Тренировки в домашни условия - 95

  • 40 643
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Бостън
  • Мнения: 13 525
Агент, реших, че постът ти е насочен към моята критика към статията  и честно казано леко се засегнах. Прозвуча ми като просташка шега от типа на "аа крива си, цикълът ли ти идва", честно казано след това разсъждавах, че все пак от толкова години в темата не съм засичала подобен коментар от теб. Не съм те разбрала правилно, моя грешка. Извинявам се! Hug
Няма проблем Grinning Честно казано и аз се засегнах, че след като подкрепих твоята критика с моя критика ми скръцна със зъби, та предположих, че нещо се разночетеме Wink

Закуски - най-любимата е кисело мляко (обикновено или гръцко или кефир или ряженка или каквото кисломолочное произведение съм докопала) с овесени ядки/хубава гранола; протеиновите тип яйца + зеленчук/авокадо и/или шунка/пилешко са ясни, но последните месеци покрай меракът ми да науча децата да си правят сами яйцата изгледах един куп клипове по ютюб на всякакви готвачи и всякакви техники за правене на яйца и честно казано има разлика във вкуса и значение за разнообразието. Филия хубав зърнен хляб тип Езекиел/Тонус + ирландско масло, мням! В случай на максимално угаждане палачинка със или без протеин, но задължително облагородена с много канела, пълнозърнести брашна, смлени овесени ядки и домашно яйце + канадски кленов сироп - това последното трябва да го забранят със закон, като наркотик е! Но това като е хладно/студено, при топло време се пие черно кафе + плод/ове или кисело мляко чисто!

Много се смях вчера, като ви четох - милата Лидия Ковачева сигурно се е обърнала в гроба като е осъзнала, че 30+ год по-късно ние все още любим, тачим и следваме нейните завети. Тя с гладолечението си и онези сладури семейни с разделното определено оставиха отпечатък в съзнанието ми, та и до ден днешен с известен дискомфорт посягам към храна, която не е разделна и винаги пуфтя презрително, когато някой изключи плодовете в диета, чиято цел не е да те извади на сцена в много близко бъдеще Grinning

Мъчно ми стана за кученцето Hug, децата болнички да оздравяват! Hug Hug

Nepo, твоят хубав и умен син май слуша колкото моя син Wink  Все пак браво голямо на детето, че не се е отказал, това изобщо не е маловажно!
Моят е в някаква фаза напоследък седемгодишният гамен с гамен, само бели и глупости върши, та го порицавам и му утроявам домашните задължения (и то след като си загуби всички дисплеи). Вчера след поредното изпълнение зареди чиниите в миялната, направи и изхвърли боклука от цялата къща, направи и изнесе нещата за рециклиране, изкъпа се сам и изми банята и за капак аз отказах да му готвя, защото бях тъжна, та с помощ от сестра си направи и пица и ми донесе парче. Любопитно ми е днес какво ще измисли Grinning

След танталови мъки и с 2 седмици закъснение успях да си завърша предишния цикъл и да си отпочна следващия, но няма да стане както си мислех 12 седмична програма до Нова Година, а нещо по-кастрирано. Е, колкото толкова:
39/33 НМС W6/4
40/33 Elliptical 66 min
41/33 Rowing 22 min + Elliptical 33 min
42/33 НМС W6/5 + Elliptical 33 min
43/33 Rowing 33 min
44/33 НМС W6/6 + Elliptical 44 min

1/66 80DO Booty D9

# 706
  • Мнения: 2 878
Ох, Агент, то да беше Лидия Ковачева, но аз съм била по-голяма, като съм я чела, така че не й се връзвах толкова. "Лечебен глад" е на Пол Брег - онзи митоман с несъществуващата сестра, заради когото толкова години по-късно ям само плодове преди обяд. Един вид, на перманентен фаст съм, но организмът до такава степен е привикнал, че въобще не му прави впечатление.
НФБ, съболезнования за животинката. Много е тежко.

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 16:49 от zvezdi4ka14

# 707
  • Бостън
  • Мнения: 13 525
"Лечебен глад" е на Пол Брег...
Ох, да, абсолютно си права! Нейната беше "Целебният глад"
Интересно, Пол Брег аз съм го чела след нея... а имаше един руснак с уринотерапиите и клизмите, той кой беше?!

https://www.scribd.com/doc/24310554/%D0%9F%D0%BE%D0%BB-%D0%91%D1 … D0%BB%D0%B0%D0%B4

PS Малахов!!!

PS Звезди, Аманда, кой пропускам още.... моля ви, кажете кои тренировки са ви най-омразни от Лифт4, къде има плиометрика и подобни гаври. Аз да си призная не обичам и да изолирам  бицепси, трицепсите иди-дойди, те имат повече нужда от изолация.

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 17:26 от Agent Provocateur

# 708
  • Мнения: 2 878
Всички тренировки, които имат HIIT в заглавието, са почти изцяло плиометрика (в края винаги има упражнения за корема, които милостиво протичат на пода). В началото са по-поносими, но към края нещата силно загрубяват (напр. плиометрична лицева опора, която сигурно могат да изпълнят правилно с толкова повторения 0,01% от всички жени на планетата). По принцип винаги има показан вариант без подскоци, което за мен е ок, ако не трябва да го следваш през цялата тренировка. Напр. при интервалните тренировки или 50/50 става.
HIIT тренировките са или за крака, или за цяло тяло. По-добре си следвай 80ДО за крака (по 1 и 1/2 тренировка на седмица правех аз, като 1/2 беше обикновено Booty, което комбинирах с кардио от Core de Force, където има две 25-минутни тренировки), а за цяло тяло бих препоръчала ACE HIIT на Крис Фрайтаг, но там има безкрайно много варианти. Аз харесвам табата и нейните ме устройват като време (30 минути), но със същия успех можеш да си правиш шредовете и риповете на Джилиън или Dirty 30 от фикса например.
П.П.Аз нямам проблеми с бицепсите, но има упражнения, които ги изолират. Повторенията винаги са по 10, така че имаш вариант между това да ги правиш с по-малка тежест, да правиш комплексни упражнения с по-малка тежест (напр. клек и бицепс) или да правиш съвсем различни упражнения (напр. с пудовка или в опора за коремните мускули и пр.). В първите 6 седмици се комбинират с гръб и са по-осезаеми. След това - с рамена и трицепс и не се товарят толкова. Ако си караш по програмата, определено ще се повлияят, така че ако не ги искаш големи, трябва да променяш.

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 17:58 от zvezdi4ka14

# 709
  • Мнения: 1 345
Агент, аз нямам омразни тренировки, малко трудно издържам тези за крака, но отчитам, че напоследък тренирам предимно вечер, когато съм много уморена от работа. И психически, и физически, че ми се събират едни безкрайни часове висене навън на крак.Освен това и сутрин ставам много рано.
Има изолиращи упражнения за бицепс,  харесвам ги, защото са ми по-лесни  от тези за трицепс, но зависи си човек какво цели.Аз нямам проблем от нарастване на бицепса-писала съм, че не обръщам много внимание как ми се оформят отделните части сами по себе си, важно ми е цялостно да се възприемам като ок.
Най- любими са ми тренировките за рамене, много приятно са вкарани кардио елементите.
Днес още не съм тренирала, вися да чакам малкото дете от школата по английски.

# 710
  • Мнения: 187
Скрит текст:
кучето ни почина и въобще не ми беше до ядене  от мъка Pensive

Чак сега виждам това.
Скрит текст:
Много съжалявам, че трябва да изживееш такава раздяла... Тежко е, знам. И който ти каже, че минава, не е прав. Просто постепенно привикваш с болката. Изпращам ти топла прегръдка.

Дези, дано скоро и лесно изолират алергена.

***

Никога не съм чела Лидия Ковачева. Ще се върна малко назад да видя какво сте обсъждали.

# 711
  • Мнения: 1 345
Ноу фрейм, прегръдки, знам колко е тежко.

# 712
  • Мнения: X
Бич, искрено съжалявам за загубата ти.

Върнах се от доброволстване. Утре пак на път.
Нищо интересно, втора седмица почти не спортувам. До събота ще е така. Криво ми е по тоя повод. Ма на доста по-сериозни човешки драми се нагледах, та не се взимам много на сериозно.

Аз всъщност искам да попитам нещо, ако някой мисли, че въпросът ми е неподходящ, се извинявам.
Скрит текст:
Както знаете от известно време се храня и с месо. Понякога то преобладава в менюто ми, особено по време на фаст. Хапвам и не малко яйца. Млечните не са много. Месото е от малка фермичка до Асеновград, яйцата са от същия магазин - свободно отглеждани кокошки. Почти на 100% съм сигурна в произхода им. На заведение избягвам да поръчвам месо. Работата е там, че от около месец не спиртат да ми излизат пъпки - големи, дълбоки, след които остават дълго време червени петна. По шията, по брадичката и по бузите. Отдадох го на цикъл, овулация и тн, ама то дойде, мина, замина и втори път ще дойде, положението е същото. И все по-зле става. Не помня от години да съм била в такава ситуация. Някой минавал ли е през нещо подобно? Минава ми вече през ума да направя някакво пречистване - без захар, без месо и млечни, без яйца - малко ще ми е трудно, но вече като се погледна в огледалото се плаша. В лицето съм като 15 годишна

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 21:13 от Анонимен

# 713
  • Мнения: X
Отчет - вчера вечерта си направих 5 км. на пътеката + 10000+крачки за деня (отделно от бягането). За днес - Ден 3, седмица 6 от Лифта. За днес пак имам 5 км и вероятно ще заведа децата на кънки, а аз ще бягам на пътеката.

Агент, ХИИТ за крака от Лифта не ми харесват, но аз ги правя по модифицираната версия.

Тили, аз съм по Витас. За съжаление това време на годината ми е основно за ски ...

Но Фрейм, голямо гуш и от мен!

Дух, аз имах подобен проблем.
Скрит текст:
Четох доста по темата. Млечните се считат от много хора за проблем, но аз лично не намерих авторитетно изследване, което подкрепя това мнение. Общо взето, моята интерпретация на статиите и проучвания, които четох е следното: Млякото се предполага като един от компонентите на диетата, които могат да бъдат свързани с почва на акне, но досега няма убедителни доказателства, че млякото и млечните продукти са причина за акне. В крайна сметка, всеки човек е различен и аз реших да пробвам да видя как на мен ще ми се отрази. В началото на септември спрях млечните за месец. Определено кожата ми се изчисти - аз имах проблеми по гърба, не много по лицето. Занапред смятам силно да ограничавам млечните. Не искам напълно да се отказвам от сирена и капучино. Ядковите млека засега не ми харесват в капучиното. За сирената, знам че има доста веге варианти и може би един ден ще премина на тях, но в момента ограничаването им ми е по-лесно. Месо по принцип не ям много - 2 пъти на седмица - пилешко и риба. Яйца също не ям много - 2-3 пъти на седмица. Тях не съм ги спирала.

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 21:49 от Анонимен

# 714
  • Мнения: 2 878
За днес - Shoulder & Arms LIIFT Intervals от B4 LIIFT4 + Lift and НIIТ (кратка самостоятелна тренировка на Джоел, която май не е в отделна програма).
Агент, сетих се, че в Лифт4 има може би 1-2 тренировки, в които последният кръг е за време, а не за повторения, така че може би има упражнения за бицепси и с малко над 10 повторения, но са единични случаи.
Спринкълс,
Скрит текст:
видях, че са екранизирали дебютната книга на последното дете-чудо  - Жоел Дикер. Ако ти се чете на френски - La Vérité sur l’affaire Harry Quebert. Взе ученическия Гонкур преди няколко години. Сравняват го с Филип Рот, а на мен повече ми прилича на леко детинска Дона Тарт, но все пак се чете лесно и за упражняване на езика става.

# 715
  • Мнения: X
Ноу Фрейм, съжалявам!  Hug Именно подобни ситуации са причините да се дърпам да си вземем домашен любимец.  Confused
Агент, а ти хапна ли от пицата, или го попита дали случайно е забравил, че си на режим?  Laughing
Спринкълс, аз яко съм се замислила за 2019, ако пак има БГ edition дали да не се включа. Всъщност, най- вече зависи от летните странствания и графици. Иначе- с огромен кеф!!!

# 716
  • Мнения: 1 431
Духче, коя е тази фермичка? Търся си точно домашни месо и яйца.

Какво е мнението ви за растителните протеини?

# 717
  • Мнения: X
Леа, за да не стане като реклама, ще ти пиша на ЛС.
Скрит текст:
Мен ме омагьоса отношението на хората, като едно време, последният път не им работеше пост терминала и със сметка 22 лв ми вика "хайде, хайде, другия път ще ми платиш". Разбира се изтеглих от най-близкия банкомат, но беше много приятно усещане Simple Smile

За растителните протеини, какво имаш предвид точно с отношение? За кои говориш? На прах или? Като цяло не съм някакъв страшен фен на соевите продукти, защото не знам, кое е по- не ок за тялото ГМО соя или антибиочно месо. Другият вид пък са предимно от глутен - сайтан и темпе. Имам добро мнение за конопения и грахов протеин, но пък са ми покъртително гадни на вкус, ако са само с вода направени
.

Sprinkles,
Скрит текст:
много ти благодаря за мнението. Като цяло млечни много, много не ям. Все съм им се притеснявала от мазнините и на сиренето и на кашкавала. Но след като ходих при Юли, започнах да ям много повече от преди и извара и котидж, и нискомаслено сирене и кашкавал и яйца и месо. За сметка на тях ограничих много от бобовите, ориза, картофите, плодовете и хляба. Това се трупаше в мен няколко месеца и в последния месец и половина кожата ми стана ужасна. Снощи видях, че и на гърба имам 2-3 пъпки, а пък по шията и около ушите никога не съм имала, сега и там имам. Вече седмица и главата много ме боли. Разбира се, трябва си доста по-сериозно наблюдение дали е от храната, но със сигурност от днес изключвам някои групи храни за известно време, за да видя как ще ми повлияе на кожата и главоболието. Ще видя до къде точно ще ми стигне мерака и волята - не си поставям срокове.

# 718
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Проблемна кожа на гърба и аз имам. Лятото минава временно от слънцето, зимата пак се появяват.  Sad Определено проблемът е по-малък, ако не консумирам захар. Вчера ми падна кръвното или захарта на работа и щях направо да се свлека на стола, на който седях. След един сникърс светът се завъртя отново във вярната посока. Обаче точно това се опитвах да избегна. Заместител на сладкото, който работи по същия начин, знаете ли? newsm78 Мега зле ми е в следобедните часове.

Отчитам Chisel Agility. Не смятам да прекъсвам програмата, просто се чудех дали да не вкарам между силовите повече кардио. И дали въобще ще има ефект върху мерките или само ще е загуба на време и прецакана програма? newsm78

# 719
  • Мнения: X
Непо, айрян със сол. И аз съм с ниско кръвно и ако ми стане зле си правя с много сол.
За ниска кръвна захар - стигала съм до хипоглекимия. Личната лекарка ме изпрати да ям шоколад хахах. Та прекалено ограничение май не е много Ок. Иначе аз мед ползвам основно за кафето си. Ограничаване - да, ама напълно спиране... не ми е много ясно защо е нужно.
Иначе вероятно и по-захарни плодове ще помогнат - банан, сладки ябълки, грозде.

Хубав ден на всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт