Дневникът - тема 95 - Да отслабнем всички заедно!

  • 46 733
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
zoi43to, добре дошла и височината ти е перфектна Simple Smile
тиси, поздравления за работата стискаме ти палци все така да ти върви Simple Smile
Herzen, браво че си издържала луната аз нямам такава воля - направо завидях Simple Smile
Franie, с тези ниски килограми няма да намериш дънки - напоследък ги правят все с големи дупета дънките Simple Smile Напразно си изразходила толкоз енергия да мериш Simple Smile
Аз установявам че изразходвам повече енергия от работа отколкото с тренировки ама ето на губя си времето и тренирам вместо да мия прозорци например Simple Smile

# 31
  • Мнения: 978
Хах, за питалите - жена съм 😁😎

# 32
  • Мнения: 1 735
Здравейте и аз искам да се присъединя към вас
На кратко- 167см и 73кг (след 2 последователни бременности). До преди 2 седмици кърмих и сега трябва да влезна в правия път. Направила съм голямо коремче и каквото и да облека не се харесвам + че и с толкова дълго кърмене нося чашка 95Д. Не съм се мерила в см отдавна, но панталони нося р-р 40-42, а блузи М (по разтегливи) и Л. Не се харесвам искам да си върна кг от преди бременностите (58)
Още не съм избрала режим- все се каня на лунната, но все се отплесвам и я изпускам. Най голям проблем ми е храненето, не мога да се храня редовно. Покрай децата насам-натам и я пропусна закуска, я обяд. Моя се връща към 19ч от работа и вечеряме към 20ч, което е доста късно според мен. От както спрях да кърмя и сякаш почнах да качвам кг- до преди месец поддържах 69-70 при това цяла година кантара не мръдна а сега за месец близо 4кг.
Ще ви следя с интерес, пък може и нещо да свърши работа и на мен

# 33
  • София
  • Мнения: 1 434
Kaya, ако нямаш нагласа за драстични промени към този момент, започни с нещо малко, но го мисли всеки ден.
Казвам го, защото неусетно се качват 20 кг. и после става много трудно! И за здравето над 10 кг. вече трябва да светне голямата червена лампа. Например, можеш да махнеш сладкото и хляба и да започнеш да пиеш повече вода. Ако ти е трудно, първо махни сладкото, после намали хляба и така постепенно ще се настроиш на друго хранене, мислене и възприемане на храните изобщо. Може да си навиеш аларма и да се организираш да има нещо готово под ръка, за да не пропускаш. Най-много засищат протеин и мазнини, но трябва да отделиш време да прочетеш малко повече.
Само с едно лунуване не виждам как ще стане, а и аз не съм фен на гладуването като цяло.
Вечерята в 20 ч. не е проблем ако имаш 2-3 ч. до лягане. Поне за нея бих препоръчала да се състои от месо/риба и салата и без картофи, ориз, паста, хляб и десерт Simple Smile
Както и да започнеш, просто го направи още от днес. Казвам го, защото бях царицата на "От понеделник..." Satisfied
И така от понеделник на понеделник +20 кг. и ИР.








# 34
  • Мнения: 1 735
Franie, благодаря за подкрепата. Единствен порок са ми цигарите- иначе нито ям сладко кой знае колко(тук таме на повод да опитам при това от тортата на децата или някоя бонбона), нито пия газирано или алкохол. Пия доста вода, заради децата не купуваме и сокове. Чипсове и разни други обичам, но пък не взимаме пак заради децата. Слагам си малки порции и вкъщи хляб почти не се яде, само когато има супа. Целия ми проблем мисля че идва от това че нямам никакво свободно време за спорт. Е тичам след 2 малки деца, но явно не е достатъчно. Не знам какво да готвя просто, гледам да е засищаща храна понеже моя излиза за работа в 7ч и се прибира в 19ч,  яде само веднъж готвено- той не закусва, само кафе пие и на обяд яде нещо готово- сандвич/дюнер/пица/баничка. Трудно ми е с намирането на режим, който и да почна като кажа че месо не ям и ми казват че не съм за при тях Sad
П.С. захарта влиза към сладкото- чай си пия без захар и като цяло захар почти не използвам

# 35
  • София
  • Мнения: 1 203
Kaya, вероятно си напълняла от нередовно и недостатъчно хранене + изтощение покрай децата. Организмът ти е включил на самосъхранение в един момент.
Може би най-добре ще ти се отрази Зоната. При нея се яде редовно, но по малко. Така ще забързаш метаболизма.
Не забравяй да пиеш и вода.

# 36
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
При мен всичко е под контрол,закучили са се кг. на 78 и не мърдат вече месец,но аз припципно съм доволна.Напъхах се в едни дънки дето не можех и д аси помисля да вляза.Талията ми е широка,в краката и лек луфт-какво му трябва на човек!!!  Simple Smile

# 37
  • София, България
  • Мнения: 812
Така... никаква философия не е това с "мъфините". Просто намазнявате вашите форми за мъфини, слагате пълнеж по ваше желание (аз сложих сирене, маслини и гъби, но може да се слага бекон, шунка, чушка, сирена, кашкавали, каквото ви е кеф) и заливате отгоре с разбитите яйца. Слагате в предварително загрятата ви фурна на 180 мин и до 20-на минути следва да сте готови, ама като видите златистия загар отгоре и си знаете, че сте приключили Simple Smile Направи ми впечатление, че не трябва да се пълни много формата, че те си се издуват бая после във формите. Все едно мъфин наистина Grinning

Направих една 2-часова разходка, гледам, че ми привършваха индийските ароматни клечки, та добре, че имам приятелка индийка, че да ми каже от къде да си купя. Бях се уплашила, че видиш ли трябва да се прибера до България, че да си купя. За тази вечер съм си нагласила салата с домат, краставица, чушка, лук, сирене и маслини плюс таратор плюс не издържах, но си взех сок от нар. Забелязвам, че напоследък много ми се пият фрешове и сокове...Но аз нали твърда като скала и си люскам водата, но този път гледах да си купя най-читавия измежду предлаганите сокове, та поне да мирясам с по-малко зло. Предцикълно изглеждам добре, развивам се в правилната посока, все повече внимание усещам, че привличам. Получих и даже комплимент, че имам хубаво латино дупе. Grinning Та такива ми ти неща се случват с Тисси. Щом започнах отново да получавам комплименти за дупето си значи нещата се нареждат! Юхуу

# 38
  • София
  • Мнения: 2 929
Здравейте. Записвам се и аз в темичката. Най голяма спънка на този етап ми е хапването пред телевизора вечер и обмислям как да се отърва. Мисля да започна със замяната на бирата с чай, а на разните гризинки, семки и т. н. с някакви нарязани зеленчуци под формата на солети.

Килограмите са около 80.

Flowers Bouquet

# 39
  • Мнения: 4 495
Здравейте. Записвам се и аз в темичката. Най голяма спънка на този етап ми е хапването пред телевизора вечер и обмислям как да се отърва. Мисля да започна със замяната на бирата с чай, а на разните гризинки, семки и т. н. с някакви нарязани зеленчуци под формата на солети.

Килограмите са около 80.

Flowers Bouquet

Привет, един съвет от мен: изхвърли си телевизора! Вкъщи все още имаме такъв, но за мен не съществува, дори веднъж го бяха взели за седмица да гледат мачове и като дойдоха да ми го връщат много се смяха - аз ги гледах онемяла, дори не бях забелязала, че го няма телевизора, а не е от малките Joy

# 40
  • Мнения: 1 735
Офтопик
 
Скрит текст:
И при мен е така с ТВто. На стария му се счупи екрана (предполагам децата са помогнали) и комшията даде стария си докато си купим друг, че моя нямаше къде да играе на ПС. Той обаче нямаше звук и бях най щастливия човек. Моя издържа седмица и отиде и си взе нов и сега само ми надува главата. Аз обичам да ми е гробна тишина, децата са ми достатъчни. Сега водим война за ТВ в спалнята.

За Зоната ми е много сложно това пресмятане на блокове и т.н. в групата във фб съм, мъчих се ама не мога да хвана цаката на мерките.
Сега съм се загледала в една- днес я започнах, ако има ефект ще споделя.

# 41
  • Мнения: 7 700
уелкам Лени оф Авалон  Laughing
не се дебелее от бирата, а от мезето с нея  Peace

аз ще ходя при Тиси, ама само как готино и позитивно пише  Crossing Arms Whistling Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 2 929
Абе тука май наричахте бирата "течен хляб" (или в темата за ИР), та не съм убедена колко е безпроблемна, ама теб те знам че си върл фен Joy

# 43
  • Мнения: 1 249
Абе тука май наричахте бирата "течен хляб" (или в темата за ИР), та не съм убедена колко е безпроблемна, ама теб те знам че си върл фен Joy
Наблюдавайки съпруга ми и свекъра, стигам до същия извод, че тя замества идеално хляба. Предполагам, че ако кара човек само на бира, ефекта няма да е същия, но пък ще равносилно на алкохолизъм. Свекърът ми има периоди, в които пие много бира и става с огромен корем, веднага щом я замести с твърд алкохол и отслабва и шкембето се спихва.

# 44
  • Мнения: 3 067
Зоната е равномерно балансирана диета. Т.е. разпределя процента на макроси 40 вх, 30 п и 30 м. Просто има по особено приемане на мазнините и това разпределение е на всяко хранене, не на дневна база.
Ако на някого му е много сложно да изчислява всичко на всяко хранене, може да опита същата логика, но за деня.

Общи условия

Активация на акаунт