При нас настана оживление, ОКТОМВРИ сме в родилно отделение

  • 46 465
  • 671
  •   1
Отговори
# 30
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Ива честита бебка!  Да ви е здрава, обичана и щастлива 🌻🌻🌻!   
Ани и на теб честито и тук 🌻
Да, във фб групата само днес имаме 6 бебета, от хубаво по-хубаво, не е вярно че бебетата били грозни 😘 всичките са едни хубав и и хубавици..Днес явно се бяха наговорили 😉...
...а пък аз днес нищо..термина ми е чак за средата/края  на октомвр и, днес като почнах да честитя през половин час си викам ..я иди си направи чантичката.... но , няма изгледи при мен май да е мн по рано.днес ходих на една лекция на акушерката ми, беше интересно. Засегна се въпроса с дишането, показани как трябва в различ ите фази на родовия процес. Пак ми го повтори, ако се ползва епидурал няма нужда дасе притеснявам за дишанията, там екипа насочва , защото майката практически контракции не чуства. Анастасия и при нас вземат секрети отвсякъде😁 , тоест ме накараха аз сама да си ги взема и допълнително 4 или 5 бяха, не помня колбички с кръв ми взеха, последни проби..за какво ли не. Основно ендокринолога ги поиска.. нали ми откриха гестационен диабет. За сегавсичко е наред, нямам нужда от инсулин, бебето е нормал о на големина и дори да трябва да раждам по рано ми казаха че ще е провокирано раждане, а не секцио..което мен лично ме успокои. Днес нямам нищо друго интересно за разказване 😋

# 31
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Честито, Gospojicata, да сте живи здрави и скоро гушкане вкъщи! Мен чак утре ще ме раздвижат, но се надявам да мине леко. Предния път беше средно при раздвижването, но много бързо отмина болката. Дано сега е още по-леко! Иначе операцията мина чудесно, чак се изненадах, че го нямаше гадното усещане от ровенето вътре, припявах си с музиката, и в шеги и закачки всичко се случи неусетно. Гушках си преди малко принцесата, а от утре вече ще си е при мен в родилното, живи и здрави ❤

Последна редакция: чт, 27 сеп 2018, 21:46 от blondie_anna

# 32
  • Мнения: 5 112
Госпожицата, честито и от мен Flowers Hibiscus

# 33
  • Мнения: 170
Благодаря ви момичета! Истината е, че много рядко съм писала, но ви чета от първата тема още. Благодаря на всички за споделеният опит и най-вече че успяхте да запазите добрия тон! 💐

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 263
Честито на всички нови мами, колко хубаво е да четеш такива новини! Да растат бебчетата здрави, спокойни и щастливи!
Аз съм си вкъщи вече от 2 дни, но съм в обратна градация, от както ме изписаха се чувствам ужасно, буквално все едно съм пияна, незнам ка кой свят съм, нямам и идея на какво се дължи, кръвното ми е нормално, дано устискам тези 2 седмици.

# 35
  • Мнения: 93
Момичета нека ви развеселя,да не мислим само за предстоящото раждане/секцио.Да Ви питам как се справяте с рязането на нокти на краката,убуването на чорапи и връзването на връзки и катарами на обувките,аз пъшкам охчам...ММ всеки път човека предлага да помогне,но аз категорично„НЕ...несъм толкова дебела” и продължавам да си пъшкам много съм смешна хахаха.

# 36
  • Мнения: 301
Успявам, ама и аз пъшкам, че ми пречи корема. Grinning
Но не се давам. Joy

# 37
  • Мнения: 5 112
Аз си направих педикюр как си трябва преди седмица-две, измъчих се с лакирането, много зор беше. Ама реших че до раждането едва ли ще се случи да се глезя така и стиснах зъби.
Иначе слагането на чорапи и връзването на обувки не ми е толкова драматично, и без друго клякам по сто пъти на ден. Обуването на дънки ми е по-гадно Joy

# 38
  • Мнения: 1 333
И на мен ми е трудно, но и аз не се давам.. с мъка, но успявам 😁 С обувките ми е по лесно - или обувам такива без връзки, или маратонки но съм им разхлабила връзките, за да не връзвам/развързвам 😆

# 39
  • Мнения: 2 224
Госпожице, честито и на теб 💐Да е жива и здрава малката принцеса! Радвам се, че при теб и Блонди Анна всичко е минало бързо и безпроблемно и се надявам и при мен и останалите, които ще сме секцио да протече така.

И на мен ми е трудно с обувките, но се справям. За ноктите — абсурт. Бях на педикюр, но аз си ходя често. Вкъщи не мога да постигна същия резултат. С щерка ми се налага да се навеждам десетки пъти на ден, нямам начин. При всяко навеждане почва да ми се гади обаче. И тук да вметна, че от известно време ми се върна сутрешното гадене подобно на първите месеци и съм с повръщане по около веднъж седмично, включително тази сутрин. Изтръпването на ръцете и болките си продължават. Халката ми влиза до кокалчето на безименния, доста течности  задържам явно. Предстоящото секцио ми е направо като някакво истинско спасение и освен, че нямам търпение да си видя бебето, нямам търпение да се отърва от мъките и да се почувствам пак пълноценен човек.

# 40
  • Мнения: 5 112
Ооо и аз съм така с годежния пръстен и халката. Ама халката и без друго ми е на ръба, свекърва ми ги купува без нас, уж ни беше взела мерки, не знам защо ама малко да ми се подуят ръцете и ми е трудно слагането и свалянето. Сега мога да си я сложа на кутрето.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 726
Значи годежния пръстен го свалих преди 2 месеца понеже подпухнах цялата и вече нямаше как да го нося и ММ се примири някак...Иначе рязането на нокти е мъка ММ ми се смее, че са като наръфани😨 , а обувки не мога да обуя сама от както стана хладно той ме обува.

# 42
  • Мнения: 126
И годежния пръстен и халката не ми стават от много време. Обувките не само че не мога да си ги обувам, но и нямам такива които ми стават. Когато беше топло с чехли бях добре. Сега нося маратонки на свекъра... по принцип нося 39  размер неговите са 41 и ми пасват перфектно. Ноктите на краката мн трудно, но още по трудно е обезкосмяването, даже и за него мъжа ми ми помага колкото може горкия. Вие как се справяте с обезкосмяването?

# 43
  • София
  • Мнения: 6 726
И годежния пръстен и халката не ми стават от много време. Обувките не само че не мога да си ги обувам, но и нямам такива които ми стават. Когато беше топло с чехли бях добре. Сега нося маратонки на свекъра... по принцип нося 39  размер неговите са 41 и ми пасват перфектно. Ноктите на краката мн трудно, но още по трудно е обезкосмяването, даже и за него мъжа ми ми помага колкото може горкия. Вие как се справяте с обезкосмяването?

Клеча се още с едно огледалце ахахаха обаче незнам дали се справям... Определено ми стана трудно от както тумбака ми падна още повече.

# 44
  • София
  • Мнения: 458
Присъединявам се и аз, тъй като продължавам да се вълнувам със всички на които предстои раждане.
Пумпалче, може да ме добавиш на 1 стр. при вече родените бебета - на 21.09. Георги

Мацки, аз съм изключително щастлива, чак все още не мога да повярвам, че се е случило на мен. В същото време ме е обхванала една носталгия по изминалите 9 месеца......Постоянно превъртам лентата - как направих теста, как казах на таткото, през какви емоции минахме, как чакахме всеки преглед, на колко места пътувахме...
Еххх.... Чак ми се насълзяват очите Simple Smile
И изведнъж бааам! 10 минути в операционната и вече нищо не е същото - животът ти вече е друг - още по-хубав! Почваш да запечатваш други моменти - събуждането в операционната, първото виждане на малчо, мъжът ми от другата страна с назълзени очи, повтарящ колко много ме обича.....
Охххх, нещо много чувствителна съм станала, ама предполагам е нормално Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт