Мама .. или просто слугиня ?

  • 16 780
  • 248
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Свекървата, кой друг!?

 И защо? Каква е логиката младата майка да не върши някаква къщна работа? Свекървата може и тя да прави нещо и да върши част от работата, но защо снахата все пак да не чисти, готви и т.н., при положение че си стои вкъщи така или иначе?

# 241
  • София
  • Мнения: 24 839
Не ме питай мен- още не съм свекърва. Mr. Green
Просто избрах отговора, който дават 90% от мамите тук.

# 242
  • Мнения: 3 025
 Имам наблюдения с едно турско семейство- жената дори и е трудно да говори български, мъжа няма проблеми. Той като и каже- отивай да готвиш, тя отива. Мие всичко в къщата с маркуч, двор, щори, всичко- за това грешка няма. Естествено и етажа на свекървата тя трябва да изчисти. До такава степен е третирана като слугиня, че като искаше да боядисат стените у тях, мъжа и и купи боя и тя трябваше да си ги боядише сама. Сутрин след баня, тя трябва да му обуе чорапите. Коя българка ще обува чорапите на мъжа си, кажете ми? Иначе са добри жените, но това, на което се подлагат и го приемат за нормално и то само, защото не знаят колко различно могат да живеят.. аз не го приемам.

# 243
  • Мнения: 18 828
Май и дъщерята на Стоичков се омъжи за турчин. А сигурно е имала и други кандидати.

# 244
  • Мнения: X
Май и дъщерята на Стоичков се омъжи за турчин. А сигурно е имала и други кандидати.

 Само дето дъщерята на Стоичков ако я стегне шапката може да си хване куфара и да се върне на татко при милоните.

# 245
  • Мнения: 18 828
А, не знам, тяхна си работа. Не съм убедена кой къде какво може да направи.

# 246
  • Мнения: X
А, не знам, тяхна си работа. Не съм убедена кой къде какво може да направи.

 Едва ли е едно и също да си дъщерята на Стоичков с милионите и да си неграмотната безработна млада майка, която изобщо не знае какво и се случва и защо.

# 247
  • Мнения: 33
 Леле вие каква ли не ме изкарахте моляви спрете ! Искам да изтрия темата не знам как  някои да ми помогне не искам да чета повече такива коментари .

# 248
  • София
  • Мнения: 24 839
Жената ако е необразована се съобразява с всичко това, защото и без това друго, освен да домакинства не умее и мъжа я издържа. Те турците за това и не пускат жените си на училище, за тях е по-добре така. Тя без него къде ще иде и какво ще прави, как ще се издържа? Интелигентна, образована жена, никога няма да се превърне в слугиня на някого.

Не четеш- те са съученици от гимназията.
А, интелигентната жена трябва и задължително да е мързелива ли?
В слугиня ли се превръща, ако почиства дома, в който е по цял ден с бебето си, докато другите работят и я издържат?

Общи условия

Активация на акаунт