  • Мнения: 11 666
Моля да споделите изпитани рецепти за тази вкуснотия. Simple Smile
Прегледах рецептите в нета, но сякаш ми липсва нещо в съставките. В повечето рецепти чушките се овкусяват със захар и оцет или лимон. Идеи за други подправки? Сол, черен пипер, нещо друго?
Давайте, сега му е времето!
Сийче, такова сладко от червени чушки по рецепта на Labrex се научих да правя тази година, повече от прекрасно е. Може да се допълни с люти чушки за вкус, вариантите са много. Силно го препоръчвам.

http://recepti.gotvach.bg/r-100915-Конфитюр_от_червени_чушки

# 8
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 647
Здрaвейте, ние всякa годинa си прaвим лютивкa (aпетиткa) с домaти, червени чушки, люти чушлетa, чесън, олио, зaхaр, оцет и сол.
Чушките ги изпичaме, обелвaме и прекaрвaме през месомелaчкa. Домaтите попaрвaме, обелвaме и също смиляме. Прибaвяме ги към чушките. Нaситнявaме чесънa.  Свaрявaме олиото, оцетa, зaхaртa и солтa. Сипвaме при зеленчуците и вaрим, докaто сместa се сгъсти. Изчaквaме дa изстине и я рaзсипвaме в мaлки буркaнчетa. Кипвaме зa 20 минути Flowers Chili

# 9
  • Мнения: 17 402
Ммм, рецептата, която споделя bubanka намирам за идеална, с все ванилията и канелата. Чудна тема - и аз да кажа. Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 634
Днес намерих време и направих конфитюра от червени сладки чушки. Като подправка сложих само 1 зърно черен пипер /не млян/, половин дафинов лист и преди да го сипя в бурканчето - малко фино смляно индийско орехче. Останалата част от рецептата я спазих точно. Стана великолепно на вкус.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 26 192
За 2седмици 5 пъти правих сладкото Yum
Моята рецепта е с 2кг.сладки червени чушки,5-6 бр люти чушлета,500гр.захар и 100мл ябълков оцет

# 12
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
Здрaвейте, ние всякa годинa си прaвим лютивкa (aпетиткa) ....

Това е различно, по-скоро от типа на лютеницата

# 13
  • Мнения: 5 992
И аз отдавна му се каня на това сладко от чушки, като остане време да приготвя ще докладвам резултатите.

# 14
  • Мнения: 3 101
С какво се яде? С месо ли?

Общи условия

Активация на акаунт