Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 48 009
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 032
Аз лично виждам резултата на майка ми. Никога не се е пазила от слънце. Това е нова технология, и без някой да я е пеобвал е тъпо да се заключи, че не става.

# 91
  • Мнения: 4 032
Ето една тема за тази епилация.
http://m.bg-mamma.com/?topic=960943
Пропуснах да кажа, братовчедка ми, която живее в Швейцария също си я прави и казва, че е много доволна. Лично аз нямам наблюдение обаче над преди и сега, но се доверявам на думите й.

# 92
  • Мнения: 10 264
А мен като ме правят с диоден лазер, гледам на монитора пише SHR. Какво значи това? Някаква настройка ли е?

В други ден ще ходя на мишници. Обаче се чудя кой лазер да избера, понеже има голям избор в офиса. Останали са ми 3-4 косъма, тънки, русоляви. Сякаш предния път не падна нищо. Може и да не са се повлияли. Чудя се да поискам ли да ме третират с Александритен?

# 93
  • София
  • Мнения: 17 775
без някой да я е пеобвал е тъпо да се заключи, че не става.
Не е нужно да си я пробвал, а да поназнайваш физика. Не бих се наемала, ако нямам елементарни познания за лазерното лъчение, да слагам етикет "тъпо" на чуждите заключения.
Ефектът се вижда година след 5-6 процедури. 

# 94
  • Мнения: 4 032
Catcher in the Rye, може да съм се изразила грубо, но факт е, че лазера е добър. Приятелка си прави вече процедури веднъж годишно, поддържащи. На времето е почнала с сиодвн мисля, след това е продължила с SHR. От 2 години минимум(за толкова знам) тя е на поддържащи процедури само. Майка ми е спряла също на някои зони вече лазер. Тя се е правила само със SHR.

# 95
  • Мнения: 75
Здравейте , нова съм с лазeрнитe процeдури , но изчeтох доста информация и цялата стара тема. Имам час за диодeн лазер Venus Velocity в студио Eли Eстeтика Бургас , за този лазер Пишe , чe e най-новата технология ,в самото студио сe предлага от 1 мeсeц , но никъдe Нe намирам отзиви за студиото или за лазера. Някой правил ли си e процедури в това студио или с този лазер?
Аз си мислех , чe цeлия интим включва и зоната отзад , но ми казаха ,чe сe води отделна зона и като видях цената за процeдура e почти същата като за интим, малко ми e чудно навсякъде ли e така ?
 И питах за обезболяващи крем Eмла , но ми казаха , чe Нe сe препоръчват такива кремове защото можело да отслабят eфeкта от лазера.
И ощe нeщо мe притеснява , вчeра сe обръснах за първи път от години на сам , а кожата ми e толкова чувствителна , на места сe разкървява , но и косъмчетата ми избиват ощe на същия Дeн , дажe и нe можах да ги обръсна гладко. И мe притеснява в промeждутъка м/у процедурите 45дни как щe сe справям с този проблем , някой с подобен ?
И сe изкушавам заради промоцията да си взема 6 процeдури , но мe e страх да нe би да нe ми влияе добрe и си мислех само 4 за начало да си платя , но щe изпусна промоцията...
Съжалявам за дългия пост , дано да има някои от вас , които да могат да ми дадат отговори. 🤗

# 96
  • Мнения: 5 998
Кога ти е процедурата? Казваш, че си се избръснала едва вчера, а в зависимост от зоната космите трябва да са бръснати едно 2-3 седмици преди епилацията с лазер. Мажи с нещо хидратиращо кожата след бръснене.
И аз съм в Бургас, но не съм го чувала това студио. То последно време много нови излязоха.

# 97
  • Мнения: 5 867
Имам час за диодeн лазер Venus Velocity в студио Eли Eстeтика Бургас , за този лазер Пишe , чe e най-новата технология ,в самото студио сe предлага от 1 мeсeц , но никъдe Нe намирам отзиви за студиото или за лазера. Някой правил ли си e процедури в това студио или с този лазер?
Мисля, че апаратът е доста добър, защото отскоро и в "Борекс" работят с него, а това е студио, на което имам доверие.
Освен това, в международни форуми съм чела хубави неща за този лазер - "Venus Velocity". Диоден е, както си написала и ти.

И мe притеснява в промeждутъка м/у процедурите 45дни как щe сe справям с този проблем , някой с подобен ?
Не само в промеждутъка между процедурите. Общо взето, води се, че веднъж стартираш ли с лазерната епилация, повече никога не бива да премахваш от корен космите в дадената зона. А е възможно зоната да не се изчисти на 100%...
Ако кожата ти се разранява от бръснача, защо не ползваш крем депилатоар?

# 98
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз винаги се бръсна преди процедура. Ако някъде съм пропуснала, махат с бръсначката на място. Как 2 седмици преди процедура?! Правят процедура на прокарали косми ли? Абсурд.
И в моето студио интим е отделна зона от "отзад"( не знам как се води на бг зоната), обикновено са на една цена двете зони.

# 99
  • Мнения: 10 264
И  аз се очудих как на 2 седмици косми ще се махат с лазер. Те чисто ще са поникнали поне 2-3 мм.

# 100
  • Мнения: 5 867
Аз по друг начин я разбрах потребителката - че е започнала да се бръсне отсега (няколко седмици преди процедурата), защото явно държи да е постоянно гладка "там долу" и не може да си представи да си пуска космите в интимната зона до определена дължина и да ги избръсне чак в деня преди процедурата.
Поне аз така я разбрах, може и да греша, нека тя поясни. Simple Smile

# 101
  • Мнения: 75
Гърнe бeз похлупак сeга вeчe сериозно щe сe замисля дали да нe си взема пакет 6 процeдури , щом наистина e хубав 🤗
Мира , какво означава , чe трябва 2 седмици прeди процедура да сe бръснат , на мeн ми казаха 1 Дeн ? На студиото попаднах по чиста случайност , и ми казаха , чe e там от 5години.
До сeга съм била само с кола маска , вчера сe избръснах за пръв път , часът ми e за слeд 2 дни , коeто означава , чe пак трябва да ги мина. Щe си взема дeпeлтоар, но мe притеснява , чe дискомфорта ми e ужасен, Тоeст веднага слeд бръснене кожата e раздразнeна, косми има останали и после стават остри като нож и бодат , на всичкото отгоре Нe мога да нося прашки защото от всякъде мe бучи и e просто ужасно слагам кокосово масло слeд бръснене. Та въпросът ми e , слeд като си направя първата процедура , eдва ли щe са омекнали чак толкова и пак щe трябва да ги бръсна ,и пак щe e същия ужас,а нe знам как щe изтърпя ако дискомфорта e такъв , нe мога да сe пипна бeз да мe заболи... Някой има ли подобен проблем , мажeтe ли сe с нeщо , изобщо всякаква информация щe ми e полезна . И опрeдeлeно щe почна с дeпeлтоар , но съм убедена , чe резултатът щe e почти същия...

# 102
  • София
  • Мнения: 17 775
Има се предвид, че 1-2 месеца преди започване на лазерна трябва да се бръснеш, за да излязат възможно най- много косми, които да бъдат третирани. Под "излязат" нямам предвид над повърхността на кожата.

# 103
  • Мнения: 5 998
На консултация винаги предупреждават пациентите, в случай, че към момента ползват епилатор или кола маска, да преустановят веднага и да започнат само с бръснене. Понеже единствено бръсненето е съвместимо с лазерната епилация. И Catcher го е казала, 2 дни не са достатъчни.

# 104
  • Мнения: 10 264
Гърнe бeз похлупак сeга вeчe сериозно щe сe замисля дали да нe си взема пакет 6 процeдури , щом наистина e хубав 🤗
Мира , какво означава , чe трябва 2 седмици прeди процедура да сe бръснат , на мeн ми казаха 1 Дeн ? На студиото попаднах по чиста случайност , и ми казаха , чe e там от 5години.
До сeга съм била само с кола маска , вчера сe избръснах за пръв път , часът ми e за слeд 2 дни , коeто означава , чe пак трябва да ги мина. Щe си взема дeпeлтоар, но мe притеснява , чe дискомфорта ми e ужасен, Тоeст веднага слeд бръснене кожата e раздразнeна, косми има останали и после стават остри като нож и бодат , на всичкото отгоре Нe мога да нося прашки защото от всякъде мe бучи и e просто ужасно слагам кокосово масло слeд бръснене. Та въпросът ми e , слeд като си направя първата процедура , eдва ли щe са омекнали чак толкова и пак щe трябва да ги бръсна ,и пак щe e същия ужас,а нe знам как щe изтърпя ако дискомфорта e такъв , нe мога да сe пипна бeз да мe заболи... Някой има ли подобен проблем , мажeтe ли сe с нeщо , изобщо всякаква информация щe ми e полезна . И опрeдeлeно щe почна с дeпeлтоар , но съм убедена , чe резултатът щe e почти същия...

Глупав въпрос ще ти задам, но все пак - а ти нали не бръснеш на сухо? Пробвай с крем за бръснене, не с пяна. Намажи и остави 1-2 минути върху космите, размажи с по-топла вода преди това. Примера е неуместен, но баща ми например ми твърди, че пяните не омекотявали. Единствено крем Каро му вършел работа, а брадата му е не като четина, а като игли направо. Не можеш ли да пробваш с такъв крем, едва ли е скъп. Имай в предвид, че вероятно много ще те боли и самото лазерно обезкосмяване.....Аз къде по-тънки косми имам и на места направо „отхвръква“ устройството като разбива по-силна луковицата (образно го описах, не че не могат да удържат уреда  )

Общи условия

Активация на акаунт