На море в Гърция 2018-2019 - IV

  • 80 766
  • 746
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 18 447
Блгодаря ви. На Дженерали нещо не им работи онлайн услугата. Ще видя по телефон дали може да се сключи.

# 121
  • Мнения: 10 604
България Иншурънс имат он-лайн услуга за сключване на застраховка Помощ при пътуване.

# 122
  • Мнения: 40
Живи и здрави утре тръгваме към Гърция. Нямаме нищо запазено и потегляме насляпо. Решили сме към Олимпийската ривиера или пък Касандра. Не съм била там, но като чета мненията, не съм и много въодушевена. Но Мм не иска дълго да кара и да си отдъхнем за пет дни някъде.Дано да имаме късмет. Ще пиша, за да разкажа. На Вас ако Ви хрумват идеи или съвети ще съм много благодарна. Както и има ли пазарчета седмични наоколо. Хубава събота.

# 123
  • Мнения: X
SDI  е брокер, а не застрахователна компания. Продават застраховки на повечето застрахователни компании. Дженерали не е асистънс компания, а застрахователната компания в която сте имали застраховка. А асистънс компанията е нещо съвсем трето.
В България също няма болници под път и над път.

# 124
  • Мнения: 6 529
Днес опашката през Маказа била голяма

# 125
  • София
  • Мнения: 3 271
В момента сме в Корфу в една страхотна вила. Просто невероятна. Ето това е гледката от вилата. Вижда се от три от четирите спални и от трапезарията, дневната и кухнята. Искам да живея тук Wink


В момента сме в града, била съм тук преди 6-7 години и много ми хареса. Но нещо не мога да се ориентирам къде да отидем, по-скоро как да стигна до центъра с приятните гледки и заведения. На Гугъл мапс въвеждам  Corfu center и ми излизат много местоположения, но не виждам например двореца на Сиси като местоположение. Имате ли идея как да се ориентирам. С малката сме и не искам да се лутаме.
Благодаря.

# 126
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Магнолия, чудесно място е Корфу.
Един ориентир е църквата  Saint Spyridon church;
И Листон - копие на парижката улица „Риволи“.

Двореца на Сиси - Ахилион. Той се пада малко извън самия град.

https://www.google.com/maps/place/%D0%90%D1%85%D0%B8%D0%BB%D0%B8 … 7849!4d19.9042774

Liston:
https://www.google.com/maps/place/Liston,+Kerkira+491+00,+%D0%93 … 234627,226m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x135b5ddd3d252b25:0x33248575fdb0c4b!8m2!3d39.623971!4d19.9236924

Последна редакция: нд, 09 сеп 2018, 15:25 от BVAR

# 127
  • София
  • Мнения: 3 271
BVAR, много благодаря за инфото. Ще се ориентираме по черквата за да се разходим и утре ще отидем до Ахилион.

# 128
  • София
  • Мнения: 11 987
Може на никого вече да не е от полза, но да си кажа. Повече от половин час отвисяхме на Илинден. На гръцката граница имаше не повече от 5 коли пред нас. Но за нашата граница опашката започваше от тунела. Изобщо не си даваха зор да работят.

# 129
  • Мнения: 4 032
Здравейте, вчера пристигнахме в Thalata Camp Kalamitsi. Днес отидохме на плажа, но не сме очаровани. Пясъка е доста едър и децата се оплакват, че ги болят краката като ходят, отделно е и много дълбоко. Можете ли да ни препоръчате къде да отидем в района с пясъчен плаж и плитко море? Насочили сме се към Сикия, плаж Klimataria. Плаж портокали и Five steps също четох, че са добри. Вие какво мислите?
Благодаря ви.

# 130
  • Мнения: 125
Климатария е хубав и плитък плаж, но ивицата е тясна и има ли народ е ужас. Пред 5 steps също има малко ивица пясък с няколко чадъра и шезлонга, като сме сядали в таверната ми изглеждаше плитко. Сикия е огромен плаж, става за деца, пясъка не е от най-ситния,но става. Ако искате супер пясък и плитко отидете на Сарти, в южния край на плажа, предполагам, че по това време няма да има много народ...Там колкото и да влизаш на вътре водата ти е до колене + прекрасната гледка към Атон. Портокали не знам как е в момента, но в топ сезона е кошмар. Гърците трябва да забранят на това прекрасно място да влизат повече от 50 души на ден...Последния път през август миналата година се разочаровахме тотално, имаше много боклук по плажа а във водата нямаше място от вряскащи румънци. Направо се обърнахме и си тръгнахме.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2018, 06:08 от sandstorm

# 131
  • Мнения: 4 032
Благодаря. Сега ще идем към BBQ beach bar Sykia, да видим дали ще ни хареса.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2018, 09:28 от ioana_g

# 132
  • Мнения: 110
Малко инфо за Керамоти.Там има ли лунапарк за деца? Бяхме в Офринио миналия месец и дъщеря ми е впечатлена от улицата с детски забавления, всъщност въпроса ми е има ли  и в Керамоти такава улица , както в Офринио?Благодаря!
Няма никакви атракциони за деца.
Моля те би ши споделила за хубави таверни в Офринио, ние утре пътуваме за там?
Добро утро! Почивката в Керамоти беше страхотна! Много харесахме плажа, ситен пясък,прозрачно море, подходящо за децата,много плитичко.Заведенията на плажа с добро обслужване, повчето пъти бяхме на Cocco, страхотно обслужване. Таверните страхотни с много вкусна храна, и да отбележа за който се интересува за деца има доста забавления, игри, влакче, блъскащите колички само за 2 евро, на Созопол ни струваше 5 лева. Има и бънджита.Препоръчвам Керамоти.Много приятно местенце.

# 133
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Портокали не знам как е в момента, но в топ сезона е кошмар. Гърците трябва да забранят на това прекрасно място да влизат повече от 50 души на ден...Последния път през август миналата година се разочаровахме тотално, имаше много боклук по плажа а във водата нямаше място от вряскащи румънци. Направо се обърнахме и си тръгнахме.
На Портокали беше страшна гмеж преди 2 дни, не беше мръсно, но буквално нямаше къде да стъпиш. И ние се обърнахме и си тръгнахме...

# 134
  • Мнения: 4 032
Бяхме днес на Bar -b.q beach Sykia. Много ми хареса. Спокойно, почти без хора, плитко море и пясъка е ситен. Не точно като в България, но пак е екстра. За съжаление закапа и се прибрахме. За утре ще тестваме или Тигания или 5 steps.

Общи условия

Активация на акаунт