Къща около София

  • 63 118
  • 910
  •   2
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 4 192
Абе, за вас не е ли по-добре да ме оставите да се мъча? Thinking
Уважавам и разбирам избора на всеки, не виждам аз с какво толкова преча? С това, че споменах, че за мен родния ми град е гето? С Това, че не понасям градския транспорт и мравуняка?  ooooh!
Решението е различно за всеки. Аз също живея извън София. Пътувам същото време, каквото преди се таралянках в градски транспорт. Но имам спокойствие,чист въздух, градина и небе, обсипано със звезди.
За друг това би било немислимо, имам познати,които плащат безумни наеми,за да живеят в идеален център, вместо да пътуват 20мин с метро. За тях това е решението.
Точно защото решението е различно за всеки е много комично, когато някой започне да ти натрапва своя начин на живот и те обяви за голям лузър, защото си избрал друго. За едни са важни звездите и градината, за други ресторантите и кафенетата, не коментирам кое е по-важното. То е различно за всеки.
Тук докато не признаем, че завиждаме за прекрасния живот и ние сме лузъри няма да ни оставят на мира.  Mr. Green

# 481
  • Мнения: X
И пак не разбирам защо да е по-добре да живееш на място, където имаш само спокойствието и звездите без друг избор, вместо да си на място, където имаш избор дали да се наслаждаваш на спокойствието и звездите или да ходиш в суматохата на Витошка? За мен еднозначно да имаш избор е по-добре от това да нямаш.
Абе, за вас не е ли по-добре да ме оставите да се мъча? Thinking
Уважавам и разбирам избора на всеки, не виждам аз с какво толкова преча? С това, че споменах, че за мен родния ми град е гето? С Това, че не понасям градския транспорт и мравуняка?  ooooh!

Кой те е задължил да ползваш ГТ и да се пъхаш в мравуняка на София? Нареди си нещата така, че да не ти се налага да го правиш, има такава възможност в София, без да ходиш в пернишко село, където има редица други минуси и вече ги обсъдихме. Не е МанЛи, обаче, тази възможност.  Толкова ли е сложно да го разбереш? Въпросът е риторичен, сигурна съм, че го разбираш Wink

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 17:26 от Анонимен

# 482
  • Мнения: 19 361
Абе, за вас не е ли по-добре да ме оставите да се мъча? Thinking
Уважавам и разбирам избора на всеки, не виждам аз с какво толкова преча? С това, че споменах, че за мен родния ми град е гето? С Това, че не понасям градския транспорт и мравуняка?  ooooh!
Решението е различно за всеки. Аз също живея извън София. Пътувам същото време, каквото преди се таралянках в градски транспорт. Но имам спокойствие,чист въздух, градина и небе, обсипано със звезди.
За друг това би било немислимо, имам познати,които плащат безумни наеми,за да живеят в идеален център, вместо да пътуват 20мин с метро. За тях това е решението.
Точно защото решението е различно за всеки е много комично, когато някой започне да ти натрапва своя начин на живот и те обяви за голям лузър, защото си избрал друго. За едни са важни звездите и градината, за други ресторантите и кафенетата, не коментирам кое е по-важното. То е различно за всеки.
Тук докато не признаем, че завиждаме за прекрасния живот и ние сме лузъри няма да ни оставят на мира.  Mr. Green
Явно така трябва да стане, иначе пак ще ми прилагат статистики колко е зле положението в Драгалевци и навсякъде де що е извън Долен Лозенец. Пък който има нахалството и да се придвижва с кола, направо е за публичен линч, че разваля кристалния въздух на Фритьоф Нансен.

# 483
  • Мнения: X
Скрит текст:
Абе, за вас не е ли по-добре да ме оставите да се мъча? Thinking
Уважавам и разбирам избора на всеки, не виждам аз с какво толкова преча? С това, че споменах, че за мен родния ми град е гето? С Това, че не понасям градския транспорт и мравуняка?  ooooh!
Решението е различно за всеки. Аз също живея извън София. Пътувам същото време, каквото преди се таралянках в градски транспорт. Но имам спокойствие,чист въздух, градина и небе, обсипано със звезди.
За друг това би било немислимо, имам познати,които плащат безумни наеми,за да живеят в идеален център, вместо да пътуват 20мин с метро. За тях това е решението.
Точно защото решението е различно за всеки е много комично, когато някой започне да ти натрапва своя начин на живот и те обяви за голям лузър, защото си избрал друго. За едни са важни звездите и градината, за други ресторантите и кафенетата, не коментирам кое е по-важното. То е различно за всеки.
Тук докато не признаем, че завиждаме за прекрасния живот и ние сме лузъри няма да ни оставят на мира.  Mr. Green
Явно така трябва да стане, иначе пак ще ми прилагат статистики колко е зле положението в Драгалевци и навсякъде де що е извън Долен Лозенец. Пък който има нахалството и да се придвижва с кола, направо е за публичен линч, че разваля кристалния въздух на Фритьоф Нансен.
Със сигурност придвижването с кола из София ще става все по-ограничено и с все повече забрани, а не обратното. Така е в целия развит свят и тук няма да сме изключение. И това е добре за града. А който е зависим от кола, ще трябва да си намери алтернативи.
Милитана, не ми изопачавай думите, които стоят на страницата и всеки може да ги прочете. Неслучайно казах, че има и много други места в София, които са подобни на Долен Лозенец. Но Драгалевци не е от тях.

# 484
  • София
  • Мнения: 4 192
Като си представя, че от 7 млн българи, 6.98млн живеят в пълна мизерия извън Лозенец направо настръхвам  Cry
99.7% от българите се опитваме със зъби и нокти да се уредим със заветното жителство и всичко друго е безсмислен компромис Confused
А колкото по-скъпо става да имаш кола - толкова по-добре за нас. Ако ме разбираш  Sunglasses

# 485
  • София
  • Мнения: 17 142
Попеа, наистина ли е толкова трудно да възприемеш, че има хора, за които да идат да Витошка и Графа два пъти годишно е достатъчно и не им е и на стотно място в приоритетите? И че има хора, които не искат да си пият кафето на балкона, а в двора си. И че не искат да живеят в блок със съседи, а в къща насред нищото.

# 486
  • Мнения: X
Скрит текст:
Решението е различно за всеки. Аз също живея извън София. Пътувам същото време, каквото преди се таралянках в градски транспорт. Но имам спокойствие,чист въздух, градина и небе, обсипано със звезди.
За друг това би било немислимо, имам познати,които плащат безумни наеми,за да живеят в идеален център, вместо да пътуват 20мин с метро. За тях това е решението.
Точно защото решението е различно за всеки е много комично, когато някой започне да ти натрапва своя начин на живот и те обяви за голям лузър, защото си избрал друго. За едни са важни звездите и градината, за други ресторантите и кафенетата, не коментирам кое е по-важното. То е различно за всеки.
Разбира се, че е така, само че не знам над София да са изчезнали звездите, спокойствие има и в града, зависи къде си в него, а въздухът е един и същ в цялата котловина, чак до към нивото на Бай-Кръстьо, откъдето се вижда, че смогът покрива къщите в полите на Витоша.
Основното предимство на хубавата тиха локация в София е изборът - кеф ти спокойствие и тишина на балкона, кеф ти зеленина на разходка в парка, кеф ти шума на заведенията по  Витошка и Графа, кеф ти театър или изложба, и всичко това, без да си зависим от кола и задръствания. Такъв избор в къща на село няма, дори и в Драгалевци, освен ако нямаш като Нико имот за ползване и в центъра на града. Това вече е друго нещо.
Нико, използвам случая да те питам как е с придвижването, вече е зима и като гледам отстрани, има колосални задръствания.
За моя начин на живот е много добре. Има повечко коли, но в 14.00-15.00 когато ние излизаме все още не е проблемно. Ако обаче се налагаше да пътувам в пиковете часове сигурно нямаше да издържа. Доста съм разглезен в това отношение.

# 487
  • Мнения: 19 361
За всеки начина му на живот е такъв какъвто иска, това не могат някои да разберат. Та Нико ли да слушам, че Драгалевци е супер или Попеа, че е мизерия там, обърках се нещо.
Чиана, да, нека да става скъпо с коли, и аз нямам против. И то ограничават точно центъра, сигурно защото там е много чист въздухът.
П.П. Тая тема отдавна се е превърнала в змиярник и няма нищо информативно в нея.

# 488
  • София
  • Мнения: 7 276
Не мога да чета много назад, ама да не се е появило пак твърдението на Попея, че Долни Лозенец и Иван Вазов предлагат живот като на село Grinning ?

А за въздуха - ами не зная - аз съм в полите на Витоша и нямам смог. И гледката ми е …. простор Relieved

# 489
  • София
  • Мнения: 4 192
Не мога да чета много назад, ама да не се е появило пак твърдението на Попея, че Долни Лозенец и Иван Вазов предлагат живот като на село Grinning ?

А за въздуха - ами не зная - аз съм в полите на Витоша и нямам смог. И гледката ми е …. простор Relieved
Е само 4-5 пъти в две теми за днес  Sunglasses

# 490
  • Мнения: X
Като си представя, че от 7 млн българи, 6.98млн живеят в пълна мизерия извън Лозенец направо настръхвам  Cry
99.7% от българите се опитваме със зъби и нокти да се уредим със заветното жителство и всичко друго е безсмислен компромис Confused
А колкото по-скъпо става да имаш кола - толкова по-добре за нас. Ако ме разбираш  Sunglasses
Добре, заяждай се, след като написах, че има и много други места из София с подобни характеристики
Не, не е по-добре за вас, а за общинския бюджет Laughing Колкото и да струва, българинът още поне 20 години ще кара кола ежедневно.
Да ве, появи се, и представи си, даже е и вярно - ако се качиш до бай Кръстьо, ще видиш от там, че всъщност имаш смог Wink Ама си вярвай, че нямаш Simple Smile  
Драгалевци е супер, когато имаш имот в центъра да ползваш всеки ден и да не се кандилкаш в час пик в задръстванията.
Попеа, наистина ли е толкова трудно да възприемеш, че има хора, за които да идат да Витошка и Графа два пъти годишно е достатъчно и не им е и на стотно място в приоритетите? И че има хора, които не искат да си пият кафето на балкона, а в двора си. И че не искат да живеят в блок със съседи, а в къща насред нищото.
Приемам. Също така приемам и че се кефят на пътуване часове на ден, и на задръствания, добре. Мир да е Laughing

# 491
  • София
  • Мнения: 17 142
Само че първо, изобщо не е задължително да се виси с часове в задръствания и второ, понякога час пътуване се преглъща по-лесно от шумни съседи, липса на градина и свобода.

# 492
  • Мнения: 19 361
Нико вече ти писа, че в 15 часа няма задръстване и му е супер. За мен също е добре и още не съм склонна да слизам към града, на старини не зная как ще е, голяма дума не казвам. Имам възможност, но нямам желание. А може ли Попеа да сподели ако не я затруднява топ квартали в София извън Долен Лозенец и Иван Вазов, че ми стана интересно? Имам едни пари за инвестиране и се оглеждам за покупка. Сериозна съм между другото.

# 493
  • София
  • Мнения: 17 142
То и Долен Лозенец не е целия, 3-4 пресечки са. Абе, горе-долу са жилището на Попеа и още 2-3 сгради в София. По възможност, наследени семейно, че все пак да не се набутат някакви селяни в Лозенското каре, нали.

# 494
  • Мнения: 677
Попеа, како, да се включа за звездите.
Нелепо е да твърдиш, че от София и от планината звездите са еднакви.

Ако пък че смогът е до Бай Кръстьо ... или направо до Голи връх може да е

Общи условия

Активация на акаунт