Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 15

  • 32 655
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
Щом не издържате, цедете в намаляващи обеми за по 3-4 дни за всеки период.

# 721
  • Мнения: 16 874
Аз доживях, вече на 9 месеца е синът ми, да ми се регулира що годе кърмата. Иначе вечно бях на камък и сменях подплънки. Дори е имало случаи, когато вечер гушкам детето да го искъпя и струйките тръгват и тека през цялото време.

# 722
  • Мнения: 3 794
Мен само подплънки ме спасяват. Понякога малката като ревене и кърмата ми тръгва, дори да не е време за ядене.
Тази нощ пък съм заспала със заголено зърно (ама, че романтика) и да не ви казвам как се събудих...
В сряда прави 2 месеца и сме на консултация. Ще разбера колко е качила за 25 дена от предходнито ходене. Така като се мерим няма 1кг, иначе хапва по 10, дори  понякога 12 пъти на денонощие. Ще пиша в сряда да се отчета Simple Smile

# 723
  • Мнения: 7 776
Предполагам си се събудила като мен, с 2 стърчащи голи зърна 😂 така е като спи при нас бебето🙂
Откакто я захранвам май суче по-малко през деня. Но много реве през нощта с тия зъби, още не е избил ни един, но по някое време я взимам в леглото при нас като зареве и суче поне два пъти преди да станем от сън. Не знам дали е за успокоение или от глад...

# 724
  • Мнения: 293
Около 1кг си е направо върха за бебе на кърма. Дребосът е закотвил на 500г и по толкова качва от първия месец всеки месец....как един път не се излъга да е повече 😄 аз чак на 10тия месец за сефте спах без подплънки,иначе абсурд.

# 725
  • Мнения: 602
Около 1кг си е направо върха за бебе на кърма. Дребосът е закотвил на 500г и по толкова качва от първия месец всеки месец....как един път не се излъга да е повече 😄 аз чак на 10тия месец за сефте спах без подплънки,иначе абсурд.
Моята е само на кърма и всеки месец си качва по 1кг..и сега на 5месеца е 8кг..и си тежи яко като я разнасям... И едни кървавици...

# 726
  • Мнения: 10 893
Здравейте,
Бебето ми е на 3 месеца, кърмя я на 2/3 часа, зависи от случая. Последно яде в 23  часа и до след това в 4.  За сега не съм имала проблеми, но от няколко дена се събуждаме към 5, днес в 6, което прави паузата доста дълга. От вчера доста ме.болят гърдите отстрани, сякаш имам мускулна треска. В статично положение не ме.боли, но като си мърдам ръката или леко се пипна все едно ме реже нещо. Като я накърмя ме отпуска, но все пак боли.
Притеснявам се да не развия мастит или да се получи някакво друго усложнение.
Някой имал ли е такъв проблем?

# 727
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 425
Да, половината тема.
Получавате запушване на канал/и. Добре е когато усетите това, да.накърмите бебето или да изцедите малко количество кърма, колкото да не се усеща напрежението. Ако решите да цедите, може да го правите в намаляващи обеми, за да се намали кърмата до необходимия на бебето обем.
Чисто информативно, нощните кърмения са важни ьа поддържанетона лактацията. За това, ако забележите, че бебето денем не успява да навакса, може би ще е добре да го взимате нощем за кърмене. Разгледайте темата, напочти всяка страница се обсъжда проблема със запушвания на канали.

# 728
  • Мнения: 293
Моника,срам ме хваща да кажа,че малкият толкова тежи на 11 мес 😁
Да ти е жива и здрава😊

# 729
  • Мнения: 6 555
Моето на 1,7 тежеше 8,5кг. Аз печеля Joy

# 730
  • Мнения: 23 075
Моето ,голямото, на 6м. тежеше 10 200 кг., около 76см.,кърмаче. Роди се 4 200 кг., 55 см, качваше по 1,5кг месечно и дърпаше по 4-5 см.
Но и аз, като всяка млада майка, ревях първия месец,че нямам кърма, защото бебето ревеше и искаше на гърда непрекъснато, аз цедях по 20гр. от гърда и си скубех косите.А той просто си е ревял от силни колики и какво ли не още Simple Smile))
Бяхме скачени съдове едно 2 месеца, хранеше се по 1 час, докато се изака, да го преобуя и приспя, идваше време пак за кърмене, ядеше на 1,5/2 часа.Simple Smile)))
Второто се роди 4кг., 52 см. Сам си направи режим на около 2 часа, сучеше по 10мин. и пускаше гърдата, слаби колики, спокойно бебе, сам си направи нощна пауза.
Също качваше доста месечно, макар и не като батко си.)))
С него кърменето беше песен и продължи 3г.С баткото само 12м., но тогава ми се струваше постижение даже)))

# 731
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Момимета, бебчо обикновенно суче около 20-30 минути, тук последните му хранения са по 10-15мин и пуска гърдата и даже като го оригвах повърна малко, дали се храни достатъчно или не е гладен 🙄едната ми гърда пуска доста и го чувам как 10 мин не спира да преглъща, но все пак се зачудих Simple Smile

# 732
  • Мнения: 23 075
С порастването си всяко бебе заяква и му отнема все по-малко усилия и време да суче.

# 733
  • Мнения: 4 457
Има ли трик за бързо затопляне на кърма? Сутрин топля около 100-150 мл за каша и ми отнема много време. Аз слагам една паничка с вода в миковълновата, загрявам доста и слагам шишето с кърма и трябва да го направя поне два пъти това упражнение и отнема 20-30 мин, за да се стопли хубаво цялата, а не само шишето (което е времето за което оправям и водя голямото на градина и се прибирам, а мъжа ми прави процедурата с топленето).

# 734
  • Мнения: 23 075
Кърмата оредварително размеазена ли е? Аз имах уред за затопляне на бебешки шишета и бутканчета.С него става много бързо.

Общи условия

Активация на акаунт