Университети в Германия и други държави с немски език 11

  • 63 658
  • 774
  •   1
Отговори
# 105
  • Наблизо
  • Мнения: 6 076
Много полезно така,аз имам и още 2 чужбински карти,ама те нямат изобщо практиката да се слага ИБАН.При тях си ходя с хартийки,с написан ИБАН,ако ми трябва.

# 106
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Много полезно така,аз имам и още 2 чужбински карти,ама те нямат изобщо практиката да се слага ИБАН.При тях си ходя с хартийки,с написан ИБАН,ако ми трябва.

Аз имам карти от две немски банки и на двете карти е изписан отпред номера (ЕС карти) и си мислех, че всички са така.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2018, 14:55 от colibri

# 107
  • Наблизо
  • Мнения: 6 076
Явно моята е различна,банката ми е онлайн и самата карта е прозрачна почти и принципно въобще не я гледам - само вадя и плащам.Ползвам друга чуждестранна за покупки онлайн.

# 108
  • Мнения: X
Как ми игнорирахте питането значи Joy

# 109
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Как ми игнорирахте питането значи Joy
Явно няма никой с конкретни впечатления от Линц. Едва ли ще е полезно всички потребители в темата да се изредим и да кажем "не зная". Потърсете информация във фейсбук групи за града или университета, в групата "Помощ при кандидатстване в Германия/Австрия" и т.н. източници, които са дадени в първия пост.

Днес получих писмо, че Paysera вече участват в системата SEPA Inst. Ако и кореспондиращата банка участва, ще може да се правят светкавични преводи до "няколко секунди - 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, 365 дни в годината" на цена 0,29EUR

# 110
  • Мнения: 1 970
Аз идвам с едно питане . Simple Smile Някой чувал ли е за град Линц, Австрия и по-специално университета там дали си струва ?

Не само съм чувал, а съм го и виждал - града Линц, нееднократно, последно преди месец.
Градчето е чудесно, университета също е един от старите австрийски университети, внушителен, само че дали си струва е въпрос на субективна преценка - за едни и едно - да, за други и друго, не...
В зависимост от интереса на търсещия....
Така, изобщо, въпросът Ви няма отговор.

# 111
  • Мнения: 1 961
Моята е на 9 години, май получих нова пластика преди 4-5. 90% съм сигурна обаче, че и старата пластика имаше айбан.
Имала е със сигурност, още първата ми карта имаше.

# 112
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Моята е на 9 години, май получих нова пластика преди 4-5. 90% съм сигурна обаче, че и старата пластика имаше айбан.
Имала е със сигурност, още първата ми карта имаше.


Твоята колко е стара?

# 113
  • Мнения: 1 961
Тя първата ми карта от преди 16-17 год не съществува вече, но имах айбан.

# 114
  • Мнения: 287
Здравейте, мисля че това може да бъде полезно за следящите тази тема - нова статия за кандидатстването стъпка по стъпка за Виенския университет в Австрия. Описана е процедурата за специалностите, които са без приемен изпит от тази кандидатстудентската кампания тази година (2018/2019) с новите правила за езиковата година. 
http://www.bezdrama.com/kandidatstvane-i-sledvane-v-avstriya/

# 115
  • София
  • Мнения: 1 654
liebesbaer Откъде ги тегли парите? Предполагам, че става въпрос за БГ сметка в Уникредит, от която дъщеря ти тегли без такси в Германия от банкомат на HVB?
Иначе може ти директно да ѝ захранваш немската сметка с Paysera.

Когато дъщеря ми почна първата работа (за 450Е), не са ѝ искали здравно осигуряване в Германия. Сега подписа за втора работа и пак не се поискали,  мина с ЕЗОК. Не си спомням имаше ли някакъв праг, над който задължително трябва да се осигуряващ към немска ЗК?

Да, Ясмина, от Уникредит сметка. Миналата година от темата разбрах, че така е най-добре и направихме там сметка с две карти.
ЕЗОК картата и я пратих в колета по СПИДИ. Дано няма проблем.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 3 245
от Уникредит сметка. Миналата година от темата разбрах, че така е най-добре и направихме там сметка с две карти.
Ами вие нямате проблеми никакви. Щом няма нищо против да ходи и до банката. В града на дъщеря ми няма банкомат на HVB (невероятно, но факт) и за да тегли без такси трябва да пътува до Кьолн, което е крайно неудобно. За нас Paysera е спасение.
Но пък ако искаш да ѝ спестиш и разходката до банката, може да ѝ превеждаш ти чрез Paysera директно по немската ѝ сметка.

ЕЗОК карта два пъти ѝ пращах с препоръчано писмо от БГ пощи. Нямаше проблеми.

# 117
  • гр.София
  • Мнения: 94
Здравейте, момичета!

Синът ми е на миниджоб /студент е/ и му удържат част от парите за пенсия..имате ли представа дали има възможност да се откаже от тези удръжки, и ако може какво трябва да се направи?

# 118
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Здравейте, момичета!

Синът ми е на миниджоб /студент е/ и му удържат част от парите за пенсия..имате ли представа дали има възможност да се откаже от тези удръжки, и ако може какво трябва да се направи?

Възможно е явно.

Minijobs unterliegen seit 2013 der Versicherungspflicht in der gesetzlichen Rentenversicherung. Arbeitgeber zahlen für ihre Minijobber einen Pauschalbeitrag. Die Minijobber selbst zahlen zusätzlich einen Eigenbeitrag. Dadurch kommen sie in den Genuss des vollen Schutzes der gesetzlichen Rentenversicherung. Auf Antrag können sich Minijobber von der Zahlung des Eigenbeitrags befreien lassen.

Оттук: https://www.deutsche-rentenversicherung.de/Allgemein/de/Navigati … inijobs_node.html

Нямам време да чета детайли как става, но синът ти може да си прочете нататък в сайта.

# 119
  • гр.София
  • Мнения: 94
Здравейте, момичета!

Синът ми е на миниджоб /студент е/ и му удържат част от парите за пенсия..имате ли представа дали има възможност да се откаже от тези удръжки, и ако може какво трябва да се направи?

Възможно е явно.

Minijobs unterliegen seit 2013 der Versicherungspflicht in der gesetzlichen Rentenversicherung. Arbeitgeber zahlen für ihre Minijobber einen Pauschalbeitrag. Die Minijobber selbst zahlen zusätzlich einen Eigenbeitrag. Dadurch kommen sie in den Genuss des vollen Schutzes der gesetzlichen Rentenversicherung. Auf Antrag können sich Minijobber von der Zahlung des Eigenbeitrags befreien lassen.

Оттук: https://www.deutsche-rentenversicherung.de/Allgemein/de/Navigati … inijobs_node.html

Нямам време да чета детайли как става, но синът ти може да си прочете нататък в сайта.


chrissy Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт