Шести клас - 2018/19 - тема 2

  • 53 805
  • 758
  •   1
Отговори
# 630
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Нова тема ви подавам Simple Smile - пъпките.
Как са наборите с тях и с какво ги третирате?
Моя до скоро имаше много чиста кожа, тук там се появяваше по някоя дребна пъпчица.
Буквално за 2-3 дни му се напълни челото.
Ще се радвам да ми препоръчата козметика, която е подходяща за тяхната възраст.
Той е скаран с мазането, защото било женско, но като се видя как се е опъпчил склони за някакъв крем. За почистването се чудя може ли да е с мицерална вода или трябва специален гел/сапун?
Аз самата съм с много суха, бяла и чувствителна кожа и дори като пубер не съм се сблъсквала с акне, пъпки, омазняване и т.н. Съответно изобщо не съм запозната с продуктите за този проблем.

# 631
  • Мнения: 24 467
За наличен дерматологичен проблем е добре да се получи съвет от кожен лекар след преглед. Предпочитам го пред всякакви форумски съвети. За различните хора и проблемите им решенията са различни.
Важно е човек да не се крие от проблема и да го омаловажава, което е честа грешка.
Големият син ходи 1-2 години за почистване на лицето при специалист. Въпреки че далеч не беше от най- проблемните. За вкъщи сме ползвали също негови препоръки.

# 632
  • София
  • Мнения: 3 457
Навреме създадени навици за почистване на кожата! ТОва е най-важното, за да се избегнат проблеми занапред.ДЪщеря ми ползва мицеларна вода, и гел за измиване на  лице.ХОди на козметик на почистване на лице.Засега нямаме някакви сериозни проблеми.Надявам се да не се стига до такива

# 633
  • Мнения: 47 990
Кожната ни каза, че непочистени черни точки стават пъпки. Е,видях го с очите си...нос, избухнал с черни точки...сега избухнал в пъпки. Кошмар е, а даже е най-добре от съучениците си...

# 634
  • Мнения: 24 467
Затова проблемната кожа е добре да се чисти професионално.
Ние черни точки такива не сме имали - аз, мъжът ми и децата, но това си е кожна специфика. В пуберски период сме имали по някоя гнойна пъпка, без черни точки преди това. Нека си ги чистят специалистите и тях. И да ви кажат за вас коя е подходящата домашна поддръжка. Защото при мазна кожа е една, при суха /и тя има пъпки, моята е суха/, при комбинирана - друга, при други проблеми също е специфична.

# 635
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
До сега не съм го водила на кожен лекар. Всъщност съм, но като бебе Simple Smile
При него пъпките не са толкова много, просто до преди няколко дни нямаше ни една. Не са и гнойни. Не знам как да ги обясня.
Дали няма да ми се изсмее докторицата ако го заведа за няколко пъпки по челото?  Rolling Eyes
Ще взема да запазя час да направим една консултация.

# 636
  • Мнения: 24 467
Все едно да се смее, ако отидете с една болка в гърлото.
Отивате за съвет за домашни грижи запред. Какво смешно има, не знам.
Само непрофесионалист със сбъркана емпатийност ще го направи.
За моята суха кожа, например, редица козметични средства, ползвани широко от хора с мазни кожи, са си вредни. Вкл. общоупотребими кремове за акне.

# 637
  • София
  • Мнения: 8 932
Добро почистване. Само това помага при нас. Малко да я замързи и веднага си личи.

# 638
  • Мнения: 5 234
Добро почистване, но с какво? - мицеларна вода, гел за измиване на лице?
Моето е още с бебешка кожа, но и аз искам да се информирам.

# 639
  • София
  • Мнения: 9 111
Младежът съвсем скоро се сблъска с този проблем. Цъфна една пъпка на носа. Връчих му едно на Гарние (3 в 1) - измиващо, маска и не се сещам какво беше третото. Ползвал го е 2-3 пъти до сега. Още не мога да преценя ефекта.
Предполагам пъпките са комбинация от непочистване на лицето и от вредните храни, ако почиства, вероятно ще има по-малко.
Сега като ви чета и мицеларна вода имам в нас два вида, може и с нея дапробва да почиства, че е по-лесно.

# 640
  • София
  • Мнения: 8 932
Добро почистване, но с какво? - мицеларна вода, гел за измиване на лице?
Моето е още с бебешка кожа, но и аз искам да се информирам.
Гел за измиване, мицеларна вода и евентуално тоник. И всяка седмица маски за почистване. Отработено с големия тийн. Той даже и бирена мая консумира баткото, но на девойката не смея да давам, защото знам, че се пълнее от нея.

# 641
  • Мнения: 8 229
И моят има по челото пъпки, някога повече, друг път по-малко. Не са гнойни, не са и черни точки. Надолу по лицето му се появяват по-рядко.
Купих му мицеларна вода и крем на Биодерма. Не знам какъв ефект имаше реално, защото ги ползва много малко. Беше голям ентусиазъм за 2-3 дена и после го домърза. Сега от време на време му напомням поне мицеларната вода да ползва за почистване. Той пък прочете някъде, че се използвала и за сваляне на грим и започна съвсем подозрително да я гледа.
В момента положението е поносимо, но ако започне да пъпчасва, ще трябва да вземам по-сериозни мерки.

# 642
  • София
  • Мнения: 361
Моята син още е с чисто лице и нежна бебешка кожа. Като ви чета се настройвам, че всеки момент мога да очаквам и неговото разкрасяване. Simple Smile Мисля си като се появят първите пъпчици да го заведа при моя дерматолог и каквото той каже, това да правим.

# 643
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Моята дъщеря както е бяла като пуканка, с руса коса и сини очи, пъпчаците и черните точки личат от километри - най-вече в Т-зоната, а кожата й не е мазна. Ползва задължително измивен гел /в момента - розовия на Биодерма/, мицеларна вода /пак на Биодерма/, почиства черните точки веднъж седмично със сода бикарбонат, вечер слага крем Здраве на пъпчиците /те не са гнойни и с връх, зачервени само/, и един спиртен разтвор с антибиотик ползва, предписан й от лекар и приготвян на място от фармацевт в аптеката.

# 644
  • София
  • Мнения: 385
Моят е с малки черни точки и малки пъпки по носа само още от миналата година. Личната му лекарка каза само да се измиват добре, засега без никакви кремове. Ползвали сме Авене за мазна кожа и акне, сега сме с Юсерин. И аз и мъжът ми сме с мазна, смесена кожа, на мен все още ми излиза по някоя пъпка:angry:, та явно е наследил нашите кожи. Не съм го водила до сега на козметик, но на този етап положението е по-скоро леко. Лошото е, че го домързява редовно да се мие с подходящия сапун, а си кара с душгела и по лицето. Мицеларна вода не съм купувала, но е идея, ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт