Мама .. или просто слугиня ?

  • 16 834
  • 248
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 24 839
Винаги може да подадеш сигнал,че са членове на радикална,джихадистка клетка.Няма съд,който да им даде родителските права.Удари по слабите им места.

И да го причини на бащата на детето си, на баба му и дядо му?
Утре ти ли ще обясниш на сина и внук, какви ги е свършила майка му?
 smile3555

# 196
  • Мнения: X
Авторке, изнасяйте се оттам, гледай си детето и мъжа и да не ти пука от никого!

# 197
  • Paris, France
  • Мнения: 14 471
Авторке, изнасяйте се оттам, гледай си детето и мъжа и да не ти пука от никого!

Тя писа, че е на 22г и с мъжа си са били съученици, значи на сходна възраст. В Белгия могат да се изнесат веднага. На семейства с деца държавата помага. Обаче се сещаш, че дори да идат в общинско, социално, субсидирано жилище ще имат сметки като ток, вода и телефон, няма да има кой да дундурка бебето да си излизат в петък и някой ще трябва да бърше прах, да мие прозорци и да пере. Това докато гледа бебето, разбира се. Ще трябва и да ядат поне 1-2 пъти на ден и да готвят за детето, защото в Белгия детска кухня няма. Няма да я има и омразната свекърва да готви 2-3 пъти седмично в почивния си ден и да я отменя. Не ми звучи по-лесно.

Не сме живяли с родители нито ден откакто сме заедно, но понякога животът с тях има предимства, които не са за пренебрегване. Най-силните ми дни докато децата бяха малки бяха у майка или свекърва ми, защото имаше повече хора да забавляват децата. У свекърва ми нищо не правех а ми се искаше понякога да сготвя аз. Значи е до човек.

За едно дете е много добре да има много хора около него. Статистически вероятността младите родители да го игнорират е висока. Бабата и дядото са допълнителен източник на информация, грижа, а също и €€€.

И аз съм 100% съгласна с милиттана

# 198
  • Мнения: 305
Авторкат се е нахендрила в 19ти век, родителите и имат манталитета на свекърите и ако тя реши да заживее в 21ви век ще се окаже сама срещу всички.
Да, социалната мрежа в Белгия би могла да помогне, но скъсването на връзките със семейството не е за всяка уста лъжица.

Невена и останалите, които смятат слугуването на разширенито семейство за нищо работа, а неохотата на авторката дс за  лиготия, мисля че имат дъщери. Ако това са вашите деца и сляпата неделя ги засили в конфигурация ‘Гераците’  дали ще им четете морал в какъв ред да се къпят и да се решат и да обядват, че да могат по-ефикасно да слугуват? 
Иска ми се темата да е пързалка, честно

# 199
  • Paris, France
  • Мнения: 14 471
Ф мажор, имам и дъщеря и син. Вече писах, че у нас банята се ползува по график през седмицата. Аз не работя, не излизам сутрин по работа и съответно мога да се изкъпя и по друго време. Мъжът ми и синът ми трябва да се изкъпят сутрин, защото излизат на училище или по работа. Дъщеря ми трябва да се къпе вечер, защото косата и е обемиста и дълга и трудно съхне. Ако синът ми и мъжът ми връхлетят вечер потни от тренировки или час по физическо чакат. Те повече няма да излизат и не са приоритет. Къпят се когато дъщеря ми свърши. Не можем да си позволим 2 бани в момента а сме 4 човека. У свекъра и свекървата всеки е имал по 15 минути в банята сутрин. С 4 деца е нямало как всеки да се къпе по час когато си поиска. Вечер, когато бабите са били свободни са се къпели колкото искат. Моят мъж, ако го оставя, седи по час в банята и се къпе по 2 пъти на ден. Трябва да има ред.

При съжителство, с когото и да било, се налагат компромиси.

# 200
  • Мнения: X
 Е чак пък график...4 човека с една баня не е кой знае каква драма. Аз съм ползвала една баня с трима човека, което е почти същото, и драма не е имало. Графици, минути, звучи ми смешно и казармено.

# 201
  • Мнения: X
Невена, именно, защото смятам, че на 22 могат да се оправят и сами го пиша всичко това.
Не е нужно да се чувства ничия слугиня, а да си намерят своето местенце и да си поемат живота в свои ръце. И на дъщеря си ще кажа същото.

Апропо, втората баня е много важна за мира у всеки дом. Simple Smile

Последна редакция: ср, 29 авг 2018, 00:50 от Анонимен

# 202
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Как ли пък ще живея с някой, който ще ми прави график на банята!? Или мръсен и потен човек да стои така вкъщи и да чака, бляк. 😮😂

# 203
  • В.Търново
  • Мнения: 6 742
Как ли пък ще живея с някой, който ще ми прави график на банята!? Или мръсен и потен човек да стои така вкъщи и да чака, бляк. 😮😂
Абсолютно!Вкъщи няма график за банята.Ние също сме 4 човека. Приоритет е този, който е най-мръсен.Двамата ми сина тренират футбол.Върнат ли се от тренировка влизат в банята един по едни, ако трябва аз да се къпя чакам.Аз не съм се потила и въргаляла в тревата и калта като тях.

Сега ще кажа аз какво мисля.Жената не е слугиня на семейството.Още повече на три поколения.Аз чистя , когато имам време, чисти понякога и моя мъж, ако аз съм на работа през събота и неделя.Пускам пералня, когато имам време, готвя също, когато имам време.Не правя тези неща непременно всеки ден и постоянно.
Има жени, които стават в 5ч сутринта да наготвят преди да тръгнат за работа, за да има храна през деня.Това не го разбирам.Все пак не живеем в 19 или началото на 20 век.Свекървата ми е разказвала навремето как нейната майка ставала в 3ч през нощта да меси хляб.Тогава жената е вършела всичко, чистела е цялата къща, слугувала е на свекърите, мъжа си, децата, доила е животните, готвела, ходела е на нивата.Сега имам чувството, че нещо такова върши и авторката.За съжаление точно някои мюсюлмани имат такива разбирания.Жената за тях не е на почит, тя е даденост, предмет, слугинята в семейството.
Това момиче трябва да се изнесе с мъжа си от тази къща, ако той не иска, да намери начин да си тръгне от там.А пък, ако не получава подкрепа от родителите си, то тогава след няколко години я виждам психясала, с разбита нервна система.

# 204
  • Мнения: 33
Здравейте пак , съжелявам че не успях да ви отговоря по-рано . Първо моля да извините правописа ми не е добър много зле даже . Видях че много хора са коментирали някои ме разбират други не благосдаря ви .  Хора не мислете че не мога да се изкъпя  или нещо подобно просто това за сресването беше пример защото сутрин нямам никакво време за мен . Чак в края на деня към 12:00 когато всички си легнат тогава остава мъничко време за мен   . Наистина живота ми в момента е много тежък , това че казах ме къщата е голяма не исках да прозвучи сеедно сме много богати и така нататак видях и такива коментари не се хваля !! Родителите му са тук от дулго време  и имат спестявания всеки работи и си гледа живота а аз ... искам да ви споделя какво се случи  тези дни реших да си потърся работа за събота и неделя  (тогава ще има кои да гледа бебето ) просто исках да се отърва за малко от това семейство мое време макар на работа ! И знаетели намерих удобриха ме но те не ми разрешиха
-Ние не те ли изхрамваме , от какво имаш нужда и го нямаш. Защо ще ходиш на работа ? Ами детето?

И подобни въпроси които не накараха да се откажа .  Искам да запиша детето на Skresh и това не може трябва да я кърмя до 1 г оф бее оффф

# 205
  • В.Търново
  • Мнения: 6 742
Защо се отказа от работата? Тропваш с крак и казваш, че почваш.

# 206
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ти сама си избрала да имаш господари.

# 207
  • Мнения: 33
родена съм в Белгия  и тук живея завършила съм тук . в Бг не съм стъпвала 12 години извенете ме !
Пила съм два пъти Беналгин .
При проверка на лекарствата, продавани в Белгия, то Benalgin не се предлага.
http://www.bcfi.be/nl/chapters?via=navbar
Най-близкото, имащо активна съставка Metamizol Sodium е Novalgine,
но това лекарствено средство не съдържа Caffeine.

И къде се намирате?

оф бе вие сте като Детективи  лекарството е от България ся да обеснявам ли как се здобих с него ми ако искайте вярвайте бе хора какво се обеснявам като психопат да търпя и тук убиди пфф

# 208
  • Мнения: 3 025
След 10 години такъв живот ще изглеждаш като на 50.
Използвай, че си в Белгия и живей като нормална европейка, а не като българските туркини, които мъжете им ги спират от училище, от работа, задължението им е само децата да си гледат и в един момент от нищо няма да разбираш, ако живееш в такъв затворен кръг. Още отначалото си извоювай да си по-независима. То е ясно, че не те оставят гладна и не си лишена от нищо, но след като не си удовлетворена, какъв е проблема да почнеш работа? Един път ако се преклониш, все ще те отказват от мечтите ти. И накрая ще живееш чужд живот, според чуждите желания, а  не своя.

# 209
  • Мнения: 33
След 10 години такъв живот ще изглеждаш като на 50.
Използвай, че си в Белгия и живей като нормална европейка, а не като българските туркини, които мъжете им ги спират от училище, от работа, задължението им е само децата да си гледат и в един момент от нищо няма да разбираш, ако живееш в такъв затворен кръг. Още отначалото си извоювай да си по-независима. То е ясно, че не те оставят гладна и не си лишена от нищо, но след като не си удовлетворена, какъв е проблема да почнеш работа? Един път ако се преклониш, все ще те отказват от мечтите ти. И накрая ще живееш чужд живот, според чуждите желания, а  не своя.
Примерила съм се какво мога да направя знам според вас мога да избягам да ги съдя и така нататък Не не мога да го направя

Общи условия

Активация на акаунт