Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Счетоводни въпроси - 2

• 23 695
  • 319
  •   2
Отговори
# 315
При така зададения казус има значение дали сте на сумарно изчисляване на работното време и дали сте в условия на ненормиран работен ден, защото от това зависи как ще Ви бъдат заплатени двата празнични дни - на час, двукратно или четирикратно. Без фиш сметката е малко трудна.
А ако не смятаме празничния труд, защото почти съм сигурна, че той не влиза в тези 280лв. и предполагам няма и да ми го платят, колко горе-долу трябва да взема? А колкото до това сумарно или не работно време, не мога да кажа. Фиша ще ми го дадът другата седмица.

# 316
При така зададения казус има значение дали сте на сумарно изчисляване на работното време и дали сте в условия на ненормиран работен ден, защото от това зависи как ще Ви бъдат заплатени двата празнични дни - на час, двукратно или четирикратно. Без фиш сметката е малко трудна.
А ако не смятаме празничния труд, защото почти съм сигурна, че той не влиза в тези 280лв. и предполагам няма и да ми го платят, колко горе-долу трябва да взема? А колкото до това сумарно или не работно време, не мога да кажа. Фиша ще ми го дадът другата седмица.
Ако не смятаме празничния и си работите стандартно/от понеделник до петък с два дни почивка, без ненормиран ден и сумарно време/, имате следното:
Септември - 20 работни дни
3 раб.дни болничен х 70%=2,1 дневни възнаграждения
3 раб.дни платен отпуск = 3 дневни възнаграждения
4 раб.дни нормални = 4 дневни възнаграждения
7 раб.дни болничен от НОИ - няма възнаграждение
3 дни напуснал по съгласие - няма възнаграждение
2,1+3+4=9,1 възнаграждения
650 делено на 20 дни умножено по 9,1=295,75 лв.

По всяка вероятност точно това е станало, въобще не са взети двата празнични дни под внимание/в масовия случай работодателят трябва да ги заплати четирикратно/. Десет-петнадесет лева играят от разликата в осигурителния таван и от моите кръчмарски сметки Simple Smile

# 317
Скрит текст:
Ако не смятаме празничния и си работите стандартно/от понеделник до петък с два дни почивка, без ненормиран ден и сумарно време/, имате следното:
Септември - 20 работни дни
3 раб.дни болничен х 70%=2,1 дневни възнаграждения
3 раб.дни платен отпуск = 3 дневни възнаграждения
4 раб.дни нормални = 4 дневни възнаграждения
7 раб.дни болничен от НОИ - няма възнаграждение
3 дни напуснал по съгласие - няма възнаграждение
2,1+3+4=9,1 възнаграждения
650 делено на 20 дни умножено по 9,1=295,75 лв.

По всяка вероятност точно това е станало, въобще не са взети двата празнични дни под внимание/в масовия случай работодателят трябва да ги заплати четирикратно/. Десет-петнадесет лева играят от разликата в осигурителния таван и от моите кръчмарски сметки Simple Smile
pitam2, благодаря! Blush Hug

# 318
  • София
Здравейте,
Отпуска за отглеждане на дете до 2-год.възраст е прехвърлен от майката на бабата (КТ член 164 ал. 3).
В този случай работодателят на бабата какви осигуровки дължи?

# 319
Ми като за майка в такъв отпуск

Общи условия

Активация на акаунт