Шести клас - 2018/19 - тема 2

  • 53 803
  • 758
  •   1
Отговори
# 660
  • софия
  • Мнения: 25 468
И нашият електронен дневник е доста подробен и всичко се нанася веднага - оценки, отсъствия, отзиви. Въведени са датите за контролни и класни до края на първия срок, е пистоянно се добавят и нови. За всеки час пише коя тема е взета. Само домашните не са описани.
Ех, само мога да мечтая за подобна пълнота при нас. Усещам, че докато сме в това училище - тази и другата година, ЕД ще съществува само про форма.

# 661
  • Мнения: 710
А, и мойта още сменя зъби, което не й пречи да има цикъл, да се развива физически и да се налага да полага грижи, за да няма пъпки.
А, пък аз мислех, че само моят е още със дупки, миналата седмица му падна още един и сега му липсват от едната страна и четвърти, и пети, и горе, и долу. Около нас почти всички отдавна ги смениха, най-добрият му приятел е над 1 и 70 и вече 44 номер обувки са му малки, моят син до него е като 2-3 години по-малък Simple Smile

# 662
  • Мнения: 17 987
Кучешките не е сме сменила моята, чакаме ги да слагаме брекети

# 663
  • Мнения: 826
Със смяната на зъбите сме до под кривата круша - както на мен, така и на децата ми късно никнат зъби, късно се сменят. И баткото до късен пубертет сменяше зъби, та докато видим какво е наникнало и накъде се е накривило, сложи брекети на 18 години. Close
За сега с № 2 с 1000 увещания се извлачваме до зъболекаря два пъти  годишно - обикновено да се оправи някой малък кариес, или да му "дръпнат" някой клатещ се зъб, дето се държи на магия. Голям страх, голямо нещо!
Пъпки има. Основно черни, по носа. Намесвам се само като стане очевадна някоя пъпка.
Голямата драма е с ръста и килограмите. Всички в семейството сме високи и едри. Варварин № 2 е от най-дребните в класа си, а напоследък и момичетата много пораснаха, та е съвсем в дъното на класацията.
Вчера искаше да го премеря - станал е 148 см. (голяма радост!), а килограмите са около 38 (още по- голяма радост!). Години поддържаше около 33 кг .
С училището тази години започна без особени проблеми. Поне познава повечето от учителите, и им знае изискванията.
Всеки ден проверявам дали е написал домашни, и всеки ден препитвам по разказвателни предмети. Убедих се, че чете БЕЗ разбиране. Уж два пъти прочита урока, по думите на учителите внимава в часовете,  но като подхванем урока- почти нищо не е останало в главата му. Чертая, обяснявам, разказвам с мои думи, повтарям, потретвам, настоявам да работи с карти, с помагала. Тия разказвателни предмети ни разказват играта и на двамата. Вчера срещнах една позната, и  на въпроса какво прави шестокласника отговорих, че за трети път съм в шести клас, накрая с гордост ще казвам, че имам завършено три пъти основно образование.
Сериозни проблеми в класа има с дисциплината. Момчетата се бият за щяло и нещяло, и моят взе често да се прибира с видими следи. Говорим непрекъснато, с родителите на побойниците вече не се разправям. Често се чувам с класната... Класът е от 17 деца, а е война! Какво е в двойно по-големите класове, не ми се мисли...

# 664
  • Мнения: 5 234
Как празнувате рождените дни на тази възраст? Събирам идеи.

# 665
  • софия
  • Мнения: 25 468
Нашият рожден ден е в разгара на лятото и не го празнуваме, но празнуваме имен ден. Бяхме избрали да ходят да си сготвят сами 3 степенно меню, но беше заета датата. Сега ще ходи да се наскачат хубаво на трамплини и после ресторант. Миналата година беше ресторант и кино. В конна база Войнеговци също е хубаво, стига времето да позволява. Правили сме в Музейко. Чела съм, че в Природо-научния било забавно и добре организирано, както и за клуб по роботика, но нямам лични впечатления. Гледах, че Cinema City имат някаква оферта за рождени дни. Ходили сме на рд на боулинг. Хареса се. Ескейп руум вече не е актуално при нас.

Последна редакция: пт, 26 окт 2018, 09:38 от zvаnchе

# 666
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И на мен ми трябват идеи.
Шестокласника има рожден ден след 2 седмици. И той не знае как иска да го празнува.
Вариантите са на кино и пицария с 2-3 момчета. Забелязвам го, че вече си отсява приятелствата и има няколко деца, на които много държи. С тях иска да празнува само.

# 667
  • софия
  • Мнения: 25 468
И при нас, за разлика от 1 и 2 клас, когато всички канеха всички за празници, от 1-2 години има избирателност. Което е нормално. Сега кръгът е стеснен до 10-тина деца.

# 668
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Тази година дъщеря ми иска да ходи на кино с 4-5 приятелки и после на пицария. До миналата година правихме партита с ди джей, радвам се, че вече приключихме с тях.

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
О и аз се радвам, че не иска вече партита, клубчета и т.н.
Май всички са на вълна кино и пица. Simple Smile

# 670
  • София
  • Мнения: 385
Моят син е роден на 27 декември - хем коледни почивни дни, хем ваканция, но се събират между 8 и 12 деца всяка година. Последните 2 години празнувахме на ледена пързалка+почерпка и на пейнтбол+почерпка. Децата бяха много доволни, но сега вече съм се изчерпала откъм идеи. Ескейп румовете ги минахме също. Диско парти не ни е опция, защото детето не е фен. Напоследък взеха да празнуват на кино+ресторант или събиране в домовете на децата. Все още се събират около и над 10 деца. Мернах някъде реклама на Capella play за парти за РД - Фортнайт. Моят е голям фен на играта, та ще звънна да питам, но все си мисля, че ще е като за по-малки деца.
Zvanche, къде се предлага такова парти със сготвяне на храна, може ли инфо, харесва ми идеята.
Да кажа за дисциплината - при нас са клас от 20 момчета и 9 момичета и е ужас. Миналата година много се оплакваха преподавателите, вкл. класната, която взе какви ли не мерки - вкл. ги размести да не седят "приятелски", за да не говорят и шумят, в час на класа разглеждаха различни ситуации -защо не трябва да се пречи в час, защо трябва да се носи униформа, защо трябва да се спазват правилата в училище, защо не трябва да се бият, децата с най-много забележки правиха презентации в присъствието на родители, психолога на училището и директорката. Въобще жената се постара да ги вкара в ред. Но на една родителска среща през май месец каза, че е опитала, какво ли не да ги укротява и вече е пред отказване. Имаше едно момче, което ги подклаждаше много, и на края на годината беше пред изключване заради много забележки. Тази година майката го е преместила в друго училище и не знам, затова ли, или защото малко поотраснаха, засега са нормални нещата. Интересното беше, че на РД имаше учители, които бяха пред нервна криза от класа, но и такива, които влизаха и казваха, че нямат абсолютно никакви проблеми с дисциплината, така че, зависи и от подхода на учителя, дали децата ще имат респект.
Вчера взех една книжка за диктовки - тя е за начален етап на образование, разбира се, но са много добре подбрани диктовките - с характерни грешки, и най-важното са кратки, че моят няма да се навие да пише, ако е дълъг текст. Предупредих го, че почваме 2-3 пъти в седмицата по 10 мин. диктовки. Знам, че няма да има на матурите, но целта ми е да изчистим някои правописни грешки, които той често допуска - най-вече от типа о-у, з-с и поставяне на кратък и пълен член. Ако някой се интересува, ето това е книжката: https://ciela.com/trudnata-diktovka-za-nachalen-etap-na-obrazovanie.html

# 671
  • Мнения: 8 229
И моят е рожденик след 2 седмици. Иска да празнува вкъщи. Два домашни рождени дни направихме на малкия, явно и на него му хареса. С доста резерви подходих миналата година към първия рожден ден вкъщи и мислех, че най-вероятно ще е първи и последен. Добре се получи обаче.

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
ston, разкажи малко повече, моля те!
С какво се забавляваха децата, какво им приготви и т.н.
И моя искаше домашен рожден ден, но не знам какво да ги правя вкъщи тези деца. Аз му предложих идеята да кино и пицария и той се съгласи. Имаме време, може да променим плановете. Simple Smile

# 673
  • Мнения: 4 915
Моята малката има рожден ден януари, сега иска на трамплините в Ринг мол да празнува.
На сестра й тази година партито беше домашно, без родителско присъствие - гледали филм, направили си пуканки, слушали музика и танцували, поръчали си пици, играли разни игри, сами си направили бисквитена торта и си я хапнали. Предварително имаха приготвено домашни соленки и сладки, ядки, плодови шишчета, напитки. От 13:30 докъм 19:30 продължи всичко, можеха и още, ако не се бяхме прибрали. Simple Smile
Много са доволни всички.

# 674
  • софия
  • Мнения: 25 468
Домашното празнуване звучи много приятно, но нещо не мога още да се пречупя.

Общи условия

Активация на акаунт