КРУИЗИ /Тема 12/

  • 61 169
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 319
Много благодаря!

# 721
  • Мнения: 282
Аз пак да ви досадя. Останаха 3 дни до нашият круиз Геноа - Неапол - месина - ла валета - Барселона и Марсилия . Моля ви за съвети къде да се разходим сами и къде да вземем екскурзия и екскурзиите е по-добре сега предварително да ги букнем от Мсц или на място по пристанищата ? Много ви благодаря

# 722
  • Мнения: 564
Наскоро се върнахме от круз с посетени някои от тези пристанища .
Никъде не сме позлвали екскурзии ,само Hop on hop off автобусите.Като само за Генуа само се оказа  безсмислено.

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Никъде екскурзии. Писано е много за всички тези пристанища, информацията е много и добре смелена. В Марсилия е само една идея по-сложно придвижването до града, навсякъде другаде е елементарно. В Малта си спира на центъра, по един асансьор си горе на Upper baraka gardens, в Барселона хващаш за 2 Евро пристанищния рейс, който да те изкара до паметника на Колумб и от там си решаваш къде да ходиш и какво да правиш, в Неапол е отново до центъра, можеш пеш, можеш до Помпвй, можеш да хванеш фаст фери до Капри, може всичко, в Месина си спира отново на центъра, може да се иде до Таормина, може В Сиракуза, макар и да е малко по-далеч, може до Етна. Трябва да си направите план пресвартиелн, за да видите повече неща.

# 724
  • Мнения: 4 734
Някой да е купувал круиз от cruise24.de? Направи ми впечатление, че в техния сайт за круиз на Коста децата са безплатно? Така ли е наистина в крайна сметка? Защото като букна същия круиз директно в сайта на Коста за децата се слагат по едни 150 евро на дете за пристанищни такси за 7-дневен круиз... Да не би после да се начисляват тези такси допълнително? Или наистина круиза ще излезе с 300 евро по-евтино за семейство с две деца? Да не говорим, че немския сайт има допълнително някакви отстъпки от цената...
Например круиза, който гледам в сайта на Коста ми излиза 1658 евро (вътрешна кабина 2+2деца ), а в немския сайт има вътрешна от 1118 евро... Ееее това си е доста разлика?!?Satisfied Има ли уловка в този сайт?

# 725
  • Мнения: 511
lunna pateka, ние купихме точно от cruise24.de, само че с MSC. Мъжът ми беше разгледал голяма част от немските сайтове и се спря точно на cruise24.de, защото там цената беше най-добра. Не е имало никакви уловки, платили сме това, което беше обявено. Круизът предстои, надявам се и на кораба всичко да е точно.

# 726
  • Мнения: 4 734
lunna pateka, ние купихме точно от cruise24.de, само че с MSC. Мъжът ми беше разгледал голяма част от немските сайтове и се спря точно на cruise24.de, защото там цената беше най-добра. Не е имало никакви уловки, платили сме това, което беше обявено. Круизът предстои, надявам се и на кораба всичко да е точно.


А вие с деца ли ще пътувате? Аз се страхувам да не стана така, че в последствие след началната резервация да ни ги сложат тези пристанищни такси за децата?!?

# 727
  • Мнения: 511
С деца пътуваме, да.
Нищо не са ни слагали после, това което беше обявено, това платихме.
Само дето ние резервирахме на ранни записвания, а после цената падна, но никой не е застрахован от такива неща.
Ако нещо друго те притеснява пиши, ще разпитам мъжа ми подробно, но целия процес резервация-капаро-плащане беше напълно безпроблемен.

# 728
  • Мнения: 564
И аз тези дни ще резервирам през тях. Цените са много добри. Децата са фрии и няма бакшиши. При мен цената е 738 Евро срещу 1408 Евро от сайта на Коста.
И Блед го е препоръчвала, така че мисля че няма да има проблем.

# 729
  • Мнения: 22
Понеже няколко пъти стана дума - ето така изглеждат въпросните пластмасови карти, който ви дават на слизане в Оман.
Нямате нужда от виза, когато сте на круиз, това ви е достатъчно.


# 730
  • Мнения: 393
Здравейте.
Предстои ни круиз от Барселона до Амстердам
Сред пристанищата, които ще посетим са Кадис, Лисабон, Виго, Ла Коруня, Хавър, Лондон и Амстердам.
Ще се радвам, някой посещевал тези места да сподели по нещо......
Във Виго непременно посетете Сантяго де Компостела - струва си екскурзията до там!
Кадис е приятно морско градче, хубава разходка може да си направите, но ако не сте били в Севиля - отидете!
Лисабон и Амстердам - самостоятелно разглеждане - ще уплътните цялото време със забележителности.
Здравей и благодаря за отговора! Не сме били нито в Сантяго, нито във Виго,  Кадис, Ла Коруня или Севиля..
Според теб за Сантяго откъде е най-добре да се отиде? Виго или Ла Коруня.. Кой е по-хубавия от двата за разглеждане? А Кадис не е ли хубав, по-добре до Севиля да отскочим, така ли?
То си стана на всяко пристанище да въртим по 100км в посока..

# 731
  • Мнения: 319
А къде обменяте пари? Ние кацаме в Дубай и там на летището ще можем да сменим. Ама после за Катар и Оман? Искахме да си платим и екскурзия предварително. Примерно разглеждане на града с автобус. Такава опция обаче нямаше. На кораба ли ги предлагат или?

# 732
  • Мнения: 22
Не си взимайте корабни екскурзии. Ужасно скъпи са, а за Мускат и Доха няма особен смисъл, защото корабът акостира в центъра на града. Зависи какво искате да видите, но hop on  автобусите също бяха с добри маршрути. Да, на круизния терминал може да смените пари.

# 733
  • Мнения: 22
Харесах си круиз една седмица западни Кариби за $346 с Norwegian Breakaway за средата на април. Как мислиш Bled, цената май е добра? Проблемът е, че не мога да намеря евтин полет до Маями, а сме четирима. Помагайте, датите ми са гъвкави, но тръгването трябва да е между девети и дванадесети април, връщането края на месеца. Визи имаме.

# 734
  • Плевен
  • Мнения: 854
Момичета и момчета, информацията е много и се извинявам, че не съм я изчела цялата, но харесах като за първо ходене следния маршрут:

Rome (Civitavecchia), Italy
Palermo, Sicily, Italy
Cagliari, Sardinia
Palma de Mallorca, Spain
Valencia, Spain
Marseille, France
Genoa, Italy
Rome (Civitavecchia), Italy

Периода е Октомври, а кораба е  MSC Divina, като намерих офертата в български сайт за 730 евро (с включени напитки), а тук: https://www.dreamlines.com/ същия е на 719 долара.
Как ви се струва като цена? Кораба хубав ли е? И някой буквал ли е от посочения сайт?
Благодаряяя Heart EyesHug
Здравей, във Вивавоаяж има от 27 октомври, само че 6 дни, в Генуа е слизането за 419 паунда, ако това ви устройва.

Общи условия

Активация на акаунт