Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 5

  • 55 594
  • 748
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 19 690
Хм, във Филипса съм правила сарми. В ПОТ-а не съм пробвала newsm78

# 361
  • Мнения: 28 583
Сарми правя на пота, 20 минути на манюал с малко зелев сок, стават невероятно вкусни, после мажа с олио с червен пипер и запичам с капака, мммм!

# 362
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Във Филипса и зелевите и лозовите сърмички стават като във гювеча.
Аз от млада булка готвя в гювечи, та мога да направя разликата. Но и
които от вас готвят като мен, са се убедили в същото.

От както имам Фильото, там правя сърмичките. Изкарвам го на балкона, за да
не ми умирисва хола, защото хола ми е едно помещение със кухнето, т.е бокса.
Като станат готови си ги слагам в гювеча за да ги препека отгоре, но само ако
искам да са препечени, да имат цвят тъй да сА каже Laughing Иначе ако нямам
такова жЮлание не препичам, а ги изкарвам от тенжурето на Филипса и ги
нареждам в някоя съдинка която ми е за сърмичките.
Но аз им наръсвам на сърмичките отгоре червен пипер преди да
включа Фильото и те пак така розови засмени си стават.
Но аз, нарочно ги оставям да си къкрят бавно, бавно чорбаджийската Wink

# 363
  • Мнения: 11 479
Имаме ли тема за рецепти за мултикукър? Не можах да намеря поне аз, само за слоукукър.
Вчера направих чудесна тиквена крем-супа - запържих на Сотиране глава кромид с голям морков, добавих тиква на парчета, 2 картофа на парчета, подправки - сол, настърган корен джинджифил, индийско орехче. На програма Супа за 13 минути, след това само преместих в друг съд и пасирах - облизахме си купичките Simple Smile

# 364
  • Мнения: 3 139
Хм, във Филипса съм правила сарми. В ПОТ-а не съм пробвала newsm78

За Филипс Air Fryer ли става въпрос или някакъв друг Филипс? Нали в сармите има ориз, как се сварява без течност?

# 365
  • Мнения: 19 690
Хм, във Филипса съм правила сарми. В ПОТ-а не съм пробвала newsm78

За Филипс Air Fryer ли става въпрос или някакъв друг Филипс? Нали в сармите има ориз, как се сварява без течност?
За кукър, фрайърите ги дъвчем в друга тема Hug

Имаме ли тема за рецепти за мултикукър? Не можах да намеря поне аз, само за слоукукър.
Я направи! Тъкмо да плакна очо там chef

# 366
  • Мнения: 11 479

Имаме ли тема за рецепти за мултикукър? Не можах да намеря поне аз, само за слоукукър.
Я направи! Тъкмо да плакна очо там chef

Има, писах там, но е страшен спам - половината постове са за всичко, свързано с кукъри по принцип, а не само за рецепти. Много се дразня така.

# 367
  • Мнения: 162
Колко вода/зелев сок се слага  на сармите в хеметик? Да не взема да ги направя плуващи.

# 368
  • Paris, France
  • Мнения: 14 046
Колко вода/зелев сок се слага  на сармите в хеметик? Да не взема да ги направя плуващи.

Зависи колко ориз слагаш. В моя кукър слагам 2 чаши вода за чаша ориз + половин чашка за тенджерата. Не ги покривам догоре с вода. Затискам с малка дуралексова чиния. На дъното слагам листа нареждам и заливам с вода. Стават с много малко сос по дъното.

# 369
  • Мнения: 28 583
Вода +зелев сок слагам до средата на нивото на сармите, не слягам чиния, никога не са ми се развили, разместили или нещо подобно!

# 370
  • Мнения: 27 593
Мими, за 20 минути не се ли разваряват сармите?
Днес правих пилешка супа, сварено пиле имах, запържих леко лук, морков, наситненото пиле и картофи, добавих подправките и вода и пуснах херметика. Много вкусно стана и най-вече само си се изключи (много изморена бях). Grinning

# 371
  • Мнения: 28 583
Мими, за 20 минути не се ли разваряват сармите?
Не, но може би и 15 ще са добре...заради зелето ги правя 20 мин.

# 372
  • Мнения: 1 466
Аз сарми правя на програма "ориз", която на моя мултикукър е зададена за 9 минути. Вода слагам в съотношение 3:1 с ориза и си я поема, не остава сос. Не слагам чиния отгоре и никога не са ми са се размествали или развивали сармите. Под тях само нарежда 1-2 листа. Има обаче сортове ориз, които се готвят в съотношение с вода 1:2, така че водата зависи от ориза.

# 373
  • Мнения: 162
Пробвах, благодаря за идеята! Станаха за 20 мин на програма за задушено + 10 мин на програма за ориз. Не станаха разварени, бяха с кайма и ориз. Малко бяха набъбнали почти до горе.

# 374
  • Мнения: 27 593
Ако искам супата да ври 10 минути  в херметика кое е по-удачно- да пусна за това време на програма Ориз, на някоя друга програма или направо на ръчна настройка...? На програмата за супа минималните минути са 15 и те са много за нашия вкус (оставям поне 15 минути затворен капака след приключване на програмата).

Общи условия

Активация на акаунт