В момента чета ... 59

  • 68 040
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 149
Опитах се да гледам и не успях. Кастинга е лош, филма посредствен. Според мен това е книга, която не подлежи на филмиране. Дори да е направен дословно пак е трудно да пресъздаде цялостното усещане, което получаваш от написаното. Но това при мен се отнася и за почти всички филми по книги, единици са тези, които са ми харесали.

# 736
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
На мен пък филмът много ми хареса, кастингът- също. Обаче книгата не съм чела. Ще се поправя.

# 737
  • Мнения: 6 460
На мен пък филмът много ми хареса, кастингът- също. Обаче книгата не съм чела. Ще се поправя.
Точно затова си харесала филма, защото не си чела книгата. Wink

# 738
  • Мнения: 11 818
Заинтригувахте ме с книгата и ще я прочета по-натам. Аз също съм гледала филма, но съм пристрастна, защото много харесвам Идрис Елба.

# 739
  • Мнения: 8 949
По случайност първо гледах филма. И много ми хареса.
Сега, когато прочетох книгата, забелязах, че има доста променени неща, но пак си е приятен. Харесвам Кейт Уинслет.

Като стана въпрос за книги и филми, наскоро изгледах екранизацията на "Кутия за птици". Склонна съм да заявя, че филма ми хареса повече от книгата. Ето хората са се сетили да вмъкнат един допълнителен персонаж, но точно на място - имам предвид негъра, който стана партньор на Малори. Все пак малко топли романтични чувства винаги са добре дошли, когато говорим за апокалипсис!!! Simple Smile
В книгата не ми допадна описанието на "съществата" - тип "Пришълецът три". Във филма този момент беше съобразително завоалиран. Нека оставим повече на въображението!

И още нещо да спомена извън темата :
Не знам за вас, но аз много привикнах да чета книгите в електронен вариант на телефона си. В началото ми беше малко странно, но пък удобно - където и да се намирам, мога да си отворя и да си прехвърля няколко страници. И така свикнах, че сега си купувам книга уж на хартия, а накрая я търся да я сваля на телефона и така си я прочитам.... Шантава работа.
До скоро си мислех, че колекцийката ми в телефона е на сигурно място. Обаче ми изчезнаха внезапно почти всички свалени книги. Нямам никаква идея защо така се случи. Някой, ако е по-вещ по този въпрос, много ще се радвам да ми пише на лично да ми обясни.

# 740
  • Мнения: 318
Книгата „Кутия за птици“ ми хареса много,но все не се осмелявам да гледам филма,изглежда ми някак...евтин...
А пък ако са добавили и романтика съвсем ме губят.
Много мразя когато решават да премахнат някакъв момент или да добавят друг,несъществуващ в книгата.
Още помня как се издразних на "Сфера" по Крайтън...

# 741
  • Мнения: 8 949
Аз също бях доста предубедена относно филма "Кутия за птици", /защото намирам някои слабости в книгата/, но учудващо доста ми хареса и ми се видя много добре направен.

Романтиката не е чак толкова биеща на очи!!!
Просто в книгата нямаше такъв персонаж.
Но не беше лошо. На място си беше. Трябвало е и Малерман да се сети!!!

# 742
  • Мнения: 6 149
Заинтригувахте ме с книгата и ще я прочета по-натам. Аз също съм гледала филма, но съм пристрастна, защото много харесвам Идрис Елба.
Аз също харесвам Идрис Елба, но когато прочетеш книгата ще видиш, че не е подходящ за тази роля. Уинслет пък съвсем.

# 743
  • Мнения: 8 949
Заинтригувахте ме с книгата и ще я прочета по-натам. Аз също съм гледала филма, но съм пристрастна, защото много харесвам Идрис Елба.
Аз също харесвам Идрис Елба, но когато прочетеш книгата ще видиш, че не е подходящ за тази роля. Уинслет пък съвсем.

Защо пък?!

На мен и двамата ми се струват на място.

# 744
  • Мнения: 6 149
Вероятно, защото като първо гледала филма съзнанието ти проектира тези образи. Аз затова първо чета, после гледам. Или ако случайно не съм знаела, че има книга изчаквам известно време да ми се заличат в главата. Както например наскоро от темата за номинациите разбрах за "Големите малки лъжи". Подготвила съм я за четене, но и Никол Кидмън е вълшебница, изнесе целия сериал на гърба си, докато останалите просто ми се шляеха някак. Сега не знам какво да очаквам от книгата, затова ще я чета по-натам.

# 745
  • София
  • Мнения: 22 944
Между другото " Големи малки лъжи" ще имат и втори сезон.

# 746
  • Мнения: 8 949
Вероятно, защото като първо гледала филма съзнанието ти проектира тези образи. Аз затова първо чета, после гледам. Или ако случайно не съм знаела, че има книга изчаквам известно време да ми се заличат в главата. Както например наскоро от темата за номинациите разбрах за "Големите малки лъжи". Подготвила съм я за четене, но и Никол Кидмън е вълшебница, изнесе целия сериал на гърба си, докато останалите просто ми се шляеха някак. Сега не знам какво да очаквам от книгата, затова ще я чета по-натам.

Възможно е и така да е.
На мен пък Сандра Бълок ми се стори ужасно неподходяща да изиграе главната роля в "Кутия за птици". Първо четох книгата и наистина си бях изградила друг образ...


# 747
  • София
  • Мнения: 1 244
Вероятно, защото като първо гледала филма съзнанието ти проектира тези образи. Аз затова първо чета, после гледам. Или ако случайно не съм знаела, че има книга изчаквам известно време да ми се заличат в главата. Както например наскоро от темата за номинациите разбрах за "Големите малки лъжи". Подготвила съм я за четене, но и Никол Кидмън е вълшебница, изнесе целия сериал на гърба си, докато останалите просто ми се шляеха някак. Сега не знам какво да очаквам от книгата, затова ще я чета по-натам.

Сериалът е доста добър, и аз първо него гледах. После четох Мориарти и ми е твърде захаросана. Вярно е, че Кидман го изнася на гърба си и фокусира важното. Обратното, романът ми беше доста по-размит и чиклитски с "елемент на сериозност".

# 748
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
И аз много харесах сериaла Big Little Lies, но имам опасения, че с авторката на книгата няма да си допаднем особено. Все пак мисля да ѝ дам шанс с най-новата ѝ книга Nine Perfect Strangers.

Прочетох "Бал в Мулен Руж" на Радостина Ангелова и за пореден път тази жена не ме разочарова. Много мила книга, интересна, приятна за четене и някакси уютна. Вътре има Париж, има и България, има добре поднесена любовна история, както и доста изкуство (заглавието идва от популярна картина на Тулуз-Лотрек). За мен е даже по-добра от предишната ѝ книга "Афиши в огледалото".

Започнах "Ясновидката" на Маргарет Атууд. Не бях решила дали да я чета, но ми я подариха и ме загложди любопитството Simple Smile

# 749
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не можах да я изтърпя "Гласът на острието" и я зарязах. Трябва да имаме постоянна малинена тема, че не ги записвам зарязаните.
Започнах "Библиотеката на мъртвите" от Глен Купър и се надявам да си оправя вкуса.

Общи условия

Активация на акаунт