Всичко за всички марки гел лакове-21

  • 40 835
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 892
Мерси, ще си взема сива  Hug

# 691
  • София
  • Мнения: 3 414
Акварелни бои има в борнприти,днес съм им сърдита много.

# 692
  • Paris, France
  • Мнения: 14 290
Номер, Сенсор са две черни дупки , от двете страни на входа на лампата
 Сенсор по подразбиране, или дефолт е да си пъхнеш ръката, без да се натиска никакво копче, освен това за включване, ако има такова. В Сън1 и Сън2, ако не натискаш нищо, като си пъхнеш ръката лампата свети 2 минути или докато извадиш ръката преди да са изтекли 2 минути. Удобно е много за топа. Само пъхам ръката и си чета нещо на телефона. Неудобство е, че ако клиент или ти си мръднеш ръката може да изгасне, а клиентът да не забележи. Може и да изгасне, но при ново мръдване да се включи и понеже не помни времето гори още 2 минути. Когато натиснеш копчето на старата Sunone, която аз имам, лампата светва и свети 5 (8 в моя случай и други, нещо е развалена), 30 или 60 век, независимо дали вътре има ръка или мостри. И свети докато не изтекат секундите, за които съм натиснала копчето. Така пека мостри. Иначе изгасва. Като трябва да пека дълго, 4 Мин, примерно е много досадно да натискам 60сек непрекъснато и затова навирам една дебела пръчка пред сенсора. Така свети 2 минути и след 2 Мин, като изгасне стъпвам и пъхам кола пак за да светне.

Накратко - в твоята, моята и подобните големи лампи ако нищо не натискаш свети 2 минути. Елементарно.

В Сън1 няма специалната програма, при която лампата първо мига, после светла и най-накрая пече. Такава има в Сън5, Сън2 (твоята), Сън8 Итн. Моята има само копче за намаляване на 24в, наполовина, което може да бъде натиснато във всеки момент и действа веднага. Аз не го ползувам. Удобно е за гелове, които парят, но те си парят и на половин мощност. Като работи и го натиснеш няколко пъти се вижда как става по-тъмно и по-светло в лампата. Между другото, когато работи на половин мощност работи на 11-12 вата, а не на обявените 24. Тествах с ватметър. Това е за да пестим ток, хаха. Новите комбинирани уредби са доста, хм, спестовни. Гледам, че вече се предлагат лампи с 35-36 лампички вътре като 72 ватови.

Ками, хубава е лампата, стига да не очакваш Сън3, но ти такава си имаш. Можеш и заедно да ги ползваш, защото няма разлика във времената за печене. Вземи някаква, защото за тебе е супер важно да имаш резервна! Дано да не се разочароваш след Сън3. Пиши обезателно на продавача да я тества и да измери времето. Да не ти дойде неработеща. Успех и чакам да сравниш.

Повечето големи лампи, даже CCFL LED, като диамант, дето сега струват 12-15$, предлагани в момента имат сенсор. Съновете, изредени в списъка на 1ва страница всичките имат сенсор, така че не го мислете!

Sunone, Sun1s, Sun2, Sun2c имат сенсор, който се включва за 2 минути.

Sun6, Sun8, Sun9 във всички разновидности - отворени от 2 страни, като мост са се включват за 99 секунди ако не се натисне копчето.

, за хигиената в западните салони  - тук не стерилизират. Ако видиш с какви пили работят повечето ще се хванеш за главата. Някои пилят лепкавия слой на гела. Така ги били научили. Честно, съмнявам се, че мият приставки. Аз не давам да ми пипат кожите, но отивам с оправени и нищо не казват. Имаше доскоро и салони в гаражи, с китайки, които не знаят бъкел френски. Имат една кофа с акрил и огромно шише с номер на средата на гаража. Работят без ръкавици.

# 693
  • Мнения: 1
Здравейте бих искала да попитам някой има ли поглед над продуктите на Lila Rossa

# 694
  • Мнения: 5 892
Благодаря ви момичета  Hug

# 695
  • София
  • Мнения: 1 691
Някой да има комплекта за маникюр с ув лампата? Тази течност - Финишинг, става ли за обезмасляване на нокъта. Не искам да правя изграждане, а само да се лакирам с гел лакове - купих си отделно база за гел, топ лак и цветен ув лак, ползвам финишинга за обезмасляване, но не ми държи лака, пада на голяма люспа до 3-4 дни.
Вчера пробвах със спирт, да видим колко ще издържи. Друг вариант е базата да е калпава, някакво Коди е, менте. Купих го от Илиянци.

# 696
  • София
  • Мнения: 3 414
Кой точно комплект?
На 1 стр пише кое какво е от къде и защо не купуваме от други места.

# 697
  • Мнения: 5 892
Не знам какво качество очакваш от база от пазара....

# 698
  • София
  • Мнения: 1 691
№ Комплекта го пуснаха по-миналата седмица.
Скрит текст:
Ето въпросния финишинг:
Скрит текст:

Сега намирам темата, прочетох всичко на първата страница, яд ме е, че не намерих време да прочета преди да купя всичко (и лампата), но с малко бебе само това ми беше на главата, а мъжа ми доста изненадващо ме попита дали искам да ми го вземе, докато пазаруваше в Лидл.
Ако бях видяла 48 ватовата лампа от Али, щях да взема нея, но вече е късно. Ще чакам Лидл-ската да даде фира или да и се изнервя, ако не може добре да работи.
Иначе за пръв път си слагам гел сама (имам 3-4 процедури от маникюристка, държеше ми 2 седмици).
Ноктите ми са тънки, меки, гъвкави, гладки. Израстват бавно, леко тумбести са, нямат особена форма и понякога отдолу се белят.
Леко матирах нокътната плочка, втрих добре "уж обезмаслителя" и започнах да нанасям слой база, два слоя цвят и слой топлак с печене на всеки слой, възможно най-тънко нанесени, със запечатване и без да допирам до кожички и т.н. Последно махнах лепкавия слой.
Иначе когато ми донесе комплекта видях, че е за изграждане и просто исках бързо да пробвам какво ще стане, за това отскочих до Илиянци, който ми е на 3-4 минути от вкъщи и само там се сетих, че съм виждала гел лакове.
Ясно е, че ще се купуват други Simple Smile

# 699
  • Paris, France
  • Мнения: 14 290
sweetvit, този комплект за нищо не става, още по-малко за меки нокти

Finishing - е течността за махането на лепкав слой. Тя не обезмаслява нокът. Преди праймър изтривалка със спирт. Клензъри обезмаслява и маха и лепкав, но финишингът не. Можеш да почистиш със спирт 90° или по-висок.

Лампата е боклук и не пече качествено. Неоните са разположени на тавана, а не отстрани. Сигурно е преседяла с години по складове, защото тези, които видях пекат по-зле от моята стара УВ, която е ползувана и крушките не са сменяни с години.

Останалите 215 боклука в комплекта като удължители, гилотина (нокторезачка за удължители) , разни пилички, четчици и подобни са, повечето ненужни за гел-лак, но и гел.

Съветвам те да опиташ да върнеш кита, в Лидъл е лесно. Не знам за колко си го взела, но тук струваше 50€ и доста хора се полъгаха.

Купи си една Сън1 от разпродажбата. В момента със 100лв можеш да си купиш всичко необходимо, повечето неща от Али. Идват бавно, да, но поне са качествени. От там можеш да вземеш всичко, в качество по-добро от това, което си купила. Даже можеш да почнеш, ако не ти се чака, с база, топ и ултрабонд от Коди, а след това да си купиш и базата от Али за 4 лв. Принцесата е тествала и Коди и Миши и пише, че са добри. Има и каучукови топове в Али, които били толкова добри, колкото Коди.

Причината да те ръчкам да връщаш е, че с тези продукти ще си доскапеш ноктите. Направо иди и я върни! Ако не, опитай да продадеш!

И не се хвърляй на първото видяно.

В началото никога няма да постигаш 2те седмици, които ти държи маникюр с гел, направен професионално, дори да накупиха това, което сме препоръчали. Но, с времето ще успееш.

Дори и да купиш оригинално Коди примерно, или Гелиш, с меки и тънки нокти няма да има добър резултат в такава лампа. Повечето в темата сме имали такива лампи. За да ми седи лака печах поне двойно. 2 Мин база, 4 Мин цвят и 6 Мин топ. А твоята лампа не е като моята стара и няма крушки отстрани. Успех каквото и да решиш.

Не знам какво качество очакваш от база от пазара....

Много се смях. Blush

# 700
  • София
  • Мнения: 10 335
Я да ви разпитам за ел.пилите Simple Smile

Моят мъж използва ето този дремел:


Скрит текст:
За направата на ето тези красоти:

Мисля, че мога да я използвам и за нокти само не знам какви накрайници да взема, моля да ми препоръчате марка и какви да са керамични или диамантени  newsm78

Няма да прекалявам с пилата, най-много да махна само топа до цвят, до база ме е страх! Искам и цял комплект(най-грубо до гумичка за заглаждане) за обработка на кожичките, имам един палец, който ми създава ядове.


# 701
  • София
  • Мнения: 1 691
Невенка, благодаря ти... разбрах... щом изобщо не става лампата, ще се опитам да върна комплекта. И без това нищо, освен веднъж този финишинг не съм ползвала.
Към 70лв струваше.
Може ли някой само да ме светне, понеже не работят линковете на първа страница, коя е лампата. Тази ли?
https://www.aliexpress.com/item/YingJia-48W-SUNONE-Professional- … .0.badb2e0ebSU6tS

# 702
  • София
  • Мнения: 10 335
Невенка, благодаря ти... разбрах... щом изобщо не става лампата, ще се опитам да върна комплекта. И без това нищо, освен веднъж този финишинг не съм ползвала.
Към 70лв струваше.
Може ли някой само да ме светне, понеже не работят линковете на първа страница, коя е лампата. Тази ли?
https://www.aliexpress.com/item/YingJia-48W-SUNONE-Professional- … .0.badb2e0ebSU6tS


Накратко, най добра лампа Sun 3, 48W. Основа, гледай да не е китайска, все пак си го слагаш директно на нокътя.... има огромно разнообразие и повечето стават, аз съм фен на отлепващите бази, най-добра поне към днешна дата за мен е Алесандро, за съжаление в България я спряха и може да се купи от Германия. Цвят, най-евтини и поне двата които изпробвах са супер пигментирани са GDCOCO, тук може всичко, имам хубави гелове от 2лв. до 50лв. харесвам еднакво и едните и другите. Разбира се ори тези от 2лв. има известна доза фира, не всички стават  Mr. Green топ, тук имам 2 любими все руски... ако е от Алиекспрес, най-сполучливия който съм тествала Sapphire  Top Coat с уговорката, че на ръце не съм го използвала, не знам как се държи след седмица-две.
Линкове не давам, използвай търсачката на Алиекспрес.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 7 731
   sweetvit  връщането в Лидл е безпроблемно-фирмена политика. С касовия бон в най-близкия магазин без обяснения и ти връщат парите. Няма какво са олитваш Лидл са железни в тая насока. Другата лампа на Силвъркрест е хубава Лед с 18 лампи,затворена. Пече супер,но е на цената на Сън3 45лв. и я пускат много рядко.

 Моят топ на Гелиш кацна в Англия и другата седмица ще е при мен  Laughing. Пуш Ъп топът на Ника също трябва да дойде ...само да не ме мързеше толкова да се лакирам Laughing.
    Вчера отидох на маникюр при кварталната маникюристка. Не ме питайте как  Joy  със сак  Joy Joy Joy. В него Сън 3 /защото тя е с диамант,а аз на него вяра му нямам/, с предварително оправени кожи. Голямо пазарене падна/ Исках да ми оформи ноктите и да ме лакира. Събрахме целия салон и сумати клиентки на фризьорките. Момичето е свястно,но не чете....Взе да ми обяснява как нищо не правя с тоя Микросел под базата и как видиш ли лакът ми щял да падне до сутринта  newsm78. Викам и лакирай и не умувай  Laughing. На всичкото отгоре не ми повярва,че от две години нон стоп съм с гел лак.... Много ми беше забавно пак ще отида  Laughing. Като се прибирам от работа ще мина да и покажа,че не е мръднал лака  Laughing.

# 704
  • Мнения: X
Grinning може и да падне, на мен с Борн Прити база и Микросел, ми пада до максимум 12ч. Обаче с Алесандро не мърда поне 3 дни. Предната седмица се отлепи леко на единия пръст на 3тия ден, на 5тия падна сам, но на друг пръст, на отлепения остана Grinning а на другите едвам го свалих заедно с част от повърхността, която си беше идеално гладка преди да поставя Микросела. Сега вече съм с Микросел два слоя каре, Коди фрешер и бонд по края , Алесандро на цял нокет, китайски цвят Розалинд(който с Гелиш ми пада почти веднага, явно става много твърд) и Коди топ. Вече 3 ден седи без никъде отлепено, и топа е все още идеално бляскав (понеже се коментираше за Гелиш и Коди, до сега съм ползвала само Гелиш и сега ми се струва, че Коди е по-дълго и по-бляскъв). Аз поръчах лампа Star от алито 48-72W уж имаше висок рейтинг и 288 закупили със сензор за изключване, дано е добра, още я чакам. Старата ми също беше китайска и все още си работи перфектно, но няма таймер Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт