В момента чета ... 59

  • 68 033
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 346
Хе-хе, и аз хич не обичам научна фантастика, не знам защо, така и не можах да се запаля по този тип книги.

# 706
  • София
  • Мнения: 17 280
Азимов има една поредица за Фондацията. Не съм сигурна в последователността на романите обаче.
Преди тях може да се прочетат Голото слънце и Стоманените пещери, те поставят основите. Толкова ми харесваха навремето, ама толкова, че не можех да се спра. Сега ми се виждат наивни, но си мисля, че още има хляб в тях.
Реално, от днешна гледна точка, създаването на Фондацията си е едно създаване на Уикипедия, интересно е да се прави паралел.

# 707
  • Мнения: 25 600
Само да няма много роботи и космически кораби.

Е-е-е, на този автор роботите са му най-интересните.  Laughing
Майтап. Виж трилогията за Фондацията. И тя ако не ти хареса, вдигам ръце.  Grinning

# 708
  • España
  • Мнения: 342
Започнах Истината за случая Хари Куеберт. Харесва ми,  снощи четох до късно,  не ми се оставяше,  за малко да се успя за работа днес.

# 709
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Аз безславно заразях Чистота на Франзен! Почти нямам недочетена книга, къде на инат, къде от други подбуди, единици са книгите, които съм зарязвала недочетени. Е, такава тъпа книга! Мъчих я две седмици и онзи ден я оставих на мира. Тотална логорея, не схванах дори намек за идея, а прочетох около 40%. Срещнах прекрасни отзиви, до възторжени на моменти, та мигах като теле после. Явно не съм в час, но категорично най -слабата книга евър, на която съм попадала!

# 710
  • Мнения: 320
Прочетох Тебеширения човек, всичко сте казала за нея, хареса ми и на мен.
Завърших и двете испански трилогии. Тук по-скоро съм разочарована. Първата част на трилогията за Бастан много ми хареса, но след това всичко ми беше страшно предвидимо и скучно. Преди бях писала, че Долорес Редондо е по-добрата писателка, но вече не съм сигурна.Grinning От трилогията за белия град ми допадна последната част, защото ми напомни на книгите на Кейт Мортън, обаче и тук ми липсваше оригиналност.
И да кажа и аз за фантастиката, най-любимото ми от класиките е Лявата ръка на мрака, чела съм я и аз не знам колко пъти и не ми омръзва.

# 711
  • София
  • Мнения: 3 290
Тарталета, не си сама. И аз не успях да вникна в книгата. Ако я бях чела преди 20 години, може би щях да я оценя. Ама сега хич не ми се чете за хора, дето само се мотат и нищо друго не правят.

# 712
  • Мнения: 6 346
Завърших "Мозайка от убийства" и се нареждам в дългата редица от доволни. Simple Smile Наистина е оригинално написан роман, преплитат се две истории, съответно с 2 "мистерии" за разрешаване, не е лесно да се досетиш кои са извършителите (аз по принцип рядко се досещам, но тук авторът много се е постарал).

Завърших и шведската за двора на Густав ІІІ в края на 18-и век ("Barnbruden") - също интересна книга, много любопитни неща се научават, авторката се е подготвила добре за епохата и порядките по онова време, а основните герои са исторически личности, с реалната им житейска история, макар че със сигурност има и доза художествена измислица. Имам и втората част, купих я заедно с първата, сега ще продължа направо с нея, но лошото е, че е трилогия, а нямам третата книга... Ако продължи да ми бъде интересно и държа да чета и третата, нея сигурно ще я купя в електронен вид.
Скрит текст:
Хубавото на шведския книжен пазар е, че можеш да избираш между издания - най-напред излиза книгата с твърди корици (не знам дали абсолютно всяка излиза така, но тези, за които се очакват големи продажби - да), след около година излиза с меки корици. Междувременно, още от самото начало, пускат аудиокнига (там се държи много на тази форма) и електронна (epub), като цената на електронното издание е колкото на изданието с меки корици, а то пък е значително по-евтино от изданието с твърди корици. И една такава книга (с меки корици или електронна) излиза 10-ина лева. Разбира се, шведският пазар е голям, а и книга на шведски може да се чете и от норвежците, датчаните и финландците, дори и да ги затруднява донякъде - това също благоприятства продажбите.

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 09:23 от Cioccolata

# 713
  • София
  • Мнения: 6 028
Аз завърших The Outsider на Кинг и честно казано, малко съм разочарована. Започна много добре и силно, заинтригува ме, но след средата доскуча. Няма да разказвам повече, Кинг си е Кинг, много увлекателен разказвач. Simple Smile
Сега чета Вечерята на Кох, не е много интересна. Май Кох няма да се окаже мой автор.

# 714
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Тарталета, не си сама. И аз не успях да вникна в книгата. Ако я бях чела преди 20 години, може би щях да я оценя. Ама сега хич не ми се чете за хора, дето само се мотат и нищо друго не правят.

А, баш! Виж колко хубаво си го казала с две думи!
След този челен сблъсък трия останалите книги на Франзен, които ми бяха в списъка за четене. Няма да си причиня отново подобна мъка!

# 715
  • София
  • Мнения: 4 899
Тарталета, не си сама. И аз не успях да вникна в книгата. Ако я бях чела преди 20 години, може би щях да я оценя. Ама сега хич не ми се чете за хора, дето само се мотат и нищо друго не правят.

А, баш! Виж колко хубаво си го казала с две думи!
След този челен сблъсък трия останалите книги на Франзен, които ми бяха в списъка за четене. Няма да си причиня отново подобна мъка!

Да се присъединя и аз - след "Чистота" никога повече Франзен!

# 716
  • София
  • Мнения: 6 028
Аз така след Свобода. Simple Smile

# 717
  • Мнения: 6 346
Олеле, аз тъкмо му бях хвърлила око на Франзен и мислех да започна точно с Purity. Не веднага, но го обмислях.

# 718
  • София
  • Мнения: 5 562
Cioccolata, аз пък съм от фен-клуба на Франзен. Simple Smile Той е по-циничен тип автор (нямам предвид вулгарен) като светоглед. Но всъщност го намирам за много адекватен съвременен писател. Опитай го. Може пък и да ти понесе.

# 719
  • Мнения: 6 346
Ами, може да му дойде редът през тази година. Simple Smile Аз не правя определен план, а просто набелязвам и после до голяма степен се оставям любопитството да ме дръпне в някоя посока. А иначе мисля да продължа с втората част на шведската трилогия, но и с "Живи рани" на Виктор дел Арбол, любопитна ми е и тя, а и четох много хубав отзив за нея.

Общи условия

Активация на акаунт