Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 септ. 2018, 13:33 ч.

Счетоводни въпроси - 2

• 10 578
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • Бургас
Здравейте, имам следния въпрос:
Съпругът ми трябва да подаде Декларация за имущество и интереси за държавни служители, в която трябва да попълни и моите доходи за 2018г. Тъй като съм в майчинство в бележката ми от работодателя естествено фигурират само нулички.
Трябва ли да искам бележка от социалните за преведеното ми майчинство, която той да приложи? 
Неговата счетоводителка му е говорила за годишна данъчна основа - досега четох по въпроса, това е облагаем доход от работодател и не би трябвало майчинството да влиза в тази категория.
Има ли някой запознат, какво би следвало да попълни съпругът ми относно моите доходи???

# 106
  • В полите на Пирин планина
Да - попълва се облагаем доход, а обезщетенията от НОИ не са такъв. Не се пишат по мое усмотрение. Ако има граждански договори, доходи от наем и др. облагаеми - вече да.

# 107
  • Бургас
Благодаря!

# 108
Здравейте , имам въпрос каква фактура трябва да се издаде на чуждестранно лице, не е фирма, за ползван транспорт в България, аз съм транспортната фирма. Фактура с начислен 20 % , не мога да ползвам чл.21 ал.2 - място на изпълнение на територията на друга държава членка-  от ЗДДС, за неначисляване на ддс,

# 109
  • Русе
Щом чуждестранното лице не е фирма, значи няма ДДС номер, тогава ф-рата трябва да е с 20% ДДС.

# 110
Здравейте, пак съм аз, имам проблем с въвеждането на тези фактури на чуждестранни лица в счет.програма, не са дадени егн-та имам само имената им, грешно ли ще бъде да въведа клиент -случаен клиент в програмата и да въведа с 999999999, а не да са индивидуално с имената им. Благодаря отново

# 111
  • Русе
Те чуждестранните лица май нямат ЕГН-та. Аз продавам от време на време на едни араби - физически лица. Въвеждам точто девятки.

# 112
т.е. всички фактури нищо,че са на различни лица ги въвеждам ,като на едно с99999999

# 113
  • Варна
Да, с девятки се въвеждат Simple Smile

# 114
Благодаря Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт