Случи ми се нещо странно XVIII

  • 95 234
  • 734
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 9 850
Беше ми много интересно това!
Наскоро майка ми ми каза, че до 40 на покойника се ходи всяка сутрин на гробищата. Това пък защо?
Иначе знам, че Библията е доста "редактирана" на един събор и на него е решено кои евангелия да останат, кои не. Както и кога и какво да се чества. Неслучайно всички големи християнски празници съвпадат с езически такива (Коледа - зимно слънцестоене).

# 91
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Да, и аз знам, че до 40 ден се ходи на гробището.

# 92
  • Мнения: 7 006
И...първите 40 дни бебето се пази от чужди хора,понеже това етерно тяло все още се "уплътнява" и стабилизира,а преди  неговото ..да го наречем "узряване",преди то да приключи,физическото тяло е напълно уязвимо откъм всякакви енергийни атаки и "замърсявания"

# 93
  • Мнения: 383
Винаги съм искала да бъда кремирана. След като кажа на  мъжа ми,че ако не ме кремира ще се лутам 40 дни като дух, кремацията ми е в кърпа вързана Grinning .

# 94
  • Мнения: 620
хахаха - това ми хареса Simple Smile.
Дори да те кремират, това само малко облекчава нещата. Ако избереш да поостанеш на Земята, може и 100г да стоиш и да наблюдаваш нещата и понякога (ако решиш) дори да им въздействаш. Ама и аз искам кремация Wink.

# 95
  • Мнения: 7 006
Винаги съм искала да бъда кремирана. След като кажа на  мъжа ми,че ако не ме кремира ще се лутам 40 дни като дух, кремацията ми е в кърпа вързана Grinning .



Е,то не е закономерност,но често се случва..
И не е казано,че само 40 дни,може и цяла "вечност" да продължи цикленето в един топос..
Всъщност всеки "ад" продължава дотогава,докато съзнанието не се пробуди и не му просветна,че може да продължи "напред"..
Принципно,става от вътре навън,но може и външен стимул да помогне..
Имаше един филм с Уилям Робин.."В какво се превръщат мечтите"
Много точно пресъздава картината на астралния свят,както и процесите които протичат в съзнанието след смъртта.




хахаха - това ми хареса Simple Smile.
Дори да те кремират, това само малко облекчава нещата. Ако избереш да поостанеш на Земята, може и 100г да стоиш и да наблюдаваш нещата и понякога (ако решиш) дори да им въздействаш. Ама и аз искам кремация Wink.
Когато си в състояние да избираш,всичко е възможно,но...колцина са наясно,че всичко от тях зависи?!?
Масово очакват я някой ангел,я някоя божество(според програмите на съзнанието) да ги поведе по пътя и да ги насочва..
Което за мен е абсолютно недопустимо,изключая само някои близки души,от които бих приела съвети и насоки,ама те не се зоват ни Исус,ни "Бог",а са приятели с които ме свързва чиста любов и пътищата ни се пресичат и на този и на онзи свят,щото заедно сме почнали от самото начало и сме си едно духовно семейство(образно казано)..
Всичко друго,извисени,адепти,божества,светци и т.н. ,за мен са талаш,имащ за цел по-скоро да забавя еволюцията ни,отколкото да ни подпомага..

П.п.Сори за правописа,цъкам от телефона,и за това,но ми пусна да редактирам

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 16:33 от Какво?

# 96
  • Мнения: 383
Аз честно казвано не вярвам много в прераждания и живот след смъртта.Вярвам около 10%-не го отричам, но по-скоро си мисля,че ще е точно както преди да се родя-няма ме и това е.
 Ама мисълта,че ще съм в ковчег под земята и разни буби ще ме ядат-грр абсурд.
Мъжа ми да си ме кремира,да ме сложи в онези подобните на вази и да си ме държи в къщи на някой рафт Grinning .
Като се оженихме и се наложи да се настаним за момента в къщата на баща му се хванах да им чистя ергенския дом,че беше много зле ситуацията...та чист, пренареждам.. Една ваза с похлупак прашлясала, дето на нищо не си подхожда, беше сложена на една етажерка в кухнята и около нея 10000 милиарда гипсови фигурки,клещи,писма и всичко,което въображението ви може да си представи.
Абе нещо ме накара само да й изтрия праха внимателно и да не я пипам-оказа се,че е дядото на мъжа ми. Като си знам двете леви ръце,ако я бях преместила дори 10 см щях да мета дядо му от пода като по филмите...

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 17:25 от N!A

# 97
  • Мнения: 8 803
Оф, Пси, от известно време се каня да те питам, но все не остава време и сега като прочетох тук, пак се сетих...
Та, синът ми разправяше един свой "сън", който предполагам е астрално приключение. Каза, че ме видял във време, в което вече няма да съм жива. И най-странното, била съм тук, на Земята, казала съм му, че съм останала, защото нещо ме тревожи и искам да съм наблизо.Знаела съм, че не съм жива вече и това е съзнателно решение. Направо се изприщих като чух ooooh! ooooh! Знаеш, че аз се стремя да направя така, че ако може да остана по-дълго оттатък и тук искам да прекъсна всякакви връзки, които мога. Сега въпросът:
Възможно ли е да забравя какво съм искала, докато съм в тяло и да си променя позицията на 360 градуса?
Или там ще гледам по съвсем различен начин, което напълно оправдава такъв избор.
ПП. Не искам да оставам привързана тук нито за минута. Искам моментално да напусна след излизане от физическото тяло. По-далечната ми (но не чак толкова)  цел е излизане от матрицата.Мога ли да подготвя такъв развой, докато съм тук, или нищо не може да се направи предварително? Не знам дали така е правилно зададен въпросът, за да се разбере какво точно питам... Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 7 006
Ън,може да е "надникнал" в бъдещето(детето се е метнало на мама Stuck Out Tongue)
Сега,няма как да знаеш какво ще решиш после.
Не подценявайте обичта ни към близките,понеже в повечето случаи именно тя е котва която ни държи "вързани" тук.
Откъде знаеш какво ще сервира живота?
Ми може именно заради детето си,да решиш да поостанеш още малко..
Да ти кажа,на моменти имам усещането,че татко още е тук и то именно заради мен стои,сякаш тревогата му за мен и детето,в комбинация с моята мъка,не го пускат да се откъсне и имам усещането ,че ме чака на гара разпределителна,за да си ходим после заедно и да ме подкрепи в "другарския съд",който предстои да си спретна..
Избщо..не го мисли като нещо страшно..

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 23:34 от Не се сърди, човече

# 99
  • София
  • Мнения: 9 535
Аз например съм забелязала, че ако сънувам, че дъщеря ми е в смъртна заплаха, тя се разболява скоро след съня ми. Преди няколко нощи сънувах, че детето пада от балкона, но успява да се оплете в простора на съседите под нас. На сутринта след като сънувах този сън тя се събуди с оплакване от запушена едната ноздра на носа, а малко по-късно през деня спонтанно й потече кръв от същата ноздра (по принцип не й е кървял носа досега с изключение когато го разби на пързалката преди 3-4 години). И тези дни съм в непрестанна битка със самата себе си в опити да се самоубедя, че всичко е само съвпадение и съня ми не предсказва предстояща болест.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 23:29 от Не се сърди, човече

# 100
  • Мнения: 7 006
Не мисля,че всички сънища са спомен от астрално преживяване.
Всъщност,много хора изобщо не мърдат по-далеч от физическите си тела..
Някои сънища са си мозъчна проекция,други наистина са спомен от другата реалност.
Как да ги разпознаваме?
Принципно,спомените се отличават със силна емоционална наситеност,но въпреки това, всеки сам се учи да отсява плява от зърно

Pandanchina,колко е голямо детето?

# 101
  • София
  • Мнения: 9 535


Pandanchina,колко е голямо детето?

На 5 г. е.

# 102
  • Мнения: 46 511
Моля, придържайте се към темата!

# 103
  • на дъното
  • Мнения: 1 543
Извинявам се за спама
    Защо не се празнува 40 год. юбилей 😏? Предстои ми  😀

# 104
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Извинявам се за спама
    Защо не се празнува 40 год. юбилей 😏? Предстои ми  😀
Чисто суеверие.

Общи условия

Активация на акаунт