ТРОМБОФИЛИЯ -ТЕМА 7

  • 57 568
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Уомънче, ако е седалищно и с бактерия, си настоявай за секцио. Не знам как биха могли да ти откажат, но като знам на запад какви са умници, не се чудя защо се притесняваш. Сигурно вече си прочела, че с бактерия може и нормално да родиш, с вливане на пеницилин. А за седалищното предлежание съм виждала как избутват бебето с ръце и го наместват вътреутробно. За мен и двете неща са доста крейзи. Планирай си секциото с по- ранна дата, щом и бебето ти е по- голямо, другото не го мисли толкова, да не предизвикаш съдбата Simple Smile

# 31
  • На север
  • Мнения: 1 377
Mileneira, тук ми казаха 7 часа от инжекцията за епидурална опойка.
Мария, точно ще ми вливат пеницилин и на мен. Казаха че сега няма смисъл да ги лекуваме понеже може да се върнат пак обратно. За това на сигурно ще караме. Иначе ако е седалищно тук ти дават право на избор. Аз не искам да го обръщат. Едно че е рисковано, второ че е болезнено много, но и гаранция няма че ще стане. За това ако е седалищно ще искам секцио. Просто се притесних ако тръгна да раждам преди следващия ми преглед и е седалищно като отида в болницата какво ще стане ако съм си била скоро инжекция. До колкото разбрах има опции...

Последна редакция: нд, 30 сеп 2018, 17:43 от Woman in red

# 32
  • Варна
  • Мнения: 691
Момичета включвам се встрани от вашата тема, за да дам инфо на който се интересува от това. Вчера случайно попаднах на онлайн магазин за витамини и добавки за деца, възрастни и бременни, които съдържат метилирани форми на Б9 и Б12. По мои проучвания това са едни от най добрите витамини на пазара, изчистени като съдържание. И най-хубавото е че е български магазин, при това цените им са същите като в iherb, когато са на промоция. Аз лично бях в търсене на витамини за дъщеря ми, защото последно се снабдих от iherb и тъкмо се тюхках, че не мога да вляза в лимита от 30 лв, за да не ми изпратят витамините на митница и щрак изведнъж попадам на същите които избрах ама в бг и цената същата. Звъннах в магазина, намират се в София и са на бг пазара от около 6 месеца. Днес смятам да поръчам за малката, а като ми се изчерпят запасите от iherb и за мен. Wink

Опа, забравих да пиша кои са витамините - Natures plus

# 33
  • Мнения: X
Ще вадя оперативно зъб. Да слагам ли след това нмх? Не съм бременна, с проблемен фактор 5 съм.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Здравейте,
до кога ви казаха да слагате нмх преди раждане? Аз бях инструктирана от Конова до термин, после промени до 7 дни преди термин, накрая каза с моето АГ да решим. Моето АГ ме прати на консултация с анестезиолога, защото ще раждам със секцио. Той каза  да го слагам до 20 дни преди термин. Според вас това рисковано ли е? Той твърди, въпреки че ми е вродена тромбофилията, щом до сега нямам тромбози, не би трябвало да е проблем.
Ще ми е полезно, ако някой сподели как е бил инструктиран със спирането на нмх.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 121
Той риска от тромбози остава и след раждането, затова и се продължават инжекциите още 2-3 седмици. Да се спира 20 дни преди раждане ми се струва ненормално, да не говорим че при секцио риска е по-висок.
Аз съм с хетерозигот фактор 2 протромбин и хомозигот 4G/4G и професор Паскалева ми е казала да го слагам до последно. До преди седмица ме следяха 2 АГ-та + специалист ФМ и според тримата трябва да си бия инжекциите до тръгваме на раждането (гласим се за нормално).

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Моите мутации са нискорискови, но не пречи да ми правят поразии. Още нямам дата за секциото, но предполагам, че ще е между 5-15 ноември, терминът ми е 20 ноемрви. Анестезиологът каза да ги слагам до края на октомври и  не по-късно от 5 ноември, което май пак ще излезе няколко дни преди операцията. Някой знае ли как точно клексана въздейства на спиналната упойка и защо анестезиолог ще решава този казус?

# 37
  • Мнения: X
Бихте ли споделили какво е вашето лечение по време на бременност при наличие на антифосфолипидни или антикардиолипинови антитела?

# 38
  • Мнения: 490
Ако бях секцио щях да слагам клексан 0.4 последно 24 часа преди секциото . Засега се планира да съм нормално и ще слагам до първи контракции и поне 3 седмици след това. С ниско рискови мутации съм и тромб след предишното ми нормално раждане , когато не бях на терапия.  Това да се спира нмх седмица или 2 преди раждане ми се струва много несериозно.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 158
Момичета, аз сложих инжекция буквално 3 часа преди да родя естествено - имах дата за секцио след 2 дни (седалищно предлежание), но щом си сложих инжекцията, 10мин по-късно ме започнаха болезнени контракции. 9ч. се боцнах, 12:20ч. проплака сина ми. Нямах усложнения - нито по-силно кръвотечение, нито нищо. Изрично обаче предупредих АГ-то ми (той знаеше за терапията), че съм си сложила инжекция. Упойка не съм имала.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Момичета, аз сложих инжекция буквално 3 часа преди да родя естествено - имах дата за секцио след 2 дни (седалищно предлежание), но щом си сложих инжекцията, 10мин по-късно ме започнаха болезнени контракции. 9ч. се боцнах, 12:20ч. проплака сина ми. Нямах усложнения - нито по-силно кръвотечение, нито нищо. Изрично обаче предупредих АГ-то ми (той знаеше за терапията), че съм си сложила инжекция. Упойка не съм имала.

Е и ние сме седалищно, но до колкото знам има 3 типа седалищно предлежание като само в единия вариант може да родиш естествено. На мен не ми се обясняват такива подробности обаче. Интересно защо не си имала спешно секцио?

# 41
  • Варна
  • Мнения: 158
Момичета, аз сложих инжекция буквално 3 часа преди да родя естествено - имах дата за секцио след 2 дни (седалищно предлежание), но щом си сложих инжекцията, 10мин по-късно ме започнаха болезнени контракции. 9ч. се боцнах, 12:20ч. проплака сина ми. Нямах усложнения - нито по-силно кръвотечение, нито нищо. Изрично обаче предупредих АГ-то ми (той знаеше за терапията), че съм си сложила инжекция. Упойка не съм имала.

Е и ние сме седалищно, но до колкото знам има 3 типа седалищно предлежание като само в единия вариант може да родиш естествено. На мен не ми се обясняват такива подробности обаче. Интересно защо не си имала спешно секцио?

Ами с дупето напред излезе Simple Smile много бързо се развиха при мен нещата - както казах, малко след 9 започнаха болезнени контракции, към 11:20 ме приеха в болницата и на прегледа се установи, че съм с 8см разкритие. На база това + ехограф + че ми е 2ро раждане (1вото ми беше в 7ми месец с мъртъв плод, главично...) + смелостта на АГ успях да родя бебчо. Не беше и от най-големите бебета - роди се 2900гр. в 37+4г.с.

# 42
  • На север
  • Мнения: 1 377
И на мен ми казаха до последно да слагам инжекции. Преместих ги слетобяда, че гледам повечето почват да раждат през ноща. Казаха ми че за епидурална трябва 7 часа от инжекцията. Чудя се обаче какво ще стане ако се наложи спешно секцио, а си си сложила инжекция? Може би ще минат към пълна упойка?

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
И на мен ми казаха до последно да слагам инжекции. Преместих ги слетобяда, че гледам повечето почват да раждат през ноща. Казаха ми че за епидурална трябва 7 часа от инжекцията. Чудя се обаче какво ще стане ако се наложи спешно секцио, а си си сложила инжекция? Може би ще минат към пълна упойка?

За спешното секцио ми обясни анестезиолога, че е абсурд на пълен стомах да се слага пълна упойка. Общо взето пълната упойка криела повече рискове. Прави се клизма и се слага спинална упойка. Относно инжекциите, още не разбирам кво общо имат с упойките.

# 44
  • На север
  • Мнения: 1 377
Ми хубаво де а при следната ситуация какво следва? Слагаш си инжекцията, изтичат ти водите, отиваш в болницата и се оказва че е примерно седалищно или пък по време на раждането се налага секцио. Тогава как се процедира ако не може спинална заради инжекциите и не може и пълна заради това че си яла?

Общи условия

Активация на акаунт