Противогрипна ваксина сезон 2018/19

  • 31 787
  • 416
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 4 878
Лимоните от детството в градината на бабите ви ли са расли?
Или са идвали, откъдето идват и сега - от съседните Гърция и Турция, наблизо са, няма нужда от самолет. Simple Smile
Лимони трудно могат да се препоръчват за хапване, защото разяждат зъбния емайл, но може да си правите чай с джинджифил и лимон. Много помага с/у всякакви настинки.

# 346
  • Мнения: 2 523
Да, в някои райни на Южна България растат лимони в градината. Иначе мед, лимон и лук в съотношение 2сл : 2 сл: 1 сл сок изтискан пресичат кашлица от раз. Но влияят ужасно на стомаха и хора с проблеми трябва да го избягват.
Пък за лимоните, мисля, че всеки, видял редицата от абсолютно еднакви по размер и цвят плодове, и погледнал етикета е наясно откъде идват, в какви условия са гледани и какво им е качеството. Със сигурност не е "един мармот ги бере".

Последна редакция: нд, 03 мар 2019, 15:42 от prolet_inchen

# 347
  • Мнения: 9 039
@prolet_inchen
Всички не можем да имаме екологични лимони. Мен, ако питаш, всичко по рафтовете в супермаркетите е за унищожаване, ама трябва нещо и да се яде. В такова време живеем.
В очакване съм  да се открие по-съвършен механизъм за 'зареждане'. В бъдеще се очаква всички стоки да се 'принтират' на специалните принтери в къщи... Сигурно и храната Simple Smile

# 348
  • Мнения: 2 485
Никой от семейството ми не се ваксинира. Пиша го, като чета толкова хора, са клиенти на бизнеса с ваксините. Един организъм трябва да може да се справи с гриповете, ако има имунна система.  Още в началото на грипа, хапнете няколко лимона (безценен плод).

Глупости!

# 349
  • Мнения: 260
Аз слагам всяка година на мен, мъжа ми и децата ! Дори и да се разболеем от грипа го изкарваме леко и без усложнения. Като майка съм много спокойна за децата си, като знам че са ваксинирани.
Искам дори да се похваля, че няма измислена ваксина в света, която да не съм сложила на децата си. Някои съм ги купувала от чужбина. Никога няма да допусна децата ми да се разболеят от болест, която съм можела да контролирам и да предотвратя да не се случи. Не бих си го простила никога.

# 350
  • Мнения: 33
Аз слагам всяка година на мен, мъжа ми и децата ! Дори и да се разболеем от грипа го изкарваме леко и без усложнения. Като майка съм много спокойна за децата си, като знам че са ваксинирани.
Искам дори да се похваля, че няма измислена ваксина в света, която да не съм сложила на децата си. Някои съм ги купувала от чужбина. Никога няма да допусна децата ми да се разболеят от болест, която съм можела да контролирам и да предотвратя да не се случи. Не бих си го простила никога.

Изключително си права ! С две ръце съм за ! Най-ценното на света са децата ни.  И заслужават всичко най-добро, което родител може да си позволи. Как доставяш ваксините от чужбина? И кои си поръчвала за децата си. Не трябва ли да се съхраняват в хладилник докато се поставят?

# 351
  • София
  • Мнения: 4 878
Аз слагам всяка година на мен, мъжа ми и децата ! Дори и да се разболеем от грипа го изкарваме леко и без усложнения. Като майка съм много спокойна за децата си, като знам че са ваксинирани.
Искам дори да се похваля, че няма измислена ваксина в света, която да не съм сложила на децата си. Някои съм ги купувала от чужбина. Никога няма да допусна децата ми да се разболеят от болест, която съм можела да контролирам и да предотвратя да не се случи. Не бих си го простила никога.

Само с 1 хвалба в едно-единствено мнение във форума няма да произведеш никакъв ефект. Трябва много по-масирана пропаганда, хем и да хваща дикиш, не от първата приказка да те познаят, че лъжеш.


Как доставяш ваксините от чужбина? И кои си поръчвала за децата си. Не трябва ли да се съхраняват в хладилник докато се поставят?

Няма да ти отговори, защото никакви ваксини от чужбина не е купувала и слагала.

# 352
  • Мнения: 9 276
Сигурно става дума за тази против варицела. България е единствената държава в Европа, в която тази ваксина я няма, не е регистрирана и не може да бъде закупена оттук.

Иначе поздрав за всички антиваксъри:

https://youtu.be/Z5MjKrqbLGQ

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 16:09 от LillyM

# 353
  • Мнения: 260
Ваксините, които съм купувала от чужбина са : Varivax, против Варицела и Boxsero против Менингит Б.

# 354
  • София
  • Мнения: 4 878
Ваксините, които съм купувала от чужбина са : Varivax, против Варицела и Boxsero против Менингит Б.

А против малария и жълта треска ваксинирахте ли се?

Твърдиш, че  "няма измислена ваксина в света, която да не съм сложила на децата си".

# 355
  • София
  • Мнения: 4 878
Познавам хора, които си ваксинират децата в чужбина по тамошния ваксинационен календар, въпреки че живеят в България. Много се съмнявам, че нормален и отговорен лекар ще се съгласи да слага самоволно закупени от чужбина ваксини. 

# 356
  • Мнения: 260
Разбира се, сигурно съществуват ваксини, които не съм им сложила, обаче съм им сложила всички за които съм чула и прочела. Аз съм се консултирала с доктор по инфекциозни болести. По принцип съм фен на медицината и се интересувам. Съжалявам, че не завърших медицина. Смятам, че ваксините са големият пробив в науката, спасили милиони животи !Иначе съм завършила химия. Виждам че опорната точка срещу ваксините, е че са продукт на гнилия западен капиталистически свят, дето само се чудят как да ни изтепят, щото сме голяма заплаха за тях. И колата е кофти. Оръжие за масово унищожаване.

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 23:17 от dety

# 357
  • София
  • Мнения: 4 878
Много интересен изказ "фен съм на медицината". Какво ще рече това? Звучи като медициноман, човек, който смята че на колкото повече медицински терапии и процедури се подложи, толкова по-добре. Това че "опорната точка срещу ваксините, е че са продукт на гнилия западен капиталистически свят" е меко казано безумно. Особено предвид че най-много противници на ваксините има в САЩ. Кока колата не само че е кофти, но си е чиста отрова. Който не иска да е чест клиент на доктори и болници, най-добре да се въздържа от консумацията ѝ.

# 358
  • Мнения: 9 276
И на мен не ми е ясно защо антиваксърите не пишат в тяхната си тема за това колко вредни и ужасни са ваксините, а изпитват постоянна нужда да спамят в тема като тази и да раздават съвети, които са доказани като опасни за здравето от най-авторитетните здравни организации по света.

Фейсбук, Ютуб, Инстаграм, Пинтерест и т.н. вече сериозно се заеха да сложат край на ширещата се антиваксърска дезинформация, заради която в реалния живот започнаха да умират хора от болести, за които трябваше вече да сме забравили. Крайно време беше и изобщо не трябваше да се стига дотук.

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 23:27 от LillyM

# 359
  • Мнения: 260
Ами как защо, защото  прост и болен народ се управлява много по-лесно. Ако сме здрави ще започнем да мислим как да подобрим жизнения си стандарт, ще започнем да искаме повече от живота. Когато си болен мислиш само как да оцелееш.

Общи условия

Активация на акаунт